کد خبر: 61702تاریخ انتشار : 16:23:04 - سه شنبه 11 آوریل 2017

یادداشت/ محمدحامدنیکبخت گیلانی؛

انتخاباتی دیگر در راه است

محمد حامد نیکبخت گیلانی در یادداشتی با عنوان” انتخاباتی دیگر در راه است” موضوع انتخابات را مورد بررسی قرار داده است.

به گزارش بهجت نیوز؛ محمد حامد نیکبخت گیلانی در یادداشتی با عنوان” انتخاباتی دیگر در راه است” موضوع انتخابات را مورد بررسی قرار داده است. متن این یادداشت به شرح ذیل می باشد:

انتخاباتی دیگر در راه است و آرام آرام هیاهوی انتخاباتی فضای شهر و محافل مذهبی، ورزشی، فرهنگی و سیاسی را در بر می گیرد. کارناوالی به راه خواهد افتاد که تشخیص حق و باطل را به خوبی برای خردمندان فراهم خواهد آورد، نه دیگر احتیاجی به عینک خواهد بود و نه کس یا کسانی بخواهند برایمان کدخدایی کنند. برخی با تشکیل گروه ها و کانال تلگرامی از هم اکنون مشغول جمع کردن دوستان و آشنایان و هواداران خود در یک فضای مشترک، یارکشی و جلب نظر افراد جدید و در نهایت کسب نتیجه در انتخابات هستند.

درستی یا نادرستی حرکتهای این چنینی کاندیداها را باید به دستان اعضای محترم هیات نظارت بر انتخابات شهرستان گذاشت. هرچند آسیب هایی که از فضای مجازی در این مقطع زمانی می تواند رواج داشته باشد امر خطیری بوده و ممکن است در تعیین سرنوشت انتخاباتی عزیزان موثر باشد.

فارغ از بحث فضای مجازی، در فضای حقیقی نیز شاهد سلامت چندانی از حرکت های برخی از نامزدها تا الان نبوده ایم؛ از برخی بده و بستان ها با افراد ذی نفوذ و موثر در شهرستان و همچنین ریخت و پاش هایی برای خرید آرا تا حضور در نشست های مختلف و سخن پراکنی بر مبنای عوام فریبی و مدیریت وعده، از جمله حضور افراد نامزد در سفره خانه های سنتی و مدرن نه برای ارشاد خلق الله بلکه برای فریفتن عده ای از جوان هایی که فقط و فقط به دلیل بیکاری چنین محافلی را تجمع گاه همیشگی شان برگزیده اند.

اتفاقاتی که متاسفانه در مقاطع پیش از برگزاری انتخاباتی چون شورا که قدری رنگ قومی- گروهی دارد رخ می دهد و تا وقتی که سطح آگاهی عمومی جامعه نسبت به عدم پذیرش این قبیل بازی های انتخاباتی به حد اعلاء نرسد، متاسفانه شاهد سوءاستفاده افراد این چنینی خواهیم بود.

امید است همشهریان گرامی در این دیار عرفان و اخلاق که شهری اسوه از مردمانی فرهیخته می باشد در انتخابات 29 اردیبهشت ماه با نگاهی تیزبینانه تر از گذشته، وضعیت کاندیداها را بررسی نموده و در این عرصه وارد شوند تا به یاری خدا شاهد بهبود وضعیت شهر با حضور افراد اصلح و قوی تر از گذشته در شورای اسلامی شهر فومن باشیم.

 1. سیروس گفت:

  عرض سلام به آقای نیکبخت و همچنین عزیزان خواننده مطلب؛
  تا اونجایی که همگی مستحضر هستید خرید آرای انتخاباتی به صراحتا از بعضی کاندیدای شهرستان فومن دیده شده ولی این هم قابل فهم هستش که مردم ما مردمی بیغیرت نیستند که آینده ی شهرشون رو بخاطر مال دنیا بفروشند قطعا کسانی که دست به چنین کارهایی میزنند بعداز انتخاب شدنش برای جبران هزینه هایی که ولخرجی کرده است باید دست خود را به بیت المال دراز کند و ما نباید به کسانی که دزد هستند رای بدهیم

 2. اکبر گفت:

  خودم روز گذشته شاید خرید آرا از کاندیدایی بودم که بنا ندارم اسمش رو بگم.
  راستی گفتین فضای مجازی لطفا ازین طریق به گوش این عزیزان برسونید که من یکی رو خیلی کلافه کردین .شب میخوابم صبح بیدار میشم میبینم تو ده تا گروه هستم که هر کدومشون بنام همین آقایونه ولی وجدانا اینها کی حاجی شدن ماخبر نداشتیم؟!نکنه بعداز ثبت نام در شورای شهر؟؟؟تو رو خدا این کارهارو بزارین کنار بابا.
  در آخر تشکر میکنم از یادداشت آقای نیکبخت

 3. حسین گفت:

  شما میگین به اونایی که رای میخرن رای ندیم.خب میتونم بپرسم چ کسایی رای نمیخرن؟همه اهل این دزدی بازی هستن.دلتون خوشه …. کار ازین حرفها گذشته ….

 4. علی گفت:

  اون کسی که رایش رو بفروشه،غیرتش رو به حراج گذاشته

 5. رضا22 گفت:

  هیچکسی در هیچ جای دنیا به فروختن اثر انگشتش نمیباله و حاضر نیست رای ملت رو بخره ولی در ایران شرایط رو طوری به بارآوردن که طرف مجبور میشه بخاطر پنجاه صدتومن اثرانگشتش رو بفروشه.به نظرم با چند شب گرسنگی کسی نمیمیره ولی با داشتن رییس جمهور و شوراهای بد از غصه دق میکنیم میمیریم که چطور ایران و ایرانی و به حراج میزارن . عزیزان به هرچیز که میپرستین رایتون رو رای پاک بدین.

 6. فومنی گفت:

  خخخخخ.آره آقا اکبر،اینا کی حج رفتن ما خبر نداریم نمیدونن حج خطر داره….
  حمایتهای مردمی حاج ….. . اگه من باشم بجای نقطه چین ها میزارم گرینوف.والا……