کد خبر: 62615تاریخ انتشار : 13:56:33 - پنجشنبه 4 مه 2017

فرزند آیت الله بهجت فومنی(ره)؛

علم باید همراه با عمل باشد+ تصاویر

حجت الاسلام و المسلمین علی بهجت فرزند مرحوم حضرت آیت الله بهجت(ره) صبح امروز در دیدار با طلاب حوزه علمیه گفت: علم باید همراه با عمل باشد در غیر این صورت چیزی جز اتلاف وقت نیست.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین علی بهجت فرزند حضرت آیت الله بهجت(ره) صبح امروز در دیدار با طلاب حوزه علمیه گفت: تمام دانشمندان دنیا، زندگی مادی خود را بر اساس علم قرار داده اند چون این علم و دانش است که می تواند رهگشا باشد و راه درست را در زندگی به ما نشان بدهد.

علی بهجت فرزند مرحوم آیت الله بهجت(ره) در ادامه تصریح کرد: خداوند هر نماینده و پیغمبری را که برای هدایت انسان ها فرستاد، اهل نفاق و مشرکین آن ها را به سخره گرفتند که مصداق آن را در قرآن کریم در سوره یس می توانیم مشاهده کنیم. هر کسی که پیرو راه اهل بیت(ع) باشد حتما سعادتمند خواهد شد.

استاد اخلاق حوزه های علمیه خاطرنشان کرد: مرحوم آیت الله بهجت(ره) در تمام برنامه های زندگی خود منظم بود و از همه فرصت های خود به نحو احسن استفاده می کرد و آن ها را غنیمت می شمرد. حضرت آقا در عبادت جان می داد و در زیارت جان می گرفت.

محقق و پژوهشگر حوزه های علمیه در ادامه افزود: علم تنها برای طلبه کافی نیست بلکه علم باید همراه با عمل باشد در غیر این صورت چیزی جز اتلاف وقت نیست. خوشبختانه امروز ما در علم تا حدی پیشرفت کرده ایم که اگر کسی بخواهد آن را چراغ راه خود قرار دهد غیر ممکن است که بی نتیجه بماند.

علی بهجت در پایان گفت: سعی کنیم هر پله ای که در راه کسب علم بر می داریم یک پله هم در راه انسانیت برداریم چون این انسانیت است که روح را به عرش می رساند و رذایل را از انسان می زداید.

/ محمدحامد نیکبخت گیلانی