کد خبر: 62398تاریخ انتشار : 20:01:45 - جمعه 28 آوریل 2017

امام جمعه فومن؛

کاندیدای ریاست جمهوری نگاهشان به خارج از کشور نباشد

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسن صفوی امام جمعه فومن در خطبه های نماز جمعه امروز اظهار کرد: کاندیدای ریاست جمهوری نگاهشان به خارج از کشور نباشد و به توانمندی های داخلی تکیه کنیم.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسن صفوی امام جمعه فومن در خطبه های نماز جمعه امروز اظهار کرد: شهرستان فومن از جمله شهرستان هایی است که خوشبختانه مسئولان زحمت کشی دارد و بنده افتخارم این است در شهرستانی هستم که بیش از دوازده مسئول استانی دارد و همواره تلاش این مسئولان این بوده است که مشکلات شهرستان را شناسایی کنند و در جهت رفع آن ها اقدام کنند.

 امام جمعه فومن در رابطه با ویژگی یک مومن تصریح کرد:  با توجه به اینکه مسلمان بودن فقط نماز خواندن و روزه گرفتن نیست و مومن باید به حقوق طرف مقابل احترام بگذارد لذا کسی که حق الناس به گردن دارد از گلوگاه مرصاد عبور نخواهد کرد و عباداتش هر چند هم زیاد باشد باز هم اشکالاتی بر آن وارد است.

 استاد حوزه علمیه آیت الله بهجت(ره) تصریح کرد: قضاوتهای عجولانه مردم را مورد سرزنش قرار داد و با تاکید بر حدیث امام صادق (ع) گفت: نگه داشتن ایمان همچون نگه داشتن آتش در دست است و باید مراقب زبانمان باشیم تا قضاوت ناحق از ما سر نزند چون انسان مسئول هر عملی است که مرتکب آن می شود و روز حساب خیلی زود فرا می رسد.

حجت الاسلام صفوی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با در نظر گرفتن فرا رسیدن ماه شعبان خاطرنشان کرد: شیعه کسی است که جا در جا پای اهل بیت بگذارد ماه شعبان ماه رسول الله است کسی در روز اول ماه شعبان روزه بگیرد بهشت بر او واجب می گردد. در این ماه سعی کنیم برای خودسازی خودمان قدمی برداریم و از آن جایی که انسان عمر کوتاهی دارد تمام تلاشمان این باشد که اگر حق کسی را زایل نموده ایم یا برعلیه کسی اقدام ناحقی داشته ایم در جهت اصلاح آن حتما اقدام کنیم.

 وی در ادامه در رابطه با جایگاه پاسداران نظام جمهوری اسلامی در کشور ما افزود: امروز اسطوره مقاومت در کشور ما، پاسدارن نظام جمهوری اسلامی هستند و ما امنیت کشورمان را مدیون این سبز پوشان هستیم همچنین ما مدیون جانبازان هستیم کسانی که بخاطره آرامش ما سلامتی خودشان را از دست دادند.

حجت الاسلام والمسلمین صفوی خطاب به رییس اداره تعاون به مناسبت روز کارگر گفت: تا به الآن چند کارخانه افتتاح شده است؟! آیا می توانیم امروز با افتخار سرمان را بالا بگیریم و از افتخاراتمان بگوییم؟ آیا توانسته ایم چند جوان تحصیل کرده بیکار را مشغول کار بکنیم؟ آیا از تمام اعتبارات در جهت افزایش کارآیی این اداره استفاده شده است؟

امام جمعه فومن با فرا رسیدن روز معلم  تصریح کرد: جایگاه معلم و آموزش و پرورش امروزه بر کسی پوشیده نیست و ما باید آگاه باشیم چون اخیرا رسانه هایی مثل بی بی سی و صدای آمریکا سعی بر حمایت از منافقین دارند و تاثیر این اقدامات بر نسل جوان ما بر کسی پوشیده نیست لذا معلمان وظایف سنگینی به همراه دارند و در وصف جایگاه شخصیتی همچون آیت الله مطهری(ره) همین بس است که بگوییم ما هرگز مانند او را دیگر هرگز نخواهیم داشت.

 وی در پایان با اهمیت دادن به سخنان مقام معظم رهبری خطاب به نامزدهای ریاست جمهوری اظهار داشت: کاندیدای ریاست جمهوری نگاهشان به خارج از کشور نباشد و به توانمندی های داخلی تکیه کنیم باید قبول کنیم که هر دولتی در آمریکا سر کار بیاید با ایران دشمنی دارند و با آرمانهای حضرت امام خمینی(ره) خواهد جنگید.

/محمد حامد نیکبخت گیلانی