کد خبر: 62390تاریخ انتشار : 0:39:43 - جمعه 28 آوریل 2017

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی؛

خرابی شهرها و روستاها ناشی از عدم کارآیی شوراهاست

حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون عمران مجلس روز گذشته در همایش اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی که در سالن ارشاد اسلامی فومن برگزار شد، گفت: خرابی شهرها و روستاها ناشی از عدم کارآیی شوراهاست.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون عمران مجلس روز گذشته در همایش اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی که در سالن ارشاد اسلامی فومن برگزار شد، گفت: مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی فرمودند: اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که به یک ملت اجازه می دهد در شرایط سخت نیز رشد کند و شکوفا بشود. اقتصاد مقاومتی از دیدگاه ایشان یک تدبیر بلندمدت است و اقتصاد مقاومتی در مقابل اقتصاد وابسته و پول محور و وابسته به واردات است.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در جمع کارآفرینان در سال 89 فرمودند: کشور در این شرایط اقتصادی و اوضاعی که در مقابل دشمنان هستیم باید به سوی اقتصاد مقاومتی برود تا بتواند از توانمندی های خود استفاده بکند.

حجت الاسلام والمسلمین افتخاری در ادامه در رابطه با مشکلات شهرستان فومن افزود: مشکلات عدیده ای در شهرستان وجود دارد ولی این مشکلات یک دفعه بوجود نیامده اند که بتوان در مدت کوتاه هم آن ها را برطرف کرد. سالیان سال مردم در بخش عمرانی دچار مشکلاتی بودند اما آن چه که برای من مهم است این است که خرابی شهرها و روستاها ناشی از عدم کارآیی شوراهاست وقتی ما داخل روستاها ورود می کنیم این موضوع را می بینیم. شوراها باید استعدادهای روستاها را بیابند ما در سال اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال هستیم.

نماینده فومن و شفت خاطرنشان کرد: چند محور برای بنده بسیار مهم می باشد. بحث اقتصاد مقاومتی،بخش کشاورزی، بحث ورزش شهرستان و صنعت و گردشگری. این ها شهرمان را نجات می دهد ساختمان های بسیار قدیمی  خوبی داشتیم که این چنین ساختمان هایی بخاطره قدیمی و تاریخی بودن الان در تهران حفظ می شوند اما ما خیلی راحت این نمادها را تخریب می کنیم و این بخاطره این است که ما عدم مدیریت را در شهرستان داریم. همه دهیاران و شوراها و همه مسئولین این کینه و کدرورت ها را کنار بگذاریم و این فضاهای مجازی را اصلاح کنید و بیاییم به مردم خدمت بکنیم.

وی در ادامه افزود: تولیدکنندگان ما نیاز به حمایت دارند کشوری مثل چین در کشور ما جولان می دهد بیاییم افق دیدمان را گسترده تر بکنیم و استعدادها را بیابیم ما در کمیسیون عمران همان فرمایش مقام معظم رهبری را در حال پیش بردن هستیم و آن پیشبرد معماری ایرانی و اسلامی می باشد. ما در بعضی جاها رتبه پایینی داریم بنابراین باید این زیرساخت ها را درست کنیم. ما به پشتوانه مردم می توانیم موفق بشویم دهیاران این استعدادها را در روستاها بشناسید و همه چیز را فدای مسایل سیاسی نکنیم.

 حجت الاسلام والمسلمین افتخاری خاطرنشان کرد: در مورد پل ورودی فومن که ذهن مردم را درگیر خود کرده است و چه بسا این بحث وارد خانه های مردم هم شده است باید بگویم مجموعه ای که این پل را تا به این مرحله برنامه ریزی کردند شرایط شهر فومن را از جوانب مختلف در نظر نگرفتند و زیبایی این شهر را زیر سوال بردند عده ای با ادعای این حرف که ما تجربه داریم و طرفداران پولکی دارند بانی این مشکل شدند و ما امروز گرفتار این آسیب هستیم.

وی در پایان گفت: خدمت به خلق بهترین چیز است و باقیات صالحات است با از بین بردن کینه ها خوشبختی را برای مردم به ارمغان بیاوریم. امروز روستاهای ما در حال تخریب و مدارس در حال خالی شدن و اعتبارات ما در جای خودش استفاده نمی شود، سعی کنیم هر جایی هستیم چراغی روشن کنیم.

/زهرا خوشگفتار

  1. روشن گفت:

    سلام قای نماینده. افرادی را که نمایندگان شما در فرمانداری و بخشداری تایید و رد کرده اند برای انتخابات پیش رو وضع را از این خرابتر نکنند. جای تعجب خواهد داشت!