کد خبر: 63091تاریخ انتشار : 20:03:55 - چهار شنبه 10 مه 2017

یادداشت/ حسین حسین زاده فومنی؛

بیایید به جوانان اعتماد کنیم

حسین حسین زاده فومنی در یادداشتی با عنوان”بیایید به جوانان اعتماد کنیم” توانمندی های جوانان را مورد بررسی قرار داده است.

به گزارش بهجت نیوز؛ حسین حسین زاده فومنی در یادداشتی با عنوان”بیایید به جوانان اعتماد کنیم” توانمندی های جوانان را مورد بررسی قرار داده است. متن این یادداشت به شرح ذیل می باشد:

یکی از افتخارات بسیار بزرگ انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که در حقیقت از الطاف خفیه الهی و موهبت پروردگار عالمیان است داشتن جوانان مستعد، با انگیزه    و معنوی، با طراوت وپر صلابت، مهربان و قدردان، فهیم و دانا، بالغ و عاقل، مصمم و منظم، مومن و مودب، متخلق و متعهد می باشد. کافی است که به این سرمایه های راستین و آینده سازان و آتیه داران کشور که امیدهای رهبر اندیشمند و فرزانه می باشند اعتماد و اعتناء کنیم آن گاه متوجه خواهیم شد که چه کارهای فوق العاده ای که نمی کنند و چه عزت و عظمتی که برای ارتقاء و اعتلای میهن مقدس مان بوجود نمی آورند آنان که بی جهت بعضا در مجالس و محافل جوانان را سرکوفت و یا با سخنان سخیف غیر منطقی و به دور از عقل و با حرفهای پوچ و تهی از مغز آنان را نگران و ناراحت و دل آزرده و تضعیف در ورود به عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و آموزشی و فرهنگی و ………. می کنند و همواره به افراد مسن و سالخورده ها تکیه می زنند و انان را هدایتگر و علمدار می دانند این سوال را پاسخ دهند در دفاع مقدس و هشت سال جنگ تحمیلی چه کسانی بودند که در مقابل تجاوزات نا مروت و بی رحمانه صدام یزید ملحد که تمامی دنیا از هر حیث تا بن دندان او را تجهیز و تسلیح و تامین مالی و تدارکاتی همه جانبه نموده بودند.

 جوانان با استقامت و ایثارگری و جان نثاری و حماسه سازی، نظام نو پای مان را از مسیر صعب العبور تهاجمات ناجوان مردانه اهریمنی و پر پیچ وخم مشکلات وارده رهایی بخشیدند. آیا غیر از جوانان غیرت مند و با حمیت بودند که چگونه دل به خداوند سبحان داده و ندای ملکوتی امام امت را لبیک گفتند و گوهر موفقیت ممتازی را متوجه مملکت کردند‌‌؟ و یا در دهه سوم و چهارم در مسئله انرژی هسته ای که با پیشرفت های قابل توجه و چشمگیر و معجزه آسایی موضوع معنونه، عالم را شگفت زده و در مات و مبهوت قراردادند و باعث شوکت و سربلندی نظام گردیدند آیا غیر از حضور جوانان رشید و خوش فکر و با استعداد بودند؟

پس ای عزیزان بیائیم بدون هیچ گونه حب و بغض و افراط و تفریط از اعماق جان به جوانان ارزش واقعی و احترام عملی قائل شویم و با میل و رغبت به این امر اذعان کنیم که جوان یعنی عاشق دین و مرید امام و دلداده رهبر و مطیع ولایت و محب خدمت. جوان یعنی اگاه به زمان، امانتدارصادق، وفادار به مملکت، توانمند و مسئولیت پذیر، جوان یعنی بانشاط و انگیزه دار، دارای اراده قوی و خلاق و نو آور، جوان یعنی پر کار و تلاشمند، فعال و زحمتکش، موتور محرکه و چرخاننده اصلی نظام، و بالاخره جوان یعنی استوار و ثابت قدم، مطلع به امور و آشنا به کار، مجاهد و با درایت، خوش فکر و خستگی ناݐذیر، دقیق و عمیق، خبیر و بصیر، فلذا برای همین منظور است که خلف بر حق و صالح امام راحل مقام معظم رهبری به جوانان فرهیخته و آکنده ار معرفت صادقانه عشق و محبت می ورزد و همواره معتقد است که جوانان بایستی در میادین مختلف سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و….ــــ نقش بی بدیل و بارزو برجسته شان را ایفا و در جامعه اسلامی مان به ظهور بگذارند تا کشتی سعادت بخش انقلاب را به سر منزل مقصود برسانند. علی هذا با عنایت به مراتب صدر الذکر بر مسئولین و دست اندر کاران امر نیز لارم است به تاسی از فرامین رهبر معظم انقلاب و بدون هر نوع اتلاف وقت جوانان را دریابند و با برنامه ریزی مدون در جهت سامان بخشیدن و به کار گیری آنان اقدام عاجل معمول نمایند.