کد خبر: 63112تاریخ انتشار : 7:05:22 - پنجشنبه 11 مه 2017

از فرمان گسترش تولید موشک های بالستیک تا انتقاد از آزمایش موشکی/ روحانی فرمان خودش را نیز فراموش کرد/ بیانیه وزارت دفاع: طبق برنامه های از پیش تعیین شده آزمایش موشکی انجام می‌دهیم

جالب توجه این‌که روحانی در انتهای این نامه با تاکید بر ادامه پرقدرت و صلابت موشک‌های بالستیک می‌نویسد: همان‌طور که بارها اعلام شده است سلاح هسته‌ای جایی در دکترین دفاعی ایران ندارد و لذا توسعه و تولید موشک‌های بالستیک ایران که هیچ‌گاه برای قابلیت حمل کلاهک‌های هسته ای طراحی نشده‌اند، به‌عنوان ابزاری مهم و متعارف برای دفاع از کشور با قدرت و صلابت ادامه خواهد یافت.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از رجا؛ دست زدن به هر اقدامی برای رای آوردن در موسم انتخابات خود را به خوبی نشان می‌دهد‌. از وعده‌های عجیب و غریب که هیچ‌گاه عملی نمی‌شود گرفته تا صحبت‌های بی‌مبنا و منطق برای رای آوری بیشتر! حسن روحانی در این بین شاید شاخص‌ترین کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری باشد.

به گزارش رجانیوز در مناظره دوم ریاست جمهوری حسن روحانی که در اظهارات عجیبی به رونمایی از شهرک‌های زیرزمینی موشکی و آزمایش‌های موشکی حمله کرد و مدعی شد که این اقدامات در تلاش برای برهم زدن برجام بوده است! ادعایی که علاوه بر مضحک بودن حمله به امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران نیز تلقی می‌شود؛ اقدامی که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی امروز خود در دانشگاه افسری امام حسین (ع) رابطه با آن می‌گویند: هر کسی علیه امنیت و آرامش ملی قیام کند با واکنش سخت رو به رو خواهد شد.
اما از این مسائل که بگذریم بررسی‌های بیشتر نشان می‌‌دهد که حتی همین آزمایش‌های موشکی انجام شده بر با موافقت و همراهی دولت یازدهم بوده است.
در همین راستا دی ماه سال 94 و پس از اقدام آمریکا در افزایش تحریم‌ها رئیس جمهور در نامه‌ای به وزیر دفاع خواستار آن می‌شود که برنامه تولید انواع موشک‌ها با سرعت و جدیت بیشتری ادامه پیدا کند.
در بخشی از این نامه آمده است: دولت جمهوری اسلامی ایران در طول مذاکرات هسته‌ای اعلام کرده است که هیچ‌گاه پیرامون قدرت دفاعی مشروع کشور و از جمله برنامه موشکی خود با کسی مذاکره ننموده، و با تأکید بر حق دفاع مشروع خویش، هیچ محدودیتی را در این حوزه نخواهد پذیرفت.
جالب توجه این‌که روحانی در انتهای این نامه با تاکید بر ادامه پرقدرت و صلابت موشک‌های بالستیک می‌نویسد:
 همان‌طور که بارها اعلام شده است سلاح هسته‌ای جایی در دکترین دفاعی ایران ندارد و لذا توسعه و تولید موشک‌های بالستیک ایران که هیچ‌گاه برای قابلیت حمل کلاهک‌های هسته ای طراحی نشده‌اند، به‌عنوان ابزاری مهم و متعارف برای دفاع از کشور با قدرت و صلابت ادامه خواهد یافت.
نکته بعدی که باید به آن اشاره کرد این است که تمامی آزمایش‌های موشکی انجام شده در کشور باید با مجوز رسمی شورای عالی امنیت ملی باشد. رئیس این شورا نیز حسن روحانی رئیس دولت یازدهم است! ترکیب مابقی اعضا نیز حکایت از برتری و غلبه دولت یازدهم دارد لذا پر واضح است که هیچ آزمایش موشکی بدون تائید دولت یازدهم رخ نداده و نمی‌دهد.
و اما نکته آخری این که روز گذشته وزارت دفاع در واکنش به ادعای یکی از کاندیدا بیانیه‌ای در رابطه با صنعت موشکی صادر کرد.
در بخشی از این بیانیه می‌خوانیم : آزمایشات موشکی جمهوری اسلامی ایران طبق برنامه های مشخص و از پیش تعیین شده انجام می شود.
همانطور که از بیانیه وزارت دفاع برمی‌آید آزمایش‌های موشکی جمهوری اسلامی بر مبنای برنامه‌های از پیش تعیین شده می‌باشد؛ لذا ربط دادن آن به مسائل انتخاباتی و تلاش برای رای آوردن از این طریق توسط حسن روحانی در واقع کذب محض است. به همین جهت به روحانی پیشنهاد می‌شود که بجای تلاش برای رای آوردن از این طریق به شیوه‌های بهتری توسل جوید چرا که به خطر انداختن امنیت کشور موضوعی است که حتی بعدتر دامان خود روحانی را خواهد کرد و دشمنان قسم‌خورده این کشور فرقی بین روحانی با تمامی لبخندهایش به آنان و دیگران قائل نخواهند شد.