کد خبر: 62188تاریخ انتشار : 16:48:08 - جمعه 21 آوریل 2017

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر؛

همه ما در معرض امتحان هستیم/ آقایان کاندیدها خرید وفروش رای از مصادیق ضد ارزشی و حرام است

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر امام جمعه موقت فومن، در خطبه های نماز جمعه امروز گفت: همه ما در معرض امتحان هستیم. آقایان کاندیدها خرید و فروش رای از مصادیق ضد ارزشی و حرام است.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین رنجبر امام جمعه موقت فومن، در خطبه های نماز جمعه امروز گفت: روایاتی از معصومین(ع) راجع به وظایف شیعیان در عصر غیبت رسیده است که به صورت نکاتی خدمت نمازگزاران عرض می کنم. اولین وظیفه ما شناخت نسبت به امام زمان(عج) است این معرفت و شناخت، معرفت شخصی نیست جایگاه الهی و حقیقی امام اهمیت دارد.

 رنجبر در ادامه افزود: دومین وظیفه ای که در عصر غیبت باید به آن توجه داشته باشیم از آیه 200 سوره آل عمران این وظیفه برداشت می شود خداوند دستور می دهد که مومن باید صبر کند در مورد طاعات الهی استقامت داشته باشد و در مقابل  دشمن متزلزل نشود و سستی و احساس ضعف نکند. بنابراین وعده خدا را باید باور کنیم اگر خدا را یاری کنیم خدا نیز ما را یاری می کند. تکیه به خداوند و اعتماد به او منجر به یاری از طرف خداوند برای مومن می شود.

 استاد حوزه و دانشگاه در رابطه با دیگر وظایف مومنان در عصر غیبت خاطرنشان کرد: محکم کردن پیوند با امام زمان(عج) در گرو عمل کردن است. از دیگر وظایف مومنان در عصر غیبت، تهذیب نفس و پاک سازی می باشد. اهل ایمان و مومنین نسبت به هم بغض و بخل ندارند. نباید بگذاریم دشمن ما را در محاسبات خودمان به اشتباه بیندازد که اگر این اتفاق بیفتد از دشمن اصلی غافل می شویم.

امام جمعه موقت فومن در خطبه دوم نماز جمعه تصریح کرد: فردا دوم اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران به دستور امام خمینی(ره) می باشد. حضرت امام خمینی(ره) بارها در دوران سخت از جمله فتنه گروهک ها و …. گفتند که اگر سپاه نبود حقیقتا کشور هم نبود بعد از نبود امام(ره) هم این گونه بوده است واقعا اگر سپاه مردانه در فتنه های مختلف وارد میدان نمی شد معلوم نبود کشور دچار چه سرنوشتی می شد.

وی در ادامه افزود: در این هفته به مناسبت هفته سلامت بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) قرار است که ویزیت رایگان داشته باشد از افرادی که مشکلی دارند. دیشب هم که مراسم آیت الله اریب را در مسجد جامع داشتیم معرفی استوانه های زهد و تقوا یقینا برای دست اندرکاران این برنامه ها اجر و پاداش خواهد داشت چون این افراد الگوی عملی برای جوانان هستند. سالگرد عارف سالک آیت الله بهجت(ره) را در پیش داریم لازم است تبلیغات و فضای مناسب برای این برنامه بزرگ در نظر گرفته بشود. در ایام شهادت امام موسی کاظم(ع) این را یادمان نرود که با آن شرایطی که در زمان امامت آن حضرت وجود داشت با همه سختی ها و تبعیدها امام یک شبکه گسترده در کل بلاد اسلامی تشکیل داد و هارون الرشید با آن قدرتش در مقابل امام احساس ضعف می کرد.

استاد حوزه و دانشگاه در پایان در مورد بحث روز این ایام، یعنی انتخابات شورا و انتخابات ریاست جمهوری اذعان داشت: اخبار خوبی از سوی هیات نظارت بر انتخابات شوراها در شهرستان نشنیدیم همه ما در معرض امتحان هستیم اگر ذره ای هوا در تصمیمات ما دخیل باشد باید فردای  قیامت پاسخگو باشیم. مراقب باشیم گرفتار شیطان نشویم و دین خودمان را فدای دنیا نکنیم این زیبنده جامعه اسلامی نیست. آقایان کاندیدها خرید وفروش رای از مصادیق ضد ارزشی است حرام است. کاندیدای انتخابات توجه داشته باشند، هدف وسیله را توجیه نمی کند.

در مورد انتخابات ریاست جمهوری عده ای صلاحیت از شورای نگهبان گرفتند. مرد قانون باید در مسیر قانون حرکت کند. رفتار شورای نگهبان نشان می دهد که این ها جناحی کار نمی کنند مطیع قانون بودن مهم است دنبال هوی و هوس نباشیم اگر کسی در این فرآیند تایید هم نشود باید از خدا شاکر هم باشد چون در نظام الهی باید با قبول مسئولیت، پاسخگو باشیم و این وظیفه سنگینی است.

 و نکته آخر: برای شهر فومن با این جایگاه و عظمت که در واقع معروف به شهر آیت الله بهجت(ره) است خوب است که برنامه ریزی بشود خیابانی با نام این عالم باشد موزه ای برای ایشان در نظر داشته باشیم و این امر یادبود همیشگی نام این بزرگوار می باشد.

/هانیه نجومی