کد خبر: 62605تاریخ انتشار : 13:18:09 - پنجشنبه 4 مه 2017

رئیس هیئت عالی نظارت شورای های استان گیلان؛

نباید اجازه بدهیم جامعه ما دچار التهاب شود + تصاویر

رئیس هیئت عالی نظارت شورای های استان گیلان در همایش رسانه و انتخابات که صبح امروز در سالن خاتم الانبیاء رشت برگزار شد، گفت: نباید اجازه بدهیم جامعه ما دچار التهاب شود و مشارکت بیشتر مردم باعث سربلندی نظام اسلامی است.

به گزارش بهجت نیوز؛ همایش رسانه و انتخابات با مشارکت رئیس ستاد انتخابات گیلان، رییس هیئت نظارت شوراهای استان، رییس کل دادگستری گیلان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندار رشت، معاون اجتماعی پلیس گیلان و جامعه بزرگ رسانه ای صبح امروز در سالن خاتم الانبیاء رشت برگزار شد.

خرسندی مدیر عامل خانه مطبوعات استان گیلان ضمن تبریک مناسبت های فرخنده، هدف از برگزاری این همایش را  این چنین خاطرنشان کرد:  نقش و تاثیر گذاری رسانه ها به عنوان عامل چهارم دموکراسی برای دعوت مردم به مشارکت حداکثری امری غیرقابل انکار می باشد و به عبارتی دیگر هدف اصلی این همایش نیز همین امر بوده است.

در ادامه مراسم دلخوش رئیس هیات عالی نظارت شورای های استان گفت: ستاد رد صلاحیت ها به حداقل رسیده است و علت این امر هم اکثرا به دلیل نقص پرونده بود و تعدادی که رد صلاحیت شدند ما را مقصر نخوانند.
در اجرا نقایصی می بینیم آن هایی که رد صلاحیت شدند ما بخش زیادی را تعین تکلیف کردیم ما با مردم مانند خانواده خود رفتار می کنیم باید هر آن چه را که به صلاح خانواده خود نمی دانیم در برخورد با مردم نیز این چنین رفتار کنیم.

دلخوش در ادامه افزود: ما حق نداریم اگر کسی رد صلاحیت شد اعلام کنیم در کار ما براساس سوگندی که خورده ایم باید به دنبال حقیقت باشیم و نادرست عمل نکنیم و بدون توجه به حزب خاصی برخورد قانونی خود را در مواجه با مسائل انجام بدهیم.

رئیس هیئت عالی نظارت شورای های استان گیلان در رابطه با حضور حداکثری مردم در انتخابات تصریح کرد: نباید اجازه بدهیم جامعه ما دچار التهاب شود ما در هئیت نظارت از همه طیف ها استفاده می کنیم در شرایط فعلی کشور، چشم های کشورهای دیگر به ماست آن چیزی که اثر گذار است حضور حداکثری مردم در انتخابات است نباید مردم را با منافع سیاسی خود ببینیم ما باید مردم را زیر چتر جمهوری اسلامی ببینیم.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: مشارکت بیشتر مردم باعث سربلندی نظام اسلامی است و باید سعی شود بهانه دست دشمنان ندهیم.

 

/زهرا خوشگفتار