کد خبر: 62596تاریخ انتشار : 23:20:27 - چهار شنبه 3 مه 2017

یادداشت/ سمیرا بخشی؛

نقدی بر مناظره ی نامزدهای ریاست جمهوری با محوریت اجتماعی

سمیرا بخشی خبرنگار فومنی در یادداشتی با عنوان” نقدی بر مناظره ی نامزدهای ریاست جمهوری با محوریت اجتماعی” اولین مناظره ی زنده 6 نامزد ریاست جمهوری در صدا و سیما را مورد بررسی قرار داده است.

به گزارش بهجت نیوز؛ سمیرا بخشی خبرنگار فومنی در یادداشتی با عنوان” نقدی بر مناظره ی نامزدهای ریاست جمهوری با محوریت اجتماعی”  اولین مناظره ی زنده 6 نامزد ریاست جمهوری در صدا و سیما را مورد بررسی قرار داده است. متن این یادداشت به شرح ذیل می باشد:

 مناظره درباب “مسائل اجتماعی ” بود اما به نظرم تنها چیزی که در گفتگوها بیان نشد مسائل و مشکلات اجتماعی بود چه برسد تحلیل و بررسی آن!

اگر از آن 6 سوال پایانی که خود صدا و سیما طراحی کرده بود و در آن به چند مساله و معضل اجتماعی اشاره شده بود چشم پوشی کنیم متاسفانه بیش از 4ساعت گفتگو حتی نیم ساعت هم مختص به این موضوع نبود!!

از واژه هایی چون ریزگرد، محیط زیست، یارانه، زباله، مترو، مسکن و ….. نام برده شد؛ شاید این ها بهتر بود در مناظره ی اقتصادی و …. مطرح می شد.  این ها مشکلات اقتصادی و محیطی است که بر اجتماع تاثیر می گذارد کاش از مشکلات اجتماعی ای که بر اقتصاد و محیط تاثیر می گذارد می گفتند!!!

من دوست داشتم 6 نامزد ریاست جمهوری شهامت داشتند!! و جامعه کنونی ایران را آن طور که هست توصیف می کردند…

بهتر بود از آمار رو به افزایش طلاق، از رواج فساد اخلاقی، مالی و جنسی، از اعتیاد نوجوان 12 ساله ی مدرسه ای، از دختران فراری، از گور خواب ها و کارتن خواب ها، از ازدیاد نزاع های خانوادگی و خیابانی، از قتل ها و غارت ها! می گفتند تا بدانم که می دانند زیر این خاک آرام گسل هایی است که هر لحظه زلزله را انتظار می رود…. اما کسی چیزی نگفت ….

 درد جامعه ی من این است، هنوز بزرگان کشورم آنان که خود را در حد جایگاه دومین شخص سیاسی کشور می دانند، شهامت ندارند حتی مشکلات حقیقی جامعه را عنوان کنند!!! چه رسد به تحلیل و بررسی، به ارائه راهکار و برنامه مدون!!

مشکل اصلی جامعه ی امروز ایران حتی نبود شغل و مسکن نیست، این ها همیشه برای همه نبوده اند آن چیز که در اکثریت مردان و زنان سرزمینم ازبین رفته را احیا کنید ………