کد خبر: 63574تاریخ انتشار : 14:43:13 - چهار شنبه 24 مه 2017

مدیر آموزش و پرورش فومن؛

اردوهای دانش آموزی محرکی برای کارآفرینی هستند

شاهین کوچکی مدیر آموزش و پرورش فومن صبح امروز در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز در رابطه با استقبال دانش آموزان از اردوهای دانش آموزی گفت: اردوهای دانش آموزی محرکی برای کارآفرینی هستند.

به گزارش بهجت نیوز؛ شاهین کوچکی مدیر آموزش و پرورش فومن صبح امروز در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز در رابطه با استقبال دانش آموزان از اردوهای دانش آموزی گفت: خوشبختانه بیش از 70 درصد دانش آموزان فومنی از اردوی دانش آموزی استقبال کردند.

 مدیر آموزش و پرورش فومن با توجه به افزایش درصد اردوی دانش آموزی نسبت به سالهای گذشته تصریح کرد: این رشد درصدی نشان دهنده توجه دانش آموزان به امر گردشگری می باشد که می تواند کمک چشم گیری به این صنعت مهم و حیاتی بکند.

وی در ادامه افزود: از آن جایی که همیشه آموزش های عملی و مشاهده از نزدیک، نتایج مثبتی را در بر داشته است و  دانش آموزان معمولا از این که خودشان تجربه مستقیم داشته باشند احساس خوبی دارند این اردوها موجب می شود که فرد انگیزه خاصی پیدا کند و از لحاظ تربیتی و و روانشناسی در رشد فردی و اجتماعی او نیز تاثیر می گذارد. در بحث اشتغال و کارآفرینی نیز این اردوها خیلی محرک خوبی به حساب می آیند.

در پایان، سید ابراهیم خامسی کارشناس اردو های فرهنگی آموزش و پرورش فومن اعلام کرد: از 177 مدرسه ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان در مدارس غیرانتفاعی و دولتی، 160مدرسه در اردوی دانش آموزی شرکت کردند به عبارت دیگر بیش از 90 درصد مدارس در این اردوها شرکت کردند طبق آمار بیش از 70درصد دانش اموزان به انواع ارودهای داخلی استان، شهرستان های توریستی غرب و شرق، انواع مراکز پژوهشی علمی و کارخانجات تولیدی، انواع مکان های سیاسی و زیارتی استان و تعداد قابل توجه سفرهای خارج از استان با محوریت زیارتی و علمی تحقیقاتی برای مدارس متوسطه اول و دوم دختران و پسران انجام پذیرفت.

/زهرا خوشگفتار