کد خبر: 62341تاریخ انتشار : 22:14:45 - چهار شنبه 26 آوریل 2017

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با دانا؛

آرا منفی روحانی بسیار بالاست/ شواهد و قرائن حاکی از آن است که این دولت ادامه پیدا نمی‌کند/ شرایط در دولت یازدهم روز به روز برای مردم سخت‌تر شد

سید محمد حسینی گفت: براساس نظر سنجی‌ها آرا منفی روحانی بسیار بالاست و کاندیداتوری جهانگیری در انتخابات هم خود بیانگر ضعف و ناتوانی دولت است، کاندیداتوری جهانگیری به این معناست که دولت کارنامه درخشانی ندارد و برای اینکه ضعف خود را جبران کند از او استفاده کرده تا در جریان مناظرات فرافکنی کند.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از دانا؛ سید محمد حسینی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با بیان اینکه معمولا در دنیا و ایران مرسوم است که رئیس جمهور دوره دوم هم انتخاب می شود اظهار داشت: اما این قاعده استثنا هم دارد برای مثال رئیس جمهور فعلی فرانسه بخاطرضعف عملکرد و نارضایتی مردم اصلا برای دوردوم کاندیدا نشد چون متوجه شد نتیجه نخواهد گرفت.

وی افزود: اگر دولتی ضعیف باشد دلیلی ندارد که مورد اقبال مردم واقع شود، مردم به رئیس دولتی دوباره رای می‌دهند که طرح‌های اساسی و پروژه‌های بزرگی در دست اقدام داشته باشد و جامعه احساس کند که دولت دیگری نمی‌تواند این پروژه‌ها راتکمیل کند و فرآیند آن‌ها را استمرار بخشد.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت فعلی وعده‌های بسیاری داده و به آن‌ها عمل نکرده و شرایط در دولت یازدهم روز به روز برای مردم سخت‌تر شده است؛ در بحث تولید و اشتغال که محور سال جاری و مورد تاکید رهبری است، دولت ضعف‌هایی دارد و توان ایجاد تحول در این حوزه‌ها را ندارد.

حسینی ادامه داد: دولت‌ها در 4 سال اول کار خود با انگیزه هستند و کارهای بزرگی انجام می‌دهند، این دولت 4 سال ابتدایی را بیشتر به روزمره‌گی گذرانده و همه دلبستگی‌اش این بوده که بعد از برجام سرمایه‌گذار خارجی جذب کند و به جای اینکه نسخه اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشد، مشکلات کشور را با کمک دیگران حل کند.

وی با بیان اینکه غالب مردم امیدی به کارآمدى این دولت ندارند عنوان کرد: با حضور افراد توانمند و ذی صلاحیت و خوش نامی مثل حجت الاسلام رئیسی که دارای برنامه عملیاتی و تیم قوی اجرایی قوی هستند شرایط برای حل مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه فراهم است.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی گفت: براساس نظر سنجی‌ها آرا منفی روحانی بسیار بالاست و کاندیداتوری جهانگیری در انتخابات هم خود بیانگر ضعف و ناتوانی دولت است، کاندیداتوری جهانگیری به این معناست که دولت کارنامه درخشانی ندارد و برای اینکه ضعف خود را جبران کند از او استفاده کرده تا در جریان مناظرات فرافکنی کند.

حسینی افزود: اگر روحانی کارهای اساسی و مهمی انجام داده بود نیازی به کاندیدای پوششی و کمکی نداشت و حتی اگر مقابل ده رقیب انتخاباتی هم قرار می‌گرفت می‌توانست پیروز شود، اما شواهد و قرائن حاکی از آن است که این دولت ادامه پیدا نمی‌کند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص احتمال کشیده شدن انتخابات به دور دوم گفت: اگر از بین کاندیداهای انقلابی یک نفر در میدان بماند  جریان انقلابی در مرحله اول موفق خواهد شود و اگر بنا به هر دلیل و مصلحتی هر دو نفر آقایان رئیسی و قالیباف در صحنه بمانند احتمال اینکه انتخابات به دور دوم کشیده شود زیاد است.