کد خبر: 62873تاریخ انتشار : 14:07:54 - شنبه 6 مه 2017

امام جمعه موقت شهرستان فومن؛

مردم با آگاهی انتخاب کنند/ عده ای وعده هایشان دروغین و کلامشان بوی تفکر غرب می دهد

امام جمعه موقت شهرستان فومن حجت الاسلام والمسلمین نوروزیان، شب گذشته در نشست تبیین گفتمان ولایت به مناسبت گرامی داشت هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج که به همت حوزه مقاومت بسیج آیت الله بهجت(ره) لولمان برگزار شد، گفت: مردم با آگاهی انتخاب کنند، عده ای وعده هایشان دروغین و کلامشان بوی تفکر غرب می دهد.

به گزارش بهجت نیوز؛ امام جمعه موقت شهرستان فومن حجت الاسلام والمسلمین نوروزیان، شب گذشته در نشست تبیین گفتمان ولایت به مناسبت گرامی داشت هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج که به همت حوزه مقاومت بسیج آیت الله بهجت(ره) لولمان برگزار شد، گفت: امروز ما در هر جایی را نگاه می کنیم چشم ما به خانواده شهید یا جانباز یا مدافع حرم می افتد و این یعنی نقش فرزندان مملکت ما در هشت سال دفاع مقدس غیر قابل انکار است. ما باید از فداکاری این انسان های بزرگ درس عبرت بگیریم و ادامه دهنده راه آنان باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین نوروزیان در ادامه خاطرنشان کرد: عاشورای امام حسین(ع) همیشه می تواند اتفاق بیفتد با این تفاوت که موقعیت زمانی و مکانی اش می تواند متفاوت باشد و انسان ها  باید یاران حسینی را یاری کنند. ما در عرصه جنگ سیاسی، اقتصادی، مشکلات اجتماعی، مشکلاتی که دشمن در جامعه امروز برای جوانان به وجود آورده است به شهامت نیاز داریم.

مسئول تربیت و آموزش سپاه فومن اظهار کرد: اگر اسلام و احکام اسلامی در هر جامعه ای اجرا بشود آن جامعه مدینه فاضله می شود. اگر ما امروز در عرصه های مختلف مشکل داریم اگر می بینیم در سیاست ما، در اقتصاد ما در اشتغال و…. مشکل وجود دارد اگر شاهد اختلاس های کلان هستیم و اختلاف ها روز به روز بیشتر تحقق پیدا می کند، همه این ها نشان دهنده نبود باور و عدم تلاش در جهت تحقق اسلام واقعی در جامعه می باشد. حال سوال این است این افراد چطور گستاخانه می آیند و در رسانه ها خودشان را معرفی می کنند؟ مملکت ما در حال تاراج شدن است مردم باید سعی کنند این افراد را به خوبی بشناسند.

وی در ادامه در رابطه با دو اتفاق بزرگی که قرار است بیفتد، افزود: این دو انتخاب و اتفاق بزرگ بحث انتخابات شوراهای روستا و شهر و ریاست جمهوری می باشد. مقام معظم رهبری فرمودند هر دو مهم است. بعضی ها به دلیل رفاقت بازی، به دلیل تعصب های قومی و قبیله ای به افرادی رای می دهند که بعد خودشان متحمل نتایج منفی آن می شوند و بعد می گویند چرا بعد از 39 سال از انقلاب قوانین در آن اجرا نمی شود؟! وقتی زمام امور را با دست خودمان به افرادی می دهیم که کلامشان بوی تفکرات غرب می دهد بوی زندگی اشرافی را می دهد نتیجه جز این نمی شود. ما باید با در نظر گرفتن صحبت های مقام معظم رهبری انسان های اصلح را انتخاب کنیم در واقع فرموده های رهبری فصل الخطام باید قرار بگیرد. از هیچ تهدیدی نباید بترسیم و افرادی را با ترس و تهدید انتخاب کنیم. رهبری در این رابطه فرمودند: اگر یک عده خودشان از تهدید دشمن می ترسند این ترس را به پای همه مردم ننویسند.

امام جمعه موقت شهرستان فومن شاخص های مدنظر رهبری در مورد انتخاب کاندیداها را بسیار مهم برشمرد و تصریح کرد: شاخص های رهبر معظم انقلاب را در انتخاب کاندیداها را حتما مدنظر قرار دهیم. یکی از این شاخص ها پایبندی به اسلام و ارزش های نظام می باشد. شاخص دوم این است که هدف، رسیدن به آرمان های انقلاب باشد. عامل سوم پایبندی به استقلال کشور می باشد. شاخص چهارم این است که حساسیت در برابر دشمن را نباید فراموش کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین نوروزیان در پایان گفت: مردم باید در برابر دو قطبی سازی و وعده های دروغین که این روزها داده می شود حواسشان را جمع کنند. در این آزمایش سخت الهی همه ما مسئول هستیم و روز قیامت باید پاسخگو باشیم.

/ میلاد پورمحسن