کد خبر: 62984تاریخ انتشار : 1:40:48 - دوشنبه 8 مه 2017

فرمانده سپاه ناحیه فومن؛

بسیج سازندگی محوریت برنامه های خود را حول محور تولید و اشتغال برنامه ریزی نموده است

فرمانده سپاه ناحیه فومن سرهنگ پاسدار فردین میرزاپور عصر دیروز در نشست خبری با خبرنگاران فومن گفت: بسیج سازندگی محوریت برنامه های خود را حول محور تولید و اشتغال برنامه ریزی نموده است.

به گزارش بهجت نیوز؛ فرمانده سپاه ناحیه فومن سرهنگ پاسدار فردین میرزاپور عصر دیروز در نشست خبری با خبرنگاران فومن گفت: بسیج سازندگی در 17 اردیبهشت 1379 به فرمان مقام عظمای ولایت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکیل شد که از زمان تاسیس تا به امروز بسیجیان پیرو ولایت، جهادگرانه در لبیک به مقام ولایت به میدان عمل آمده اند.

فرمانده سپاه ناحیه فومن از حضور جوانان پر شور و انقلابی در عرصه های سازندگی تقدیر کرد و اظهار داشت: بسیج با بهره گیری از جوانان با ایمان و توانمند در عرصه های سازندگی و اقتصاد مقاومتی گام های موثری برداشته است در واقع سپاه با تشکیل بسیج سازندگی ،کشور را زنده کرده است.

سرهنگ پاسدار میرزاپور فعالیت های مهم و ارزشمند سپاه را تشکیل بسیج سازندگی دانست و خاطرنشان کرد؛ بسیج سازندگی سپاه با هدف محرومیت زدایی به دنبال این است که محرومیت را از سیمای کشور بزداید و پاک کند.

وی در ادامه افزود: در راستای کمک به محرومین و محرومیت زدایی اقداماتی از جمله ساخت 80 واحد مسکونی مددجویان و بازسازی تعداد زیادی از خانه های محرومین را از اصلی ترین برنامه های بسیج سازندگی قرار داده است و تاکید کرد؛ ایجاد راه اندازی واحدهای پرورش قارچ، دام و طیور و آبزیان و آبکیان از جمله فعالیت های بسیج سازندگی بوده است. فرمانده سپاه ناحیه فومن همچنین در عرصه صنایع دستی، از پرداخت وام هایی متناسب با مشاغل خانگی خبرداد و گفت: در سال 96 برای مقابله با تحریم های ظالمانه ی دشمنان نظام اسلامی و توانمندسازی اقتصاد داخلی ،اقدامات قابل توجهی را انجام داده ایم که در همین راستا بسیج سازندگی محوریت برنامه ها ی خود را حول محور تولید و اشتغال برنامه ریزی نموده است.

سرهنگ پاسدار میرزاپور اظهار داشت: با توجه به برنامه های ابلاغی جهت کمک به عمران و آبادانی و رفع محرومیت با تقویت روحیه جهادی و گسترش فرهنگ مسئولیت پذیری در افراد، اقدام به اعزام گروه های جهادی در قالب های مختلف با ارائه خدمات بهداشتی، عمرانی، آموزشی، ترویج کشاورزی و فرهنگی در زمان های یک، سه، هفت و ده روزه کرده ایم.

فرمانده سپاه ناحیه فومن از برگزاری چهارمین همایش مجمع خیرین بسیج سازندگی در سال 95 خبر داد و تصریح کرد؛ در این همایش که جمعی از مسئولین ،بازاریان و کسبه شهرستان فومن حضور داشتند جهت رفع محرومیت های موجود در شهرستان کمک های نقدی و غیرنقدی خود را اهدا نمودند که تا کنون از این کمک ها به 40 خانواده محروم و بی بضاعت بصورت پرداخت نقدی، مصالح ساختمانی و تاسیساتی، خرید جهیزیه به 7 نوعروس و تهیه لوازم التحریر و لباس برای دانش آموزان در اختیار محرومین قرار داده شده است.

در پایان فرمانده سپاه فومن با تقدیر از مسئول بسیج سازندگی سپاه فومن و بسیجیان گفت: لازم به ذکر است که بسیج سازندگی سپاه ناحیه فومن در سال 95 با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان فومن اقدام به ساخت 80 واحد مسکونی مددجویان نموده که تا پایان سال 95، 60 درصد این واحدها را تکمیل و تحویل مددجویان داده است.

/ محمد حامد نیکبخت گیلانی