کد خبر: 63292تاریخ انتشار : 18:13:12 - سه شنبه 16 مه 2017

شبستان مصلی مملوء از جمعیت شد/ مردم شعار خداحافظی با روحانی را سر دادند/ رئیسی و قالیباف به مصلی آمدند

همایش بزرگ نیروهای انقلاب اسلامی با حضور سید ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف تا یک ساعت دیگر در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) آغاز شد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از دانا؛همایش بزرگ نیروهای انقلاب اسلامی با حضور سید ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف تا یک ساعت دیگر در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) آغاز شد.

همایش بزرگ نیروهای انقلاب در حمایت از حجت‌الاسلام رئیسی ساعت 16/50 دقیقه با قرائت قرآن آغاز شد.

لحظاتی قبل محمد باقر قالیباف و حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی به اتفاق هم وارد مصلی تهران شدند.

سید ابراهیم رئیسی پس از ورود به مصلی، دست قالیباف را مقابل جمعیت بالا برد.

**پیش از آغاز همایش بزرگ نیروهای انقلاب اسلامی که قرار است با حضور سید ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف در مصلای تهران برگزار شود، صلوات خاصه امام رضا(ع) پخش شد.

**حامیان پرشمار رئیسی برای حضور در اجتماع بزرگ مردم تهران در حمایت از حجت‌الاسلام رئیسی، در مترو شهید بهشتی شعار «آخر هفته روحانی رفته!» سر دادند.

از ساعتی مانده به آغاز همایش، جمعیت بی‌شمار انقلابیون پایتخت به خیابان‌های اطراف مصلی رسیده اند به طوری‌که تمامی خطوط منتهی به مصلی پرازدحام گزارش شده است.

مردم پایتخت از تمام اقشار در این همایش حضور دارند و شبستان مصلی جایی برای حضور شرکت‌کنندگان ندارد.

مردم پلاکاردهای در پاسخ به ادعای حسن روحانی مبنی بر اتوبوسی آوردن آنها توسط کاندیدایشان در دست داشتند با این مضمون که: « آقای روحانی! اتوبوس نبود با مترو آمدیم.»

 

براساس اطلاعات، طبقه اول شبستان مصلی تهران در حدود ۳۸۰۰۰ متر مربع است که با احتساب حضور حداقل ۳ نفر در هر متر مربع، کف جمعیت حاضر در شبستان اصلی بالغ بر یکصد و ده هزار نفر خواهد بود که این تعداد با جمعیت محیطی همچون ورزشگاه آزادی برابری می‌کند.

همچنین در صورتی که در هر متر مربع جمعیت ۴ نفر را  در نظر بگیریم و بدون احتساب طبقه دوم، تعداد افراد حاضر بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر خواهند شد؛ در حال حاضر شبستان مصلا کاملاً مملو از جمعیت است.

 

دست نوشته‌هایی با مضامینی انتقادی به دولت در دست مردم است و برخی نیز گل رز به دست گرفته‌اند.

برخی از حاضرین در این همایش هم دست نوشته‌ای با عنوان «از رای به روحانی پشیمانیم» در دست دارند.

در ابتدای این همایش مجری با لحنی کنایه آمیز گفت: «ما آمده ایم دیوارها را برداریم؛ آقای روحانی! آقایان اینجا سکوت می‌کنند و شما به شور و هیجان دختران گوش کنید»