کد خبر: 62743تاریخ انتشار : 0:04:15 - جمعه 5 مه 2017

عضو مجلس خبرگان رهبری؛

آیت الله بهجت(ره) محصول فرهنگ ناب محمدی است/ همه ما در معرض آزمون و امتحان قرار داريم

آیت الله سید احمد حسینی خراسانی، عضو مجلس خبرگان رهبری عصر امروز در هشتمین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله بهجت(ره) که در مسجد ولی عصر(عج) بالا محله فومن برگزار شد، گفت: آیت الله بهجت(ره) محصول فرهنگ ناب محمدی است و همه ما در معرض آزمون و امتحان قرار داريم.

به گزارش بهجت نیوز؛ آیت الله سید احمد حسینی خراسانی، عضو مجلس خبرگان رهبری عصر امروز در هشتمین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله بهجت(ره) که در مسجد ولی عصر(عج) بالا محله فومن برگزار شد، گفت: حضرت آیت الله بهجت (ره) چهره ای است که برای جهان به خصوص جهان تشیع به عنوان یک الگو و نمونه کامل یک شخصیت عالیقدر شناخته شده است و به عبارتی دیگر نام آشنا در حد یک چهره شاخص جهانی است.

 عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این که آیت الله بهجت (ره) یک عالم بزرگ و شخصیتی معروف و جهانی است، تصریح کرد: این عالم جلیل القدر نزد گروهی از مردم، چهره ای مورد احترام و عزیز و نزد برخی دشمنان چهره ای مورد غضب و کینه است؛ زیرا اگر این فقها نبودند شریعت، نبوت، امامت و همه اصول راستین دین و دیانت دستخوش تغییر می شدند و دشمنان در واقع همین امر را می خواستند و تمام تلاششان همیشه این بوده است که چهره های دوست داشتنی مانند این افراد را مخدوش کنند.

وی در ادامه با بیان این که آیت الله بهجت(ره) علاوه بر این که یک عارف، اندیشمند، اسطوره و معلم اخلاق و صاحب کرامات است یک فقیه است، افزود: بنده  اعتقاد دارم باید برای افرادی مانند بهجت ها مجالس بیشتری در راستای معرفی شخصیت والای آن ها در جامعه برگزار شود.

آیت الله حسینی خراسانی با اشاره به این که در این شرایط در جامعه که شاهد فتنه های گوناگون به بهانه های مختلف توسط افراد فتنه انگیز و مزدوران هستیم، اظهار کرد: در چنین موقعیتی مدیریت جامعه اسلامی بسیار موضوع حساس و با اهمیتی است و وظایف عالمان ربانی و روحانیت راستین بسیار سنگین می شود چون عهده دار این مدیریت باید باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر این که فقیهان جانشینان پیامبران در جامعه هستند، خاطرنشان کرد: در این مقطع که دنیا گرفتار حوادث سیاسی، فرهنگی و حاکمیتی است، مردم علوم و معارف ناب و احکام و معارف اصلی دین را از علمای ربانی دین دریافت می کنند و این نشان دهنده نقش بسیار مهم این افراد در جامعه می باشد.

عضو جامعه مدرسین قم با بیان اینکه امروزه بیشتر از عرفان، اخلاق، ادب، زهد، دنیا گریزی و کرامات آیت الله بهجت(ره) سخن گفته و می شود اما فقه آیت الله بهجت مغفول مانده است، بیان کرد: این بزرگ مرد را باید از جهات مختلف مورد شناسایی قرار داد. تشرف های ویژه خالصانه، مداومت پیوسته، زیارت های صبحگاه های او در حرم حضرت معصومه(س) همگی نشان دهنده این است که وی   یک فقیه بزرگ است.

وی افزود: هرگاه خواهان شناخت این بزرگ مرد تاریخ بودید این عالم ربانی را در فقه اش آن گاه که با اساتید بزرگی همچون علامه میرزای نائینی، میرزای آشتیانی و دیگر بزرگان وارد بحث می شود به تماشا بنشینید و ببینید این‌ شخصیت جلیل القدر در عرصه فقاهت چه پهلوانی است.

 آیت الله حسینی خراسانی در ادامه افزود:  شهرستان فومن شخصیت های بزرگی همانند این عالم سرشناس و سردارانی نظیر، خوش روش، نظری، مرآت و … دارد که محصول فرهنگ ناب محمدی هستند. این فرهنگ ناب از سید محمد باقرشفتی گیلانی که شاگرد وحید بهبانی، سید محمد باقر شفتی، سید علی طباطبائی و سایر علما بوده و حفظ شده است.

 عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: امروز فومن و ایران به وجود عالم بزرگی همانند آیت الله بهجت(ره) شناخته می شود و همه ما باید همواره تلاش کنیم تا با شناسایی این فقیه گرانقدر پیرو راه او باشیم و در زندگی خود از وی به عنوان یک الگو و سرمشق استفاده کنیم.

وي با بيان اينكه آيت الله بهجت (ره) براي حفظ اين مكتب زحمات زيادي كشيده است، اظهارداشت: همه ما در معرض آزمون و امتحان قرار داريم و معناي سخن حكيمانه بزرگان ما درخصوص ديانت ما عين صيانت ما درهم تنيده و عينيت پيدا كرده است.

عضو جامعه مدرسین قم در پایان تصریح کرد: انتخابات پيش رو آزموني مهم و سنگین است. باید بدانیم دشمنان بیشتر از هر زمان دیگر و قوی تر از گذشته سرمایه گزاری کرده اند تا تفرقه ایجاد کنند و به اهداف شوم خودشان دست پیدا کنند. لذا لازم است تا با آگاهی کامل تصمیم بگیریم و با يك انتخاب آگاهانه دشمن را مأيوس و دل شهدا، امام و رهبرى را شاد کنیم.