کد خبر: 63248تاریخ انتشار : 17:10:47 - یکشنبه 14 مه 2017

کاندیدای فرهنگی شورای شهر فومن؛

اگر مسئولین شهرستان با شورای شهر هماهنگ باشند خیلی از مشکلات شهری حل می گردد

خانم نسرین پورحبیبی کاندیدای فرهنگی و فرهیخته شهر فومن در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز گفت: اگر مسئولین شهرستان با شورای شهر هماهنگ باشند خیلی از مشکلات شهری حل می گردد.

به گزارش بهجت نیوز؛ با توجه به پنجمین دوره انتخابات شورای شهر فومن و ضمن اعلام به همه کاندیداها برای مصاحبه با سایت خبری بهجت نیوز، خانم نسرین پورحبیبی کاندیدای فرهنگی و فرهیخته در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز گفت: اگر مسئولین شهرستان با شورای شهر هماهنگ باشند خیلی از مشکلات شهری حل می گردد.

ادامه گفتگو به شرح ذیل می باشد:

1. با عرض سلام لطفا پس از معرفی خود از سوابق تان بفرمایید؟

اینجانب نسرین پورحبیبی هستم و 33 سال هست فرهنگی هستم. 28سال مدیر مدارس بودم و  2 سال هم در معاونت خدمت کردم.

2.هدف شما به عنوان یک بانو که در انتخابات شورای شهر شرکت کرده اید چیست؟

چون بنده احساس می کنم شهر ما به یک مدیر برتر و با تدبیر نیاز دارد و از آن جایی که از قابلیت های خود باخبرم تشخیص دادم که باید وارد عرصه بشوم.

3.مهم ترین اهداف و برنامه های خود را به طور خلاصه شرح دهید؟

یکی از برنامه های من توجه به  اقشار جوانان از نظر اقتصادی، ورزشی, فرهنگی و توجه خاص به کرامت آنان می باشد. هدف های دیگر پیشرفت و توسعه شهرم است کارهای نکرده ای که می بینم و حسرت می خورم و انتظار دارم اگر خودم انتخاب شدم آن ها را با همکاری دیگران و تفکر برتر و تعقل بیشتر انجام بدهم با استفاده از متخصصینی که در این کار وارد هستند.

4.نقش جوانان را در این حماسه بزرگ چگونه می بینید؟

جوانان والاترین سرمایه های این کشور هستند و در هرجایی که جوانان نقش دارد به عنوان غیوران کشورشان و شهرشان هستند و می توانند با هم دلی اثر گذار باشند.

5.برنامه شما در تبلیغات انتخاباتی، جهت مشارکت بیشتر مردم در اداره ی امور شهرستان فومن چیست؟

اگر همانطور که مردم مرا به چهره می شناسند به اسم می شناختند ستاد انتخاباتی نمیزدم من چهره شهرم را عوض نمی کردم شهر را از نظر صوتی دچار مشکل نمی کردم من می بینم افراد مرا همه به چهره می شناسند بخاطر همین من کار تبلیغاتی ام را شروع کردم. من30سال خدمت کردم و بیش از3هزار نفر مرا می شناسند. تبلیغات چیز بدی نیست انسان تفکرات و اخلاقیات خودش را تبلیغ کند ولی در شهر فومن من تبلیغات را زیبا نمی بینم. تبلیغ این نیست که افراد را بخریم تبلیغ این است برای مردم 4سال خدمت گذار باشیم تبلیغ باید به نحوی باشد که مردم بدانند به چه کسی رای می دهند همان طور که چشمی می بینند و دلی رای بدهند شورای برگزیده هم باید بعد از انتخاب با دل برای مردم کار کنند. من در تبلیغات خودم با توجه به توانایی های خود هدف های خودم را بازگو می کنم که بعد از نشستم در کرسی شورای شهر بنده شرمنده مردم شهرم نباشم.

6.به نظر شما انتقادات رسانه ها چقدر تاثیر گذار است؟

جا داردجواب این سوال را با یک مثال شروع کنم: برایتان پیش آمده یک وسیله ای برای خانه خودتان می خرید که احساس می کنید که نسبت به سالهای قبل کارکرد کمتری دارد مثلا اگر این انتقاد را به گوش شرکتش برسانیم آن ها رفع نقص می کنند.
در شورای شهر خودم احساس می کنم بازخورد خوبی نداشته و کار زیبا انجام نشده است با این که ناله ها شنیده شده کارکردها ضعیف بوده هست و علت ضعف را در اختلافاتی می بینم که در میانشان بوده است.

7.اگر رای بیاوردید اولین کارهایی که انجام می دهید چیست؟ و یا اگر اولین بودجه ای به شهر فومن تعلق گرفت آن را در چه زمینه ای هزینه خواهید کرد؟

اولین کار من زیبا سازی شهرما است . دومین اقدام احساس می کنم کوچه ها و خیابان ها که از نور کافی برخوردار نیستند و مردم را ناراحت می کند حتی شده با هزینه شخصی خودم این خرج را می کنم چرا که 35 در اینجا زندگی می کنم می بینم کوچه هایی که آن زمان منور بوده است الان در تاریکی بسر می برد. در شهر آیت الله بهجت(ره) و آیت الله اریب(ره) اعتقادات متاسفانه کم رنگ و کوچه ها بی نور شده است.

8.آیا نسبت به نتیجه ی انتخابات و آینده ای که پیش رو دارید استرسی ندارید؟

هر آن چه را که تقدیر برایم نوشته است من تقدیر را حاکم می بینم اولا این همراهی مردم است که باعث شده است من پا در میدان بگذارم و در مورد نتیجه ام من هیچ استرسی ندارم چه باشم چه نباشم آن جایی که تکلیف باشد من انجام وظیفه می کنم.

9.راهکارهای شما برای جبران مشکلاتی که در حال حاضر در شورای فعلی وجود دارد چیست؟

یک حسرتی که به عنوان یک شهروند نه کاندیدا دارم این است که در شهر های دیگر دو روزشان یکسان نیست سخن حضرت علی(ع) است آن کس که دو روزش یکسان نیست موفق است. متاسفانه در فومن احساس می کنم روزها یکسان است و هر روز کمبود ها بیشتر می شود. اگر آن هایی که سردم دار هستند شهردار، فرماندار و… با شورای شهر هماهنگ باشند خیلی از مشکلات شهری ما باطرف می شوند و شهرشان مانند کلان شهر ها پیشرفت خواهند داشت.

10.به نظر شما شورای فعلی چقدر توانسته است از مشورت افراد صاحب‌نظر، با تجربه و متخصص در زمینه‌ی توسعه و عمران شهر فومن استفاده نماید؟

من از داخل یک سازمان یا ارگان خبر ندارم چون وارد نشدم ولی از بیرون نگاه می کنم آن کارهایی که باید می شده، انجام داده نشده است احساس می کنم به مردم بدهکاری دارند و باید جبران بشود.

11.آیا به خودتان رأی می دهید ؟

مسلما قبل از دیگران انسان خودش را می شناسد و این  خودشناسی سخن الهی است . خودم در عملکرد سی ساله ام به این نتیجه رسیدم می توانم به خودم رای بدهم اگر سی سال کار نمی کردم و این قدر به کارم ایمان نداشتم مسلما این باور را نداشتم ولی من به خودم رای می دهم چون مدیر موفقی بودم.

12.با شنیدن این کلمات چه چیزی به ذهنتان می رسد، بازگو کنید؟

شهرستان فومن؟

شهر دلاوران، شهدا، بزرگان علم هنر فرهنگ که ما بدهکار این افراد هستم.

زن دست فروش؟

زن دست فروش هم باید تابع قانون باشد همان طور که من فرهنگی تابع قانون هستم اگر همه ما تابع قانون باشیم شهر فومن را شهر مدینه فاضله خواهیم کرد.

اختلافات شورای شهر با شهردار؟

ببینید اگر در خانواده ای پدر و مادر خانواده باهم نزاع داشته باشند حتما فرزندان آن خانواده موفق نخواهند بود حتما پیشرفت نخواهند کرد در زمانی که معین شد شهردار به تنهایی نمی تواند شهر را اداره کند شورای شهر دستان چپ و راست شهردار شدند اگر این دستان هماهنگ با شهردار نباشند مسلما رفع مشکلات توسط شهردار و پرواز به سمت موفقیت به سختی خواهد بود و شهر به پیشرفت نمی رسد.

13. اگر شما شورای شهر بودید یک مسئله ای مثل ماجرای زن دست فروش را به بیرون از شهرستان و استان انتقال می دادید؟

این برام خیلی سخت بود که حرف شهرمان به بیرون از شهر، استان و حتی کشور رفت باید در همین شهر حل فصل می شد آن هایی که این کار را کردند یعنی تضعیف روحیه شهروندان و بزرگان شهر یک شورای شهر باید آن قدر اقتدار داشته باشد که مشکل و پیش آمد های شهرش را در داخل شهر حل کند و با بازگو کردن به بیرون شهر آبروی شهر را خدشه دار نکند.

14.شما اگر کاندیدا نشده بودید به شورای فعلی رای میدادین.؟

باز من نگاه می کردم به عملکرد و بازخورد و  بعد انتخاب می کردم. وقتی اسم شورا است یعنی همه اعضای شورا همه با هم می سوزند همه باهم می سازند همه با هم کار می کنند ولی اگر شخصی کم کاری کرده است نمودش در عملکردش می توان دید.

15.اگر شورا بشین آیا به خودتان مجوز غیر قانونی می دهید؟

خدا را شاکرم در پرونده 32ساله خودم یک دفتر سفید می بینید که لکه سیاهی در آن نیست من نگرانم می ترسم که نکند روزگار این دفتر سفیدم را لکه دار و خدشه دار کند
من 32سال زحمت کشیدم امضای من عزیز بوده وجودم برای همه عزیز بوده است هیچ چیز جز پرونده سفیدم برایم مهم نیست. انسان نباید خودش را به پول بفروشد باید خودش را به شرف و آبرویش و به انسانیتش بفروشد.

16.از صفر تا بیست به شورای شهر فعلی چند نمره می دهید؟

14 آن هم به دلیل وجود افراد زحمت کش و خداشناس در اعضای شورا فعلی .

16.با شهردار بومی موافقید یا غیر بومی؟

بومی مشکلات شهر را بیشتر می شناسد ولی ممکن است با وجود شهردار بومی عده ای با استفاده از روابط دست به کارهای ناشایست بزنند.

17.در پایان اگر ناگفته ای باقی مانده است با مردم بیان بفرمایید؟

بیاید کاری بکنیم که جوانان شهر عزت خودشان را پیدا کنند و برای آنان شرایط اشتغال فراهم کنیم.