کد خبر: 61513تاریخ انتشار : 21:56:50 - پنجشنبه 6 آوریل 2017

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای استان گیلان؛

مردم سرنوشتان را خودشان انتخاب کنند

کاظم دلخوش ریئس هئیت نظارت بر انتخابات شوراهای استان گیلان صبح امروز در جلسه توجیهی هیئت نظارت که در فرمانداری فومن برگزار شد گفت: مردم سرنوشتان را خودشان انتخاب کنند.

به گزارش بهجت نیوز؛ کاظم دلخوش ریئس هئیت نظارت بر انتخابات شوراهای استان گیلان صبح امروز در جلسه توجیهی هیئت نظارت که در فرمانداری فومن برگزار شد گفت: براساس قانون انتخابات جلسات توجیهی در سه منطقه شرق، غرب و مرکز استان ها برای هیئت های اجرایی و نظارتی تشکیل دادیم که طبق فرمایش مقام معظم رهبری وظیفه ما عمل کردن به قانون می باشد.

وی با اشاره به تفاوت وظایف هیئت اجرایی و هیئت نظارتیاظهار کرد: هر دو هیئت در یک گروه می باشند و در کنار یکدیگر به امور مربوطه رسیدگی می کنند.  وی صحت انتخابات را با هیئت نظارتی دانست و تاکید کرد هدف حضور مردم می باشد که سرنوشتان را خودشان انتخاب کنند.

دلخوش با اشاره با حضور پور شور ملت ایران در صحنه راهپیمایی خاطرنشان کرد: برگه های رای در انتخابات، سندی برای  نظام جمهوری اسلامی ایران است و تمام دنیا چشم بر این انتخابات دوخته اند و منتظرند که چطور و چه اندازه مردم در صحنه انتخابات حضور پیدا خواهند کرد.

وی در ادامه افزود:ملاک کار هییت اجرای و نظارتی ما براساس چهار مراجع اطلاعات، دادگستری، نیروی انتظامی و ثبت احوال می باشد، ما به هیچ عنوان دنبال صلاحیت اشخاص خاصی نخواهیم بود تلاش می کنیم به موارد قانونیآگاه و مطلع باشیم و با آرامش این مرحله را پشت سر بگذرانیم.

ریئس هئیت نظارت بر انتخابات شوراهای استان گیلان گفت: شهرستان فومن 160 صندوق را دارا می باشد و  از طرف نماینده ۱۱ ناظر بر صندوق ها نظارت می کنند. هییت نظارتی و اجرای حق ندارند خارج از مراجع چهارگانه نظر بدهند. ملاک صلاحیت کاندیدا برا اساس چهار مرجع خواهد بود و هیچ ارگانی حق دخالت نخواهد داشت و از نماینده شهرستان خواست تا بر سر هر صندوق ناظری داشته باشد و برای هر ۱۵ صندوق یک ناظر  وجود داشته باشد تا انتخاباتی کاملا سالم داشته باشیم.

دکتر حسنی دیگر عضو هیات عالی نظارت استان گفت: با توجه به تلاش در جهت برگزاری انتخاباتی در استان که الگوی برای دیگر استان ها باشد من نماینده 13نماینده در استان گیلان می باشیم که این مسئولیت را انجام می دهیم و با کمترین حاشیه، پرشکوه ترین انتخابات را با عمل بر قوانین برگزار می کنیم. وی در ادامه نتیجه حضور مردم در انتخابات را ناشی از امنیتی دانست که بر جامعه حاکم می باشد.

در ادامه دکتر جمالی یکی دیگر از اعضای هیات عالی نظارت استان گیلان گفت: آن چیز که مد نظر ما است اجرای قانون، رعایت عدالت و انصاف می باشد.

جمالی با اشاره به شخصیت هر یک از کاندیدشدگان گفت: هیئت های اجرای نظارتی نباید دانسته ها و اطلاعات محرمانه افراد کاندید شده را افشاء کنند، وی در پایان صبحت های خود با اشاره به تصمیم خود مردم و انتخابات پورشور گفت: یک بار دیگر نیز برگ زرینی دیگر به نظام جمهوری اسلامی اضافه خواهد شد.

 

 

/زهرا خوشگفتار