کد خبر: 63183تاریخ انتشار : 1:26:37 - شنبه 13 مه 2017

عصر دیروز صورت گرفت؛

افتتاح مراکز اورژانس اجتماعی شهرستانهای رودسر، لنگرود و آستارا +تصاویر

عصر دیروز مراکز فوریت های اجتماعی شهرستانهای رودسر، لنگرود و آستارا با حضور معاون محترم وزیر و ریاست سازمان بهزیستی کشور و سایر مسئولین افتتاح شد.

به گزارش بهجت نیوز؛ مراکز فوریت های اجتماعی شهرستانهای رودسر، لنگرود و آستارا با حضور معاون محترم وزیر و ریاست سازمان بهزیستی کشور دکتر انوشیروان محسنی بند پی، قائم مقام رئیس، معاونت محترم پشتیبانی و منابع انسانی، معاونت محترم امور توانبخشی، مدیرکل محترم مرکز فوریت های اجتماعی، مشاور امور بانوان سازمان و مدیرکل محترم بهزیستی استان گیلان افتتاح گردید.

دکتر محسنی بند پی گفت : با توجه به اینکه بهزیستی به عنوان یک سازمان تخصصی مطرح می باشد، افتتاح اورژانس اجتماعی را در جهت کاهش آسیب ها و پیشگیری از مواردی نظیر خودکشی ، اعتیاد و … برشمردند .
همچنین وی اشاره کردند: در راستای پیشگیری از آسیب ها، بهزیستی با توجه به فعالیت های مراکز فوریت های اجتماعی تا کنون موفق به بازگشت به زندگی بیش از 4240 نفر از کسانی را که اقدام به خودکشی کرده اند، شده است .
وی مداخلات بموقع با استانداردهای مختلف در بحران های فردی، اجتماعی و خانوادگی را از وظایف این اورژانس عنوان کرد و افزود: مشاوره ها در خصوص کاهش طلاق و خودکشی نیز از دیگر وظایف این اورژانس به شمار می رود.
همچنین رییس سازمان بهزیستی کشور به سفر خود به گیلان اشاره کرد و گفت: در اجرای قانون برنامه ی ششم توسعه و بودجه ی سال 96 مکلف به راه اندازی 140 اورژانس اجتماعی در شهرهای بالای 50 هزار نفر هستیم که در استان گیلان در شهرستان های رودسر، لنگرود و آستارا به بهره برداری رسید.

/سمیه جوان