کد خبر: 63059تاریخ انتشار : 23:03:45 - سه شنبه 9 مه 2017

یادداشت/معصومه دوستارمقدم فومنی؛

بدحجابی زنان و دختران، جامعه را به انحطاط کشانده است

معصومه دوستار مقدم فومنی در یادداشتی با عنوان”بدحجابی زنان و دختران، جامعه را به انحطاط کشانده است” مسئله حجاب را مورد بررسی قرار داده است.

به گزارش بهجت نیوز؛ معصومه دوستار مقدم فومنی در یادداشتی با عنوان”بدحجابی زنان و دختران، جامعه را به انحطاط کشانده است” مسئله حجاب را مورد بررسی قرار داده است. متن این یادداشت به شرح ذیل می باشد:

یکی از ارکان پیشرفت درحوزه تربیت، اصل تدریج است. برای دست یابی به یک نتیجه مطلوب در تربیت، نیازمند زمان هستیم. از این رو اگر خواهان فرزندانی مقید هستیم، لازم است از بدو تولد تا سن تکلیف برنامه های تربیتی آنان تنظیم شود تا اینکه ماحصل و خروجی در تربیت مان فرزندانی صالح و متدین باشد. متاسفانه از تربیت فرزندانمان که بگذریم به این نتیجه می رسیم که تغییر طرز فکر و دور شدن از آداب اسلامی باعث شده است که در کشورمان شاهد لباس ها وچهره های نامتعارف باشیم که روز به روز بر تعدادشان افزوده می شود بی حجابی یا به کلام راست تر بدحجابی زنان و دختران، جامعه را به نابودی و انحطاط می کشاند و این مساله دور شدن از فرهنگ اسلامی و ایرانی را نشان می دهد، لباس پوشیدن نیز برای خود آداب و قوانین دارد که اطلاع ازآنها خالی ازفایده نیست. ائمه اطهار هم سخنان ارزشمندی را در این زمینه و همین طور نوع پوشش و آموزش فرزندان را در این رابطه بیان کرده اند.

متاسفانه شاهد آن هستیم که بعضی از افراد بدحجاب توصیه کنندگان به حجاب شرعی را با تندی و عصبانیت از خود دور می کنند و از عبارت های تندی همچون ” اگرما نخواهیم حجاب را رعایت کنیم چه کسی را باید ببینیم”، ” دیگه از این نصیحت ها حالم به هم می خوره “، ” شما بروید خودتون رودرست کنید”  استفاده می کنند.

انتظار داشتن یک جامعه آرمانی که در آن هر چیزی در جای خود قرار داشته باشد نیازمند برنامه ریزی و طراحی صحیح و دقیق فرهنگی و مذهبی است اگر انتظار داریم دختران و فرزندان ما در جامعه اسلامی بعد از رسیدن به سن تکلیف خود را ملزم به رعایت حجاب کنند نمی توان این پاینبدی دینی و قبولی در تکالیف الهی را بدون آمادگی مهیا کردن پیش از امتحان انتظار داشت همان طور که برای شرکت در امتحانات دانش آموزی و دانشجویی ملزم به خواندن تعلیم در بازه ی زمانی خاص هستیم در خصوص تکالیف الهی نیز سزاوار است پیش از تکلیف تدابیر لازم اندیشیده شود تابهترین به دست آید.

از آن جایی که موفقیت درحوزه فرهنگ و آموزه های تربیتی و دینی همچون حجاب در درجه اول نیازمند برنامه طراحی فرهنگی و زمان لازم دارد سزاوار است متولیان و مسئولان فرهنگی با تنظیم سندهای مشخصی و کاربردی راه رسیدن به این هدف ارزشمند را هموارتر نمایند. کوتاهی و سهل انگاری درحوزه مسئولیت های دینی و مذهبی و رهاکردن جبهه فرهنگی زمینه نفوذ و تعریف در نگرش های عقیدتی و دینی و مذهبی را برای دشمنان میسر می نماید.

  1. خواهرعزیز! حجاب وهرچیز دیگری باامرونهی درست نمی شود،اگراینطوربودپس از38سال کارکردنهادهای عریض وطویل مربوط به حجاب وعفاف نبایستی شاهدبدحجابی وبقول شما انحطاط اخلاقی !! باشیم. مشکل اینست که جامعه راسیاستزده کردیم وملت دین واخلاق راهم از دریچه سیاست می بینند.