کد خبر: 63249تاریخ انتشار : 2:38:34 - پنجشنبه 18 مه 2017

عضو شورای دوره چهارم؛

مردم آگاه باشند/ چیزی که الآن ما به آن نیاز داریم حفظ وحدت است

عضو شورای دوره چهارم آقای مختار(مهیار) ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز گفت: مردم آگاه باشند چیزی که الآن ما به آن نیاز داریم حفظ وحدت است.

به گزارش بهجت نیوز؛ با توجه به پنجمین دوره انتخابات شورای شهر فومن و ضمن اعلام به همه کاندیداها برای مصاحبه با سایت خبری بهجت نیوز، عضو شورای دوره چهارم آقای مختار(مهیار) ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز گفت: مردم آگاه باشند چیزی که الآن ما به آن نیاز داریم حفظ وحدت است. ادامه این گفتگو به شرح ذیل می باشد:

 

1. با عرض سلام؛ لطفا پس از معرفی خود از سوابقتان بفرمایید؟

با سلام و درود نثار ارواح پاک و طیبه شهدا و روح بلند و ملکوتی امام راحل (ره) و همچنین خدمت مقام عظمای ولایت و خادمین به نظام جمهوری اسلامی ایران و عرض سلام و ادب به شما بزرگواران و فعالان عرصه خبر. بنده مختار ابراهیمی با اسم مستعار مهیار و با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مدیریت شهری، عضو فعلی شورای اسلامی شهر فومن که در حال حاضر هم کاندیدای دوره پنجم شورای شهر می باشم. بنده مدیر عامل تعاونی های روستایی شهر فومن و 28 سال بعنوان رییس شرکت های تعاونی روستایی بوده ام.

2. هدف شما از شرکت در انتخابات شورای اسلامی شهر فومن چیست؟

با نظر به این که خودم در دوره ی چهارم مورد لطف و عنایت مردم فهیم و نجیب شهر فومن قرار گرفتم و بعنوان عضو شورای اسلامی انجام وظیفه کردم صلاح بر این شد به دلیل تجاربی که در بحث اجرایی قبلا داشته ام و بالاخص در دوره ی چهار ساله خودم که خداوند بزرگ و مردم این تجربه را به من دادند و برای ادامه حل مشکلاتی که وجود داشت قرار را بر این گذاشتم یک بار دیگر هم با توکل به حضرت حق تعالی و همت و حمایت مردم وارد شورای شهر فومن شوم و به تعهدات اخلاقی خود برسم و در کل مطلب با توجه به تحصیلات آکادمیک شورای شهری با کمک مردم به این امر مهم دست یابم.

4. نقش جوانان را در این حماسه بزرگ چگونه می بینید؟

جوان بعنوان منبع انرژی مخصوصا جوانان فومنی که در عرصه های گذشته ثابت کرده اند می توانند موثر باشند که می بینیم جوانان علاقه مند و انقلابی توانسته اند چه افتخاراتی را برای فومن کسب کنند که ما می خواهیم در کنار همین جوانان اندیشمند و پویا و آینده نگر برای ارتقاء منطقه و شهرستان از محضرشان در کارگردهایی که مدنظر داریم و مطمئنا با ایجاد کارگروه ها به صورت تخصصی خواهیم نشست و بهره خواهیم برد در حوزه های مختلف و برای پیشرفت فومن و مطالبات فومن به صورت منطقه ای ملی ورود خواهیم کرد و شرایطی را برای توسعه همه جانبه  فراهم خواهیم کرد.

5. برنامه ی شما در تبلیغات انتخاباتی، جهت مشارکت بیشتر مردم در اداره‌ی امور شهرستان فومن چیست؟

اگر توجه کرده باشید الآن چند شب است که به صورت آزاد می توانیم در مقابل مردم فومن صحبت کنیم سفارش من این است که آن طرف آب و خارج از مرزها تلاش ها برای تضعیف این قدرت بزرگ نظام جمهوری اسلامی است که آن چه می تواند ما را مصمم برای دفاع از میهن گرداند آرمان های شهدا و رسیدن به اهداف امام است و مطمئنا آن می تواند باشد که کما فی السابق دوشادوش هم برای مایوس کردن دشمنان به پای صندوق هایی رای بیاییم و بتوانیم آن شادابی و نشاط سیاسی و شور و شعور سیاسی مردم را باری دیگر در کنار هم به نمایش بگذاریم تا مایوس بشوند آن کسانی که نمی تواند قدرت مافوق صوت جمهوری اسلامی ایران را ببینند و باید بگویم مردم لازم است که آگاه باشند چون چیزی که الآن ما به آن نیاز داریم حفظ وحدت است و مردم شهرستان فومن هم این را بارها و بارها به نمایش گذاشته اند اگر رای بیاورم مطمئن باشید که تارو پود نظام جمهوری اسلامی محکم تر خواهد شد تا دشمنان را مایوس کنم چون من کاندیداتور بودنم را فراموش کرده ام و با همشهریان می آیم تا رای بدهم.

6.به نظر شما انتقادات رسانه‌ها چقدر تاثیرگذار است؟

رسانه ها می توانند نقش موثری در جمهوری اسلامی داشته باشند آنان وظیفه دارند تا با همدلی و هم صدایی از بهترین مدل ها و استراتژی ها برای اینکه مردم تشویق به انتخاب با نشاط شوند موثر واقع شوند.

7. مهم ترین اهداف و برنامه های شما در دوره فعلی چه بود و در آینده چه برنامه ای خواهید داشت؟ به طور خلاصه شرح دهید؟

در برنامه های دوره قبل یادم است که برای چهار سال خود برنامه هایی داشتم و آن را پیاده کردم که به لطف خدا و کمک مردم اندیشمند فومن توانستم درصد قابل توجهی از برنامه های خود را عملی گردانم. کار پژوهش باید در راس امور قرار گیرد که به این نتیجه رسیدم تا در شهر فومن یک سری زیر ساخت ها وجود ندارد و موجب مخاطراتی برای مردم می شود، شهر فومن به دلیل مرتفع بودن مزارع و شالیزارهایش مورد هجوم آب های سرکش است و مانع از ورود آب به زمین های کشاورزی می شود که خسارات قابل توجهی به مردم شهر وارد می سازد که با احداث کانالی از منطقه دخانیات تا پل شپول کنار و با توجه به حمایت هایی که شد جزو دغدغه های من در گذشته بوده است و بقیه کارها هم در دست اقدام است. ما این کانال را که در خیابان شاهد شروع کردیم شهروندانی را داریم که در آن جا ساکن هستند با کمک مشاوره ای که اجیر کردیم این موضوع مورد مطالعه قرار گرفت و در دوره ای که به عنوان رئیس شورا بوده ام الحمدلله با اجرای این کانال با یک و نیم میلیارد تومان صورت پذیرفت.
موضوعات دیگری هم است که مردم شریف حاجی آباد از آنها رنج می کشیدند از مشکلات عدیده ای که در نهایت با مشاورین عالی رتبه با جناب دکتر رمضانی بحث بلوکاژ دیواره ها را مورد کار قرار داد الحمدلله از بحث آب گرفتگی نجات پیدا کردند.
احداث پارک شهرک آیت الله بهجت (ره) و حضرت امام (ره) برای کودکان هم فراهم شد تا در شان همشهریان عزیز باشد و موضوع فضاهای ورزشی که در منطقه شهرک امام خمینی(ره) با مساحت هفت هزار متر به صورت چمن مصنوعی، ساخت حمام و سرویس بهداشتی و همچنین کتابخانه هم به راحتی می توانند بهره مند گردند موضوع انتقال بازار با کمک مردم و همه ی مسولین با جلسات متعدد اجرایی شد.
موضوع دیگر که جزو برنامه ها بود این است که در موقع ورود توریسم دو مشکل وجود داشت یکی از آنها پل ورودی شهر حاجی آباد و دیگری نبود سی ان جی در دو قطب گردشگری . با احداث این دو موضوع هم منابع درآمدی برای شهر به وجود آمد و هم سوخت رسانی از طریق پمپ های سی ان جی برای مردمان و همشهریان فراهم گشت. در شورای چهارم توانستیم بالغ بر دو میلیارد تومان اعتبار گرفته تا برای پل خرج شود و نهایتا پل آماده شد که با افتتاح آن در معضلات ترافیکی شهر می کاهیم.

بنا را بر این دارم اگر دوباره رای آوردم و در راس کار قرار گرفتم در بحث ساماندهی رودخانه گازرودبار با دو هدف اصلی که تحقق آن می تواند برای مردم نشاط آور باشد بکوشم.
مساله زیست محیطی که در سال های آتی می تواند خطراتی برای مردم فراهم آورد با هماهنگی امور آب با ارایه طرح به صورت قانونمند بتوانم حفظ محیط زیست را در آن لحاظ کنم تا در دو طرف رودخانه به صورت سرپوشیده قرار گیرد و پیست پیاده رو و ایجاد فضای سبز، نشیمن گاه به سبک بومی در بستر به نمایش بگذاریم تا از نظر اقتصادی بتوانیم در ساحل این رودخانه جوانان را مشغول به کار گردانیم. با زلال سازی مجاری دفع فاضلاب از این موهبت مردم ساعاتی را استفاده خواهند کرد که مدنظر ما است و طرحش هم به صورت قانونمند صورت خواهد گرفت که بعنوان یک منبع درآمد برای شهرداری باشد.
کمپین پارکینگ در ابتدای کاس احمدان فومن تعبیه خواهد شد تا از میدان پاسدارن تا پارک مود نظر برای استراحت گاه با ورودی حداقلی بتوانند استفاده کنند که دارای نانوایی، بستنی سرا، چای خانه و.. می باشد. همچنین در مسیر ماسوله هم با مساحت 12/000 متر با ارایه طرحی جامع و کامل صورت می پذیرد. بحث ارتقاع فرهنگ و بنیه اقتصادی در حمایت از ورزش شهرستان که در دوره ی چهارم در دو مورد پیشنهاد داده ایم باید روشنگری شود تا ان شاءالله بتوانم در ارتقاء آن نقش موثر ایفاء کنیم.

7. اگر رای بیاورید اولین کارهایی که انجام می دهید چیست؟ و یا اگر اولین بودجه ای به شهر فومن تعلق گرفت آن را در چه زمینه ای هزینه می کنید؟

شهرداری ها خودکفا هستند و بودجه از جایی به آنها داده نمی شود. ما باید تلاشمان ایجاد منابع برای درآمدی پایدار باشد و همین منابع را صرف کارهای عمرانی و هزینه های جاری بکنیم تا بوده چنین بوده قبلا هم همین اتفاق افتاده و نهایتا اگر من بار دیگر وارد پارلمان شهری فومن شوم تمام تلاشم این خواهد بود که بتوانم از روش هایی استفاده کنم که منتج به درآمدی پایدار برای شهر و شهرداری شود.

8. نسبت به نتیجه ی انتخابات و آینده ای که پیش رو دارید استرسی ندارید؟

استرس آن کسی دارد که صداقت در رفتار نداشته باشد من استرس ندارم و نخواهم داشت چون شعارم این است که، سیاست ما صداقت ما است.

9. راهکارهای شما برای جبران مشکلاتی که در حال حاضر در شورای فعلی وجود دارد چیست؟

اگر در پارلمان شهری وارد شدم به مواردی می پردازم که تا الآن نتوانستیم انجامش دهیم این به معنای خوب کار کردن ما نبوده و به اولویت بندی معضلات خواهم پرداخت که نهایتا به محله های شهر بیشتر توجه خواهم کرد و آن چیزهایی که مورد رنج مردم است را برطرف خواهم کرد و عدالت را ایجاد می کنم.

10. به نظر شما شورای فعلی چقدر توانسته است از مشورت افراد صاحب‌نظر، با تجربه و متخصص در زمینه‌ی توسعه و عمران شهر فومن استفاده نماید؟

این به صورت هدفمند انجام نگرفته و یکی از ضعف ها همین بوده است ولی با توجه به تجاربی که حاصل شده است یکی از اهداف من که اگر اینکار می شد شاید بعضی از امورات نزدیک تر می شد. باید شورا یارها در کنارمان فعال باشد که اگر نباشد این کار صورت نخواهد گرفت ما باید همه ی مردم را شورا ببینیم نه پنج نفر را که بعنوان پارلمان شهر کمکمان کنند.

11.آیا به خودتان رأی می دهید؟

طبیعی است هم سوال خوبی است و هم شک برانگیز. اگر خودم به خودم رای ندهم پس نباید توقع از دیگران داشته باشم تا به من رای دهند ویژگی هایی در خودم می بینیم و به هر کسی هم که این ویژگی ها را داشته باشد رای خواهم داد انسان باید آگاهی، عقل و صداقت را سرلوحه زندگی اش قرار دهد که این مثلث زندگی من است و خواهد بود از مردم می خواهم تحت تاثیر هیچ افرادی قرار نگیرند.

12. نظرتان در مورد شهردار بومی چیست؟

کارنامه من معلوم است از اول هم موافق بوده ام. خودم به شهردار بومی رای داده بودم اما نهایتا به گزینه های دیگری رجوع کردم.

13. در پایان اگر ناگفته ای باقی مانده است با مردم بیان بفرمایید؟

بار دیگر از فرصت استفاده می کنم و از همشهریان عزیزم تقدیر و تشکر می کنم و از کاستی هایی که در گذشته داشته ام عذرخواهی می کنم و ان شاءالله مورد عفوشان قرار گیرم. سفارشی دارم که در انتخابشان دقت کنند تا انتخاباتی خوب برای موفقیت و پیشرفت شهر و کشورمان اتفاق بیفتد.

 / امیرمحمد مهرورز