کد خبر: 61894تاریخ انتشار : 18:26:40 - شنبه 15 آوریل 2017

یادداشت/ محمدحامدنیکبخت گیلانی؛

خود مردم قضاوت کننده ی اصلی باشند و کلاهشان را قاضی بگیریند

محمد حامد نیکبخت گیلانی در یادداشتی با عنوان “خود مردم قضاوت کننده ی اصلی باشند و کلاه هایشان را قاضی بگیریند” کارکردهای دولت یازدهم را مورد بررسی قرار داده است.

به گزارش بهجت نیوز؛ محمد حامد نیکبخت گیلانی در یادداشتی با عنوان “خود مردم قضاوت کننده ی اصلی باشند و کلاه هایشان را قاضی بگیریند” کارکردهای دولت یازدهم را مورد بررسی قرار داده است. متن این یادداشت به شرح ذیل می باشد:

«روزی روزگاری پسرک چوپانی در ده ای زندگی می کرد . او هر روز صبح گوسفندان مردم دهات را از ده به تپه های سبز و خرم نزدیک ده می برد تا گوسفندها علف های تازه بخورند، او تقریبا تمام روز را تنها بود، یک روز حوصله او خیلی سر رفت.  روز جمعه بود و او مجبور بود باز هم در کنار گوسفندان باشد. از بالای تپه، چشمش به مردم ده افتاد که در کنار هم در وسط ده جمع شده بودند. یک دفعه فکری به ذهنش رسید و تصمیم گرفت کاری جالب بکند تا کمی تفریح کرده باشد. او فریاد کشید؛ گرگ، گرگ، گرگ آمد. مردم ده، صدای پسرک چوپان را شنیدند، آن ها برای کمک به پسرک چوپان و گوسفندهایش به طرف تپه دویدند ولی وقتی با نگرانی و دلهره به بالای تپه رسیدند، پسرک را خندان دیدند. او می خندید و می گفت؛ من سر به سر شما گذاشته ام. مردم از این کار او ناراحت شدند و با عصبانیت به ده برگشتند».

زمانی این قصه را برای مان تعریف می کردند که کودک بودیم، به قدری که همه چیز را از پایین به بالا نگاه می کردیم و در آرزوی بزرگ شدن ساعت ها در فکر فرو می رفتیم. اما حالا که به حرف مردم بزرگ شده ایم و محاسنکی در آورده ایم، و به یاد آن روزهای کوچکی، این بار خودمان داستان ها را می خوانیم، و به این سوال می رسیم که چرا نتوانستیم در کودکیمان از بالا به تمام قصه ها نگاه کنیم قصه هایی که به خود رنگ واقعیت می گیرند.

هنوز یادمان نمی رود، 4سال پیش، وکیلی ادعایی کرد و با حرف های شکری اش آب در دهان اهالی دهمان انداخت. چه وعده هایی که نمی داد، وعده های صد روزه ای که حتی خبرش به کشور ژاپن هم رسیده بود، می گفت؛ «ما می توانیم در یک زمان کوتاه، تحول اقتصادی به وجود آوریم و در آن تحول اقتصادی، می توانیم با ایجاد یک دوره تنفس به کارخانه ها و مراکز تولیدی که امروز مشکل دارند، مشکلات آنها را در آن مدت کوتاه حل و فصل کنیم».

چقدر هم عالی وعده اش را عملی ساخت، آن قدر تنفس مصنوعی از خود به خرج کارخانه ها داد که کارخانه هایی مثل داروگر با بیش از 90 سال سابقه و یا شرکت ارج، قند ورامین، پارس کروم خزر و ده ها کارخانجات ایرانی که به دلیل تنفس عمیق ایشان به تعطیلی کشیده شد اما برخلاف صحبت های جناب وکیل می توان گفت که بعد از برجام نه تنها گشایش حاصل نگشته بلکه هر روز شاهد تعطیلی واحدهای تولیدی و اخراج کارگران بوده ایم و اما اقتصادی مقاومتی!!!!!؟؟؟

طرفه حکایت این جاست که آن داعیه  رویاهای محال رییس جمهور دهمان شد و حالا بعد از 4 سال نقش کاراکتر اصلی قصه های محال را برایمان بازی می کند. که چی ؟! که من، آن وعده ها را نداده ام بلکه چیز دیگری گفته ام ! و آن قدر هم مطمئن حرف هایش را تکذیب می کند که ماجرا بر خود ما هم مشتبه می شود، که نکند واقعا راست می گوید ؟! ولی به قول اصحاب رسانه، ما هم مجبوریم حق را به خودمان بدهیم. چرا که مطمئن تر از قبل، از صحت خبرمان اطمینان حاصل می کنیم!

این جاست که در بایگانی خبری به چند روز گذشته می رویم تا اندکی از صحبت های جناب رییس جمهور را بیاوریم تا خود مردم قضاوت کننده ی اصلی باشند و کلایشان را قاضی بگیریند؛ «من کی گفته ام صد روزه حل می کنم ؟! چیزی که من گفتم، این است؛ من اگر موفق شوم در انتخابات، پایان صد روز اول، کارهایی که در این صد روز کرده ام را اعلام می کنم، عین صحبت های مرا بیاورید».

اما جناب روحانی، رییس دولت یازدهم، ما هم به گونه ای هم لباس شما هستیم و منطق را در همان جایی که خوانده اید، گذرانده ایم لیکن در قرن 21 کار از این نوع حرف ها گذشته است که با وجود این همه تکنولوژی های مجازی، حرفهایتان را انکار کنی !!!

با توجه به فرا رسیدن اردیبهشت ماه که شاهد برگزاری دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری هستیم، دیروز (جمعه – 25 فرودین 96) باز هم برای دومین بار حجت الاسلام دکتر حسن روحانی برای ریاست جمهوری ثبت نام نمود، اما حرف هایی که قابل اهمیت است این جاست که او گفت: « یکی از اهداف ما در دولت یازدهم تعامل با جهان بود و در پیچیده ترین پرونده تاریخی توانستیم با قدرت های جهانی به توافق برسیم ».

توافق ؟! – پرونده تاریخی ؟!  به کلی داشتیم فراموش می کردیم که جناب رئیس مان وکیل اند و سرکارشان با پرونده ( البته قصد بی احترامی به وکلای محترم را نداریم) ولی آقای وکیل کدام توافق را عرض می کنید؟ نکند منظور شخصتان دادن تمام گوسفندهای مردم آن هم با دست خود به آقا گرگه است !!!.

ایشان در ادامه گفت ؛ هوو هایی که بارها به قصد کشتن این فرزند (یعنی برجام) تصمیم گرفته بودند نمی توانند سرپرست خوبی برای آن باشند. بلکه همانهایی که تمام تلاش شبانه روزی خود را برای این توافق کردند باید مسیر را تا آخرین قدم ادامه بدهند ». بله این را ما هم به خوبی می دانیم که هنوز، ذخایر نظامتان جای برای خوردن دارند و باید 4 سال دیگر هم، همچون زالو خون مردمانمان را بمکند. (اینجا دیگر انتقاد ممنوع نیست !!! زیرا که این انتقاد نیست بلکه خود واقعیت است، به صراحت مردم عزیز شاهد آن بوده اند، “حقوق های نجومی و از این قبیل سخنان” …

و اما صحبت از چرخ اقتصاد شد که هنوز می چرخد !!! آقای رئیس دولت یازدهم نکند هنوز به حرف های عمل نکرده خود  ایمان قلبی دارید، حرف از کدام اقتصاد می زنید ؟! نکند صدای نارضایتی های مردم را از دولت مثلا تدبیر و امید نمی شنوید و نمی بینید ؟؟؟ نکند هنوز با اینکه دکتر خطابتان می کنند متوجه اهمیت اقتصاد در سخنان مقام معظم رهبری نشده اید ؟؟؟ (اهمیتی که دو سال است از آن سخن می گویند).به راستی یادمان رفته بود که شما “عینک” به چشم دارید و ما نداریم …

 

 1. فومنی گفت:

  سلام

  « ما علاوه بر این که زندگی مادی شما را می خواهیم مرفه بشد؛ زندگی معنوی شما را هم می خواهیم مرفه باشد.شما به معنویات احتیاج دارید. معنویات ما را بردند اینها. دلخوش به این نباشید که مسکن فقط می سازیم. آب و برق را مجانی می کنیم برای طبقه مستمند. اتوبوس را مجانی می کنیم برای طبقه مستمند. دلخوش به این مقدار نباشید. معنویات شما را ، روحیات شما را عظمت میدیم. شما را به مقام انسانیت می رسانیم.»
  سخنرانی امام خمینی در 12 اسفند 57

  سوال : بی پذیرش هر توجیهی؛ انصافا آیا پس از 39 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی “علاوه رفاه زندگی مادی” ؛ “معنویات و روحیات مردم” را عظمت بخشیده است؟

  خودتان کلاه تان را قاضی کنید!

 2. دوست گفت:

  معنویات و روحیات ملتی زمانی مرفه میشود که صداقت در دولت اسلامی وجود داشته باشند امروز متاسفانه یا خوشبختانه زمانه علی بن ابی طالب نیست که مردم دینشان را با یک دانه خرما حفظ کنند . دولت باید همانطور که به فکر رفاه اقتصادی ملت باشد باید به فکر رفاه عقیدتی آنها نیز باشد.عزیزان هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد .
  “اثبات شی نفی ما عداه نمی کند” یعنی اگر گفتند آقای روحانی چرا وضعیت مردم در دولتت و دولتهای گذشته و گذشته و گذشته از نظر اقتصادی خوب نبوده است پس وضعیتشان از نظر معنوی عالیست….

  کلاهمان را که قاضی می کنیم عده ای می گویند برسرت بزرگی می کند !!!…

  • فومنی گفت:

   سلام دوباره . یعنی آقا یا خانم دوست به زعم خودش خواسته است که جواب مرا بدهد؟! اگر این طور است ؛ کامنتم را مجددا بخواند!

 3. دوست گفت:

  نخیر فومنیه عزیز،کامنت شما عالی بود و بنده هم در ظل سخنتون نوشتم .

 4. فومنی ساکن مرکز گفت:

  ای کاش همگان موقع رای دادن، خدا را پیش چشمشان میدیدند…