کد خبر: 62501تاریخ انتشار : 19:15:23 - دوشنبه 1 مه 2017

فرماندار فومن؛

فضای کار و کارگر نباید آمیخته با فضای سیاسی بشود/ سرمایه های کارگری هویت ملی ما را زنده نگه می دارند

دکتر حسین اسماعیل پور، سرپرست فرمانداری فومن در “جشن بزرگ روز کارگر” که به همت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن اداره ارشاد اسلامی برگزار گردید، گفت: فضای کار و کارگر نباید آمیخته با فضای سیاسی بشود، سرمایه های کارگری هویت ملی ما را زنده نگه می دارند.

به گزارش بهجت نیوز؛ دکتر حسین اسماعیل پور، سرپرست فرمانداری فومن در “جشن بزرگ روز کارگر” که به همت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن اداره ارشاد اسلامی برگزار گردید، گفت : کار، کارگر، تولید، سرمایه و سربلندی نهایتا به اقتدار ملت و دولت وصل خواهد شد به همین خاطر نیاز است تا توجه ویژه ای به کارگران اختصاص داده شود فرماندار فومن همچنین تصریح کرد: آن چه که هویت ملی ما را زنده نگه می دارد، سرمایه های کارگری می باشد.

دکتر اسماعیل پور در تحلیلی تاریخی، جامعه کار و کارگر را همچون چاه کندن میرزا آقاسی دانست و خاطرنشان کرد: از زمان میرزا آقاسی تا به امروز، مساله ای که برای کار و کارگر وجود دارد، آب در هاونگ کوبیدن و چاه کندن میرزا آقاسی می باشد وی در ادامه افزود: ماجرای میرزا آقاسی آن است که او دستور به حفر چاهی می دهد و به آب نمی رسد و سال بعد دستور می دهد که چاه حفر شده را پر کنند، امروز هم برخی از مسئولان به جای رسیدگی به مشکلات مردم بیشترنسبت به آن غافل می شوند. بعد از انقلاب همچون قبل از آن، مشکل بیکاری گریبان گیر مسئولان سیاسی شده است، فضای کار و کارگر نباید  آمیخته با فضای سیاسی شود.

فرماندار شهرستان فومن، از نقش و ورود بانوان به عرصه کار گفت و یادآورشد: برای اولین بار بعد از انقلاب، رکورد زنان تحصیل کرده به بازار کار شکسته شد و با آمدن هر بانوی ایرانی، یک آقا جای خود را به وی داد متاسفانه امروز شاهد کوچ روستانشینان به شهرها هستیم در نتیجه وقتی روستاییان برای همیشه به شهر می آیند، به بیکاران شهری افزوده می شود.

 وی در پایان افزود: با رشد ۳/۹ درصدی جمعیت در ۲۵ سال گذشته، رشد بیکاران هم شدت گرفت اگر رشد اقتصاد ما به مقدار لازم برسد، کمترین بیکاری را در جامعه خواهیم داشت، با همه ی مشکلاتی که در سه چهار سال اخیر در برنامه های دولت به و جود آمد اما باید بگوییم که دولت توانست ۱۷/۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای کار اختصاص دهد.

محمدحامد نیکبخت گیلانی