کد خبر: 62987تاریخ انتشار : 2:03:35 - دوشنبه 8 مه 2017

عضو شورای باسابقه دوره چهارم شهر فومن؛

کاملا ورود دلالان خرید و فروش آراء در فومن را تکذیب می کنم

علی ولیزاده عضو شورای باسابقه دوره چهارم شهر فومن در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز گفت: کاملا ورود دلالان خرید و فروش آراء در فومن را تکذیب می کنم.

به گزارش بهجت نیوز؛ علی ولیزاده عضو شورای شهر دوره چهارم که در چند دوره گذشته در شورای شهر شرکت نموده است در این دوره در شورای شهر ثبت نام نکرد. در همین راستا گفتگوی کوتاهی با وی داشتیم.

متن این گفتگو به شرح ذیل می باشد:

1. دلیل ثبت نام نکردن شما چه عواملی بوده است؟
ضمن تشکر از جنابعالی و همکاران فرهیخته در سایت وزین بهجت نیوز و با سپاس از مردم قدرشناس و فهیم شهر فومن که در چند دوره متوالی به حقیر اعتماد کرده و بزرگوارانه به بنده رای داده اند تقدیر نموده و دستهای مهربانشان را صمیمانه می فشارم. اما بعد، دلیل ثبت نام در دوره پنجم شورای شهر صرفا خستگی مفرط و شرایطی بوده که بیماری و کهولت سن به حقیر حادث نموده است، وگرنه برای اینجانب بسی افتخار است که همواره در خدمت مردم شریف و قدر شناس باشم و به وظایف و ماموریت محوله از سوی ایشان بپردازم.

2. به نظر شما مردم به چه کسانی باید رای بدهند؟
مردم عزیز شهر فومن بسیار هوشمند و بصیرتر از آن هستند که کسی بتواند به خود جرات دهد تا برای آنان برنامه یا طرحی را تدوین نماید و الگویی را به آنان پیشنهاد نماید.

3. در مورد جایگاه شورا در جامعه توضیح دهید؟
جایگاه شورا را قانونگذار بسیار دقیق با برداشتی آزاد تعریف داشته است به نظرم شورا را می توان افشره نقطه نظرات و خرد جمعی، جمعی از مردم توصیف کرد که همواره به دنبال مطالبات و خواسته های به حق است بدین معنی که کلیه امور شهری و مدیریت شهری در هر بعد و طیفی را تحت نظارت دارد حتی به سیستم های اداری سایر نهادها، ادارات و دستگاه ها نیز می تواند تسری داشته باشد.

4. به نظر شما چند درصد افرادی که برای انتخابات پیش رو ثبت نام کرده اند اصلح می باشند؟
ضمن سپاس و تشکر از جنابعالی برای جملگی عزیزانی که در شوراهای شهر و روستا ثبت نام کرده اند آرزوی موفقیت و بهرورزی داشته و امیدوارم ماموریت خود را با یکدلی حفظ و همواره در هرچه باشکوفاتر شدن شهر فومن کوشا باشند.

5. آیا در این چند ساله انتقادی نسبت به عملکرد شورا دارید؟
در رابطه با اهم فعالیت ها نیز معروض می دارم که کار و فعالیت شورا به هیچ وجه شخصی و فردی نبوده و نیست بلکه هم اندیشی، خرد جمعی، مشارکت و همدلی و همراهی مردمی در آن دخیل بوده و هست. به شخصه این حقیر در تمامی دوره ها تمام هم و سعی و تلاشم به محورهای تعامل با یکدیگر(سایر اعضای محترم و شهردار و عومل شهرداری) در جهت اخذ مطالبات شهروندی بوده است. با یک مقایسه تطابقی و یک نگاه اجمالی و دقیق به چهره شهر و امکانات و ثروت و سرمایه هایی که به شهر افزوده شد به ویژه انسجام اجتماعی و اقتصادی که به همراه داشته می توانید فعالیت های شورا و شهرداری را در طول سال های گذشته تا کنون رصد کرده و نقد نمایید.

6. راه های آگاه ساختن بیشتر مردم نسبت به داشتن انتخاب درست چه مواردی هستند؟
در رابطه با سوال شما همانطوری که معروض داشتم قابلیت های شهروندان ما بسیار بالاست و به هیچ وجه نمی پذیرند شخص دیگری برای آنان تصمیم گیری نماید. آگاهی و فهم و شعور سیاسی آنان آنقدر وسیع و بی نظیر است که دوست و دشمن به آن اذعان دارند و این آگاهی و نشاط، آنان را به انتخاب اصلح خواهد رسانید.

7. شما چند دوره در شورا بودید و اهم فعالیت های شما چه چیزهایی بوده اند؟
تا کنون به لطف و رحمت خداوندی و رحمت و محبت شهروندان عزیز در 3 دوره که 2 دوره 4 ساله و یک دوره 6 ساله بوده است در جایگاه های ریاست، نایب رییس و خزانه دار شورا شهر در خدمت بوده ام.

8. به نظر شما سه کار مهم که شورای آینده باید در اولویت کار خود قرار دهند چیست؟
در خصوص اولویت بندی برنامه های شورای شهر اولا برخود فرض می دانم پیشاپیش خدمت شهروندان محترم خسته نباشید و خداقوت عرض نمایم دوما به کاندیداهای عزیز تبریک و شادباش گفته و برایشان آرزوی توفیق هر چه بیشتر می نمایم.  مطمئن هستم نامزدهای محترم با بهره جویی از پشتوانه قوی و محکم مردم شریف فومن و دانشی که دارند با استفاده از ابزارهای مفید و سازنده برای هرچه باشکوه تر کردن چهره شه فومن اهتمام کامل خواهند داشت.

9. پیشنهاد شما برای داشتن انتخاباتی سالم و بدون حضور دلالان خرید و فروش رای چیست؟
با احتمال ورود دلالان خرید و فروش آرا، این متن را قویا تکذیب می کنم چرا که اینگونه اعمال مذبوحانه در سیره مردم فومن راهی ندارد و نوعی توهین است. مردم فومن خردمند و بصیرتر از آن هستند که وارد این گونه بازی ها شوند.

/زهرا خوشگفتار

  1. ز گفت:

    فکر کنم شماهم احتیاج به عینک دارین بزرگوار.خرید و فروش آرا داره در فومن موج میزنه.خواهشا با صداقت سخن بگین

  2. روشن گفت:

    این آقا فقط در ابن چند دوره پذیرایی اعضای شورا کرد کلا در جریان نبود!