کد خبر: 63102تاریخ انتشار : 20:15:14 - چهار شنبه 10 مه 2017

رئیسی در جمع مردم اسلامشهر:

پدرها با پسرهای‌شان بیکار شده‌اند/ ۱۷ هزار کارگاه تعطیل شده است

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: مشکلات امروز به هیچ عنوان در شان ملت ایران نیست و امروز پدرها به همراه پسرهایشان بیکار شده و در خانه نشسته‌اند.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از مشرق؛ حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در دیدار مردم اسلامشهر در سخنانی با تقدیر از استقبال باشکوه مردم این شهرستان، گفت: به برکت حضور مردم در همه عرصه ها، ایران دارای عزت و اقتدار است و همه معتقدند که امنیت و انسجام اجتماعی در کشور موجب کنار رفتن سایه جنگ از سر مردم شده است.

وی با اشاره به اهمیت مردم باوری، تصریح کرد: اگر کسی مردم را قبول داشته باشد باید بداند که بازکردن قفل مشکل کسب و کار، گرفتاری‌های مردم و مشکلات کشور به دست توانای مردم است. اگر در حوزه هوا و فضا موفقیت داریم دلیلش این است که کار دست جوانان این کشور است لذا باور کردن مردم  نقش دادن به مردم موجب پیروزهای بزرگ می شود.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به ذخایر مادی، منابع و امکانات فراوان در کشور، تصریح کرد: مشکلات امروز به هیچ عنوان در شان ملت ایران نیست. امروز پدرها به همراه پسرهایشان بیکار شده و در خانه نشسته‌اند.

رئیسی افزود: تحصیل، مسکن، بهداشت و امورات رفاهی مردم از وظایف دولت است؛ اگر امکان تامین اشتغال و رفاه برای مردم نبود مردم فهیم ما درک می کردند اما مردم ما امروز حاضر نیستند تبعیض را ببینند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: مشکلات کشاورزان حاصل بی‌تدبیری است. محصول را از کشاورز زحمت کش ما هزار تومان می‌خرند و در بازار تهران 10 هزار تومان می‌فروشند و زحمت برای کشاورزان می‌شود و پول برای دلالان. همین می‌شود که کشاورز عزیز ما به این نتیجه می‌رسد که دیگر کشاورزی مفید نیست و باید به شهرها سفر کنند.

وی گفت: امروز نیمی از صنعت کشور تعطیل شده و 17 هزار کارگاه تعطیل شده است و این وضعیت چطور قابل تحمل است؟ اگر بخشی از نقدینگی اگر به بخش تولید می‌رفت امروز شاهد چنین وضعیتی برای بیکاری جوانان نمی‌بودیم.

رئیسی با بیان اینکه تا چهارصد هزار شغل تنها در برنامه‌نویسی قابل تامین است، گفت: برخی کشورها همچون هند در برنامه نویسی ظرفیتهای خوبی کسب کرده اند که ما نیز باید این مسیر را طی کنیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، گفت: با این سرعتی که دولت کنونی برای ایجاد شغل دنبال می‌کند برای اشتغال  همین 6 میلیون نیازمند 10 سال وقت  است و این در حالی است که بیکاران روز به روز افزوده می شود.