کد خبر: 61457تاریخ انتشار : 16:06:57 - چهار شنبه 5 آوریل 2017

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان خبر داد؛

برگزاری مراسم سالگرد ارتحال آیت‌الله بهجت(ره) در فومن

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از برگزاری مراسم هشتمین سالگرد ارتحال آیت‌الله العظمی بهجت فومنی (ره) در 14 اردیبهشت‌ماه سال جاری در فومن خبر داد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از فارس؛ حجت‌الاسلام مجتبی اشجری پیش از ظهر امروز در جلسه تمهید مقدمات هشتمین سالگرد عروج عارفانه آیت‌الله العظمی بهجت فومنی (ره) در محل سالن اجتماعات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با تأکید براینکه بزرگداشت این عالم ربانی بر تمام ما واجب است اظهار کرد: امروز جوانان تشنه معارف شخصیت‌هایی مانند آیت‌الله بهجت فومنی (ره) هستند.

وی، مرگ آیت‌الله بهجت را ثلمه‌ای به دنیای اسلام عنوان کرد و افزود: در روایات آمده است؛ مرگ یک عالم برابر با مرگ عالم است ضمن اینکه آیت‌الله بهجت فومنی (ره) از شخصیتی بی‌نظیر برخوردار بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه امروزه برخی تلاش می‌کنند تنها به مشی عرفانی آیت‌الله بهجت فومنی (ره) بپردازند، تصریح کرد: همراهی آیت‌الله بهجت فومنی با آرمان‌های امام (ره) بر کسی پوشیده نیست، در دفاع جانانه حزب‌الله لبنان همراهی داشت و دعاهای این عارف برای رزمنذدگان لبنانی، فلسطینی و همچنین در دفاع مقدس فراموش شدنی نیست.

اشجری متذکر شد: بی‌انصافی است علاقه آیت‌الله بهجت فومنی (ره) نسبت به ارزش‌های انقلاب اسلامی را نادیده بگیریم و از مشی سیاسی این مرجع عالی‌قدر غافل باشیم و باید این عالم بزرگ را با ابزار هنرمندانه امروز به جوانان بشناسانیم.

وی از برگزاری مراسم هشتمین سالگرد ارتحال آیت‌الله بهجت فومنی (ره) در 14 اردیبهشت‌ماه سال جاری در فومن خبر داد و بیان کرد: در مدت هفت روز بین مراسم گیلان و قم فرصت مناسبی برای معرفی آیت‌الله بهجت فومنی (ره) است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، خواستار نامگذاری یکی از خیابان‌های شهر رشت به نام آیت‌الله بهجت فومنی (ره) شد و اظهار کرد: تابلوی ورودی شهر رشت در شأن آیت‌الله بهجت فومنی (ره) نیست.

اشجری با اشاره به اینکه یکی از مطالبات ما برگزاری کنگره آیت‌الله بهجت فومنی (ره) است، خاطرنشان کرد: سال گذشته آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری سخنران مراسم سالگرد ارتحال آیت‌الله بهجت فومنی (ره) بود و نکته‌های کلیدی بیان فرمود و می‌توان از آن کلیدواژه‌ها استفاده کرد.

  1. غبدالله گفت:

    خداوند روح بلند و ملکوتی آن عارف روشن ضمیررا با سید و سالار شهیدان محضور بفرماید. حقیقتا سخن گفتن در باره این مردالهی خیلی سخت و زبان ما قاصراست زندگی ساده ایشان بایستی الگوی مسئولین نظام باشد درباره این مردبزرگ هرچی بگوییم کم گفته ایم بزرگان بایستی درمورد ایشان نظر بدهند ماکه کسی نیستیم وهنور ایشان را نشناختیم آن نماز مخصوص ایشان انسان را متحول میکند وآن گریه های سر نماز چه رمز و رازی در آن نهفته بود خدا می داند وبس ….بهرحال شخصیت استثنایی و بی نظیر ایشان بایستی بیش از پیش شناخته شود مسئولین استان ونظام اهمال می کنند