کد خبر: 63470تاریخ انتشار : 23:08:22 - پنجشنبه 18 مه 2017

به بهانه انتخابات؛

خانه مطبوعات گیلان بیانیه ای به مناسبت انتخابات پیش رو صادر کرد

خانه مطبوعات استان گیلان با صدور بیانیه در آستانه فرارسیدن حماسه عظیم انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر وروستا، مردم گیلان به ویژه اصحاب رسانه و خبرنگاران را به مشارکت حداکثری در تعیین سرنوشت کشور دعوت کرد.

به گزارش بهجت نیوز؛ خانه مطبوعات استان گیلان با صدور بیانیه در آستانه فرارسیدن حماسه عظیم انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر وروستا، مردم گیلان به ویژه اصحاب رسانه و خبرنگاران را به مشارکت حداکثری در تعیین سرنوشت کشور دعوت کرد.

در این بیانیه آمده است:
29 اردیبهشت فرا می ‏رسد و موعد حماسه آفرینی دیگری نزدیک می ‏شود. مردم قهرمان ایران که با «حضور فعال» و «مشارکت جدی» خود در انتخابات، بارها صحنه ‏های عزت و عظمت آفریده و آگاهی و مسئولیت ‏شناسی خود را آشکار نموده اند، فردا جمعه 29 اردیبهشت نیز برای انجام رسالت دینی، انقلابی و ملی خود به صحنه‏ می ‏آیند تا با شور و شعور، انتخابات مهم و سرنوشت‌ساز ریاست ‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا را برگزار کنند.
انتخابات مسئله مهمی در کشور بوده و این موضوع در تمام دنیا حائز اهمیت است و لذا حضور آگاهانه و مقتدرانه مردم در انتخابات تاثیر بسزایی در سرنوشت مملکت دارد.
در همین زمینه حضرت امام خمینی(ره) بنیانگزار جمهوری اسلامی ایران تاکید فراوانی به شرکت فعالانه و آگاهانه در صحنه انتخابات داشتند و می فرمودند «من کار ندارم که چه کسی رئیس جمهور می شود، من خودم یک رای دارم، اما اگر بخواهید در مقابل دنیا اظهار حیات کنید باید مشارکت کنید و اگر از عدم حضور شما لطمه ای به جمهوری اسلامی وارد شود، پیش خداوند مسئول هستیم».
با این توصیه امام خمینی همه به عنوان یک وظیفه و تکلیف شرعی و عقلی و به عنوان جهاد در راه خدا و به عنوان یک عبادت در پای صندوق ‌های رای بایدحضور پرخروشی داشته باشیم و رای بدهیم و دشمنان اسلام را بیش از پیش مایوس کرده و قدرت و اتحاد و اراده خود را به نمایش بگذاریم که مطمئنیم خداوند متعال ثواب این نیت پاک و این عمل مهم را به شما عنایت خواهد فرمود.
امید است همه کسانی که واجد شرایط هستند به این وظیفه مهم در این شرایط حساس عمل کنند تا فرد اصلح انتخاب شود.
خبرنگاران، روزنامه نگاران و اصحاب رسانه استان گیلان از ماه ها قبل زمینه را برای حضور گسترده و حداکثری مردم در انتخابات فراهم کرده اند و اکنون نیز با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی سریع و به موقع در راه نیل به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی گام برمی دارند.
خانه مطبوعات گیلان ضمن دعوت گسترده مردم به حضور پرشور در پای صندوق های رای اعلام میدارد که رسانه های استان با حضور فعالانه در روز رای گیری آماده ثبت و ضبط حماسه آفرینی مردم گیلان هستند.

/ زهرا خوشگفتار