کد خبر: 63345تاریخ انتشار : 15:31:45 - چهار شنبه 17 مه 2017

بیانات قابل توجه کاندید جوان و تحصیلکرده شورای شهر فومن؛

عمیقا به حضور جوانان برای توسعه کشور اعتقاد دارم/نیازی به حق الجلسه ماهیانه ندارم و آن را برای پیشرفت فومن تخصیص خواهم داد/انتخاب یک شهردار کارآمد بومی که متعهد باشد و با ارباب زر و زور و تزویر رابطه ای نداشته باشد

باتوجه به پنجمین دوره انتخابات شورای شهر فومن و ضمن اعلام به همه کاندیداها برای مصاحبه با سایت خبری بهجت نیوز، مهندس مهدی نصیری راد نامزد جوان و تحصیلکرده و از فعالان فرهنگی فومنی در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز گفت:نیازی به حق الجلسه ماهیانه ندارم و آن را برای پیشرفت فومن تخصیص خواهم داد.

به گزارش بهجت نیوز؛ با توجه به پنجمین دوره انتخابات شورای شهر فومن و ضمن اعلام به همه کاندیداها برای مصاحبه با سایت خبری بهجت نیوز، مهندس مهدی نصیری راد  نامزد جوان و تحصیلکرده و از فعالان فرهنگی فومنی در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز گفت:نیازی به حق الجلسه ماهیانه ندارم و آن را برای پیشرفت فومن تخصیص خواهم داد.

ادامه گفتگو به شرح ذیل می باشد:

1. با عرض سلام لطفا پس از معرفی خود از سوابق تان بفرمایید؟

با سلام و عرض ادب خدمت همه همشهریان ارجمند فومنی، حقیر مهدی نصیری راد هستم فرزند منوچهر نصیری راد که بازنشسته جهاد سازندگی سابق هستند و دارای کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی و همچنین در مقطع لیسانس فارغ التحصیل مهندسی کشاورزی و البته در دوره دانشجوئی به صورت همزمان از دانشگاه شهید محلاتی قم موفق به اخذ کاردانی علوم سیاسی شدم و در حال حاظر در اداره چای شهرستان فومن مشغول خدمت می باشم. این توفیق را داشتم که از سال 1381 در هیئت های مذهبی فومن و پایگاه های بسیج این شهر مشغول فعالیت فرهنگی و اجتماعی بوده ام و همینطور توفیق حضور در عرصه خطیر رسانه و اطلاع رسانی را تجربه کرده ام و یکی از توفیقات خاصی که داشتم انتشار کتاب خردمند جاوید(شرح زندگی و آثار آیت الله اریب فومنی(ره)) می باشد.

2.هدف شما به عنوان یک جوان تحصیل کرده که در انتخابات شورای شهر شرکت کرده اید چیست؟

ببینید ما امروز در شهر خودمان با مشکلات بسیاری در عرصه های مختلف اعم از فرهنگی،اجتماعی،ورزشی، عمران و آبادانی و .. برخورداریم این وظیفه جوانانیست که به شهر خودشان علاقه دارند همت کنند و با تعامل و خرد جمعی و به دور از خطوط سیاسی که هیچ نقشی در رفع مشکلات مردم و کشورمان ندارند ورود کنند به این عرصه های خطیر تا با تعامل و کار تشکیلاتی همه با هم توسعه و پیشرفت شهرمان را رقم بزنیم.

3.مهم ترین اهداف و برنامه های خود را به طور خلاصه شرح دهید؟

ما به عنوان منتقد جدی عملکرد شهردار غیر بومی فومن و شورای دوره چهارم ورود کرده ایم و معتقدیم از این ظرفیت واقعا می شود برای توسعه شهر استفاده مطلوب کرد مشروط بر این که از نظرات نخبگان فومنی و همگرائی و تعامل با همه شهروندان بهره بیریم و به صورت تشکیلاتی و در چهارچوب برنامه های مدنظر با همکاری و همیاری اصحاب رسانه توسعه را در این کهن شهر رقم بزنیم.در همین راستا ما جمعی از جوانان تحصیل کرده فومنی را به دور از خطوط سیاسی و وابستگی به جناح خاصی تحت عنوان حامیان توسعه و پیشرفت فومن با تفکری انقلابی و روحیه ای جهادی به دنبال حل معضلات مختلف خواهیم بود.ما در حوزه های فرهنگی ، اجتماعی،ورزشی،توریسم، عمران و توسعه شهری برنامه داریم که در فضای مجازی منتشر شد و در اختیار شما قرار می دهیم.

4.نقش جوانان را در این حماسه بزرگ چگونه می بینید؟

بنده عمیقا به حضور جوانان برای توسعه کشور اعتقاد دارم و معتقدم همواره باید عملا از جوانان عزیز کشورمان حمایت کنیم و همراه باشیم با آنها چرا که ما می توانیم انرژی جوانی را با تجربه بزرگان عجین کنم و توسعه شهر را رقم بزنیم.

5.برنامه شما در تبلیغات انتخاباتی، جهت مشارکت بیشتر مردم در اداره ی امور شهرستان فومن چیست؟

خب طبیعتا در ایام انتخابات بنده عمدتا به صورت حضوری و چهره به چهره خدمت همشهریان محترم رسیدم و برنامه خود را تقدیم کردم و در فضای مجازی هم سعی کردم اهداف و برنامه ها را شرح دهیم تا شهروندان فومنی با شناخت بهتری تصمیم بگیرند و همواره اعلام می کنم همه شهروندان باید برای توسعه شهرشان تلاش کنند و افراد اصلح از نظر خود را به دیگران معرفی کنند تا کاسبان انتخابات و خریداران سرنوشت آینده این کهن شهر را به بازی نگیرند.

6.به نظر شما انتقادات رسانه ها چقدر تاثیر گذار است؟

بسیار سوال زیبائی می باشد بنده افتخار دارم کوچکترین عضو جامعه رسانه ای شهر می باشم لذا باید بگویم حقیقتا این نقد و انتقاد می تواند بهترین خروجی را برای پیشرفت امور به دنبال داشته باشد در همین راستا بنده اعلام کردم به عنوان منتقد جدی شورای چهارم ورود کرده ام اما سعی کردم در کنار نقد راهکار ارائه کنم و روی به تخریب نیاورم چرا که ما اهالی فرهنگ باید خود پیش قراول تاسی به اخلاق باشیم لذا یکی از برنامه های ما در این زمینه برگزاری جلسات نقد و مناظره با محور موضوعات شهری با هدف توسعه فرهنگ نقادی در این شهر می باشد.

7.اگر رای بیاوردید اولین کارهایی که انجام می دهید چیست؟ و یا اگر اولین بودجه ای به شهر فومن تعلق گرفت آن را در چه زمینه ای هزینه خواهید کرد؟

اولین موضوعی که به آن می اندیشم انتخاب یک شهردار کارآمد بومی که متعهد باشد و با ارباب زر و زور و تزویر رابطه ای نداشته باشد و در کنار تخصص با مردم رابطه ای صمیمی برقرار کند و با تعامل ویژه با اعضای شورا پیشرفت را رقم بزند.من با شورای شهردار محور و شهردار شورا محور مخالفم و شورا و شهردار باید به صورت یک تیم عمل کنند تا کارائی ارتقا یابد.

8.آیا نسبت به نتیجه ی انتخابات و آینده ای که پیش رو دارید استرسی ندارید؟

بنده با هدف رشد و پیرفت فومن به این عرصه ورود کرده ام و اگر موفق به اخذ رای از شهروندان محترم باشم سعی میکنم با تمام وجود در خدمت گذاری به مردم شهرم صادق باشم و اگر موفق نشدم خدا را شکر می کنم و ان شاءالله به عنوان یک شهروند با جوانان تحصیلکرده شهر حامیان جوان توسعه و پیشرفت را تشکیل می دهم و برای رفع محرومیت از سیمای شهرستان به دل محروم ترین روستاهای شهر خواهیم رفت.

9.راهکارهای شما برای جبران مشکلاتی که در حال حاضر در شورای فعلی وجود دارد چیست؟

متاسفانه در شورای فعلی اختلافات و منفعت اندیشی برخی مانع از تحقق توسعه گردید ما باید متوجه باشیم توسعه شهرمان ابدا سیاسی نیست و باید اولا در داخل شورا تعامل وجود داشته باشد و ثانیا از برنامه های متخصصین امر استفاده کنیم و بهره ببریم و ثالثا توسعه شهر یک خردجمعی همگانی را می طلبد که باید با همه مسئولان شهرستان البته ضمن احترام به اختلاف سلایق تعامل ایجاد کنیم و به دنبال توسعه شهر باشم توسعه ای که عادلانه همه امکانات را برای همه شهروندان مهیا کند.

10.به نظر شما شورای فعلی چقدر توانسته است از مشورت افراد صاحب‌نظر، با تجربه و متخصص در زمینه‌ی توسعه و عمران شهر فومن استفاده نماید؟

بنده در این خصوص فکر می کنم به علت عدم تعامل داخلی شورای چهارم نتوانسته است آن طور که شاید و باید از نظر نخبگان و بزرگان استفاده کند.

11.آیا به خودتان رأی می دهید ؟

بنده به جوانان حامی گفتان توسعه و پیشرفت فومن رای می دهم.

12.با شنیدن این کلمات چه چیزی به ذهنتان می رسد، بازگو کنید؟

شهرستان فومن؟

زادگاهم که شیفته سیمای زیبای طبیعی آن هستم و مهد بزرگان و نام آورانی است که هریک ستاره از آسمان فرهنگ تمدنی ما هستند همچون آیت الله بهجت فومنی(ره)، آیت الله اریب(ره)مرحوم شیون و مرحوم گل آقا و …

زن دست فروش؟

بانوی دستفروش فومنی یک بانوی زحمتکش است اما ما همه باید مطیع قانون باشیم و در اجرای قانون با تعامل پیش برویم و در حوزه دستفروشان و سد معبر برنامه خوبی برای این اقشار زحمتکش باید تدوین بشود.

اختلافات شورای شهر با شهردار؟

معنا ندارد شهرداری را که  شورا انتخاب کرده با شورا ایجاد اختلاف کند و شهر از این ضایعه متضرر گردد.ما نیاز به شهرداری داریم که واقعا به دنبال خدمت به فومن و فومنی باشد لذا باید برای توسعه فومن میل داشته باشد و انگیزه داشته باشد برای همین ما شعار شهردار کارآمد بومی را مطرح کردیم.

13. اگر شما شورای شهر بودید یک مسئله ای مثل ماجرای زن دست فروش را به بیرون از شهرستان و استان انتقال می دادید؟

ابدا ما باید موضوعات داخلی در را داخل شهرستان حل کنیم و با عملکرد خودمان آوازه کهن شهرمان را در کشور طنین انداز کنیم نه اینکه خاطره بدی بر جای بگذاریم.

14.شما اگر کاندیدا نشده بودید به شورای فعلی رای میدادید.؟

بنده ضمن احترام به اعضای فعلی شورا و آرزوی توفیق برای این عزیزان به عملکرد یکایک این دوستان و صداقت و روحیه مردم داری آنها و برنامه ای آنها برای چهارسال آینده توجه می کردم و سپس در انتخابات شرکت می کردم.

15.اگر عضو شورا بشوید آیا به خودتان مجوز غیر قانونی می دهید؟

ببیند ما دغدغه داریم برای توسعه شهر و به دنبال کسب منافع مادی نیستیم بنده در حوزه فرهنگی به مدت 15 سال است با جوانان و نوجوانان این شهر در ارتباطم و اگر وقتم را برای کسب منافع مادی خرج می کردم شاید منافع بسیاری را برای خویش به ارمغان می آوردم حقیر در مسجد جامع فومن اعلام کردم درآمد بنده از حقوق اداره چای فومن و از روزنامه نگاری و خبرنگاری و همینطور همسر بنده از اساتید دانشگاه های پیام نور و آزاد استان هستند تامین می شود لذا نیازی به حق الجلسه ماهیانه ندارم و این حق الجلسه را برای توسعه و پیشرفت فومن تخصیص خواهم داد.

16.از صفر تا بیست به شورای شهر فعلی چند نمره می دهید؟

من نمره قابل قبولی نمی دهم چون از 18 سال قبل که نهاد شورا ها تشکیل شد بنده به عنوان یک جوان حسرت می خورم که چگونه شهرهای مجاور از توسعه و پیشرفت آنچنانی بهره بردند و کهن شهر فومن که سابق پایتخت غرب گیلان محسوب می شد وضعیت مطلوبی در این زمینه ندارد.

17.در پایان اگر ناگفته ای باقی مانده است با مردم بیان بفرمایید؟

مردم شریف فومن ما در چهارچوب حامیان توسعه و پیشرفت فومن با استفاده از نظرات متخصصین امر برنامه هایی را برای حوزه های مختلف تدوین کرده ایم که با تعامل همگانی، برنامه محوری، استفاده از توانمندی رسانه ها و همه علاقمندان توسعه شهر می توانیم برای نسل های بعدی منافع مطلوب را تامین کنیم. امروز برخی کاندیداها که در واقع خریداران سرنوشت هستند چگونه هزینه هنگفت می کنند و کاسبان انتخابات را از هم اکنون خریده اند ما از همه امور و از همه افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند خبر داریم، ما می دانیم کدام افراد هم در نشست های اعتدال گرایان شرکت می کنند و هم خود را هوادار جبهه مردمی نیورهای انقلاب می دانند ما سعی میکنیم تاسی کنیم به سیره امامان خودمان که الگو های والایی برای بشریت می باشند و از مردم آگاه فومن استمداد داریم که افرادی را که از نظر خودشان از صلاحیت برخوردارند به دوستانشان معرفی کنند و به این بازی های کثیف ارباب زر و زور و تزویر بهائی ندهند که اینان شکست خوردگان عرصه اخلاق و انسانیت هستند ما مبارزه می کنیم در این راه و ابدا خسته نمی شویم و هدف ما فقط و فقط توسعه و سازندگی کشور و شهر عزیزمان هست لذا درگیر سیاسی بازی نخواهیم شد و برای رفع محرومیت از سیمای شهرستان با الگوی جهاد سازندگی تلاش می کنیم و در این راه همه فومنی های عزیز از هر قشر، گروه و سلیقه را به یاری می طلبیم.