کد خبر: 61569تاریخ انتشار : 16:12:26 - شنبه 8 آوریل 2017

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی؛

کشور های بیگانه می خواهند مردم را نسبت به انتخابات سست کنند

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در اولین جلسه شورای اداری که ظهر امروز در فرمانداری فومن برگزار شد گفت: کشور های بیگانه می خواهند مردم را نسبت به انتخابات سست کنند.

به گزارش بهجت نیوز؛ اولین جلسه شورای اداری فرمانداری در سال جدید ظهر امروز در فرمانداری فومن برگزار شد این جلسه با حضور نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و رئسای ادارات تشکیل شد.

 حسین اسماعیل پور فرماندار فومن در این جلسه از رشد 71درصدی اقامت مسافران در شهرستان خبر داد و گفت: امسال به کمک همه نیروی انتظامی، گروه های اصناف، حقیقی و مجازی رشد 71 درصدی اقامت داشتیم.

وی در ادامه تصریح کرد: شهرستان فومن را  به راحتی می شود بیش از این وارد عرصه اقتصاد گردشگری کرد اگر قدر همین مسافران را بدانیم و برای تک تک مسافرها و گردشگرهایی که واردشهرستان می شود برنامه ریزی داشته باشیم. ما هم چنین برنامه های فراوانی در حوزه گردشگری و مسافر داریم که امسال محقق نشد و تمام تلاش خود را می کنیم تا برای نوروز سال آینده برنامه ریزی منسجم تری داشته باشیم و به اهداف خود برسیم.

اسمعیل پور در خصوص تامین بودجه و اعتبارات سال جدید تصریح کرد: بودجه تمام ادارات مبتنی بر برنامه های عملیاتی و اجرایی خواهد بود. وی همچنین در خصوص ارتباط مدیران و  روئسای ادارات با کانال های شبکه مجازی گفت: هیچ مدیر و رئیس اداره ای نباید نسبت به سوالات و حواشی این کانال ها عکس العمل نشان دهد و یا ارتباطی برقرار کند، در صورت رویت با آنها برخورد جدی خواهد شد.

فرماندار فومن در خصوص انتخابات پیش رو خاطرنشان کرد: تمام تجهیزات اعم از مساجد و مدارس باید آماده شود، کاندیدای انتخاباتی شهر توجه داشته باشند که حریم شخصی و هویتی خود را رعایت کنند و شهرداری ملزم است تمام کمی و کاستی های سال قبل را جبران کنند. همچنین در پایان صحبت های خود به تمامی رییس ها و کارکنان ادارات درخواست کرد باتوجه به فصل کشاورزی رعایت حال کشاورزان روستایی را بکنند و تمام جلسات را در ساعات یک به بعد برگزار کنند.

در ادامه این جلسه، نماینده مردم شهرستان فومن و شفت در اولین جلسه شورای اداری سال جدید ضمن تقدیر و تشکر از نیروی انتظامی و ادارات و همه نهاد ها گفت: از برنامه های که در ده ماهه گذشته در مجلس انجام شده است  این است که برنامه ششم توسعه در این مجلس تحقق پیدا کرد و مصوبات و قوانین دایمی مجلس مورد برسی قرار گرفت و برنامه مجلس نیز با تغییراتی و برنامه های انجام شد. بحث بودجه سال 96کارشناسی و به طور تخصصی در کمیسیون های مجلس بررسی شد.

حجت الاسلام والمسلمین افتخاری در خصوص حضور باشکوه مردم در انتخابات افزود: کشور های بیگانه با چالش کشیدن وضعیت کلان کشور در زمینه اقتصاد، برنامه ریزی می کنند که مردم را در درون کشور به پشیمانی برسانند و مردم را نسبت به انتخابات سست کنند.

افتخاری باتوجه به فصل کشاورزی گفت: اقدامات در بخش کشاورزی در خصوص برنامه های آبیاری، آب رسانی به طور جدی باید پیگیری شود و در ادامه وی تصریح کرد که در سال 2035 جمعیت سکونت روستاییان در جهان را باید به سی درصد برسانیم ولی در کشور ما در حال حاضر 25در صد جمعیت ایران روستانشین هستند و این را هشدار دانست و گفت باید تدابیر برای جلو گیری از شهر نشینی و حاشیه نشینی بیندیشیم.
نماینده فومن و شفت در پایان خاطرنشان کرد: ضمن تاکید بر تولید ملی با توجه به فرمایش رهبری، باید تولید ملی همراه با کیفیت باشد و  ما هم چنان در تلاشیم که فضای سلامت و بهداشت و آموزش شهرمان را بالا ببریم.

/ زهرا خوشگفتار