کد خبر: 61219تاریخ انتشار : 0:44:54 - سه شنبه 28 مارس 2017

یادداشت/ نعیم فرج پور

اقدامات جهادی باید الگويي برای همگان قرار بگیرد

باید شرایطی اندیشیده بشود که مسئولین فکری برای این خانواده های نیازمند بکنند. اينگونه اقدامات باید الگويي برای همگان قرار بگیرد و خوب است بدانیم که گاهی با کمترین و کوچکترین کارها می شود مشکلات بزرگی را حل کرد.

به گزارش بهجت نیوز؛ اين روزها که همه در تب و تاب ثبت نام انتخابات هستند، در این میان از طرفي ديگر جمعي از جوانان هيئتي اين شهر در حال اقدام جهادي و کمک به خانواده های نیازمند هستند، اقدامی برای شادکردن مادری که از کمترین امکانات بهداشتی و رفاهی برخوردار نیست، پدری که با پول کارگری خود تنها می تواند خانواده خود را از گرسنگی نجات بدهد، فرزندانی که وقتی خود را با هم کلاسی های های خود مقایسه می کنند جز آه و حسرت چیزی برای آن ها باقی نمی ماند.

 نزديك به اواخر سال ٩٥ بود كه جواناني با شور و اشتياق بدون چشم داشت به مراكز دولتي و بصورت خودجوش، هيئتي و با سختي و مشكلات و بي پولي هاي زياد طرحي را بنام اكرام فاطمي شروع نمودند. اين اقدام توسط هيئت هاي خادمين الحسين(ع)، راية العباس(ع) و نيز منتظران حضرت قائم(ع) در فومن شكل گرفت هر چند که این هیئت ها در انجام این کار حرف های مختلفی یا بهتر بگوییم طعنه های مختلفی شنیدند که ارزش گفتن ندارد.

اين اقدام آنها با الگو برداري از اهل بيت (ع) صورت گرفت اين جوانان با سختي زياد طرح اكرام فاطمي را كه شامل آماده نمودن بسته هاي مواد غذايي جهت رساندن آنها به محرومان و فقيران جامعه بود در شهر فومن انجام دادند. شايد از دیده بسیاری از مسئولین هم پنهان ماند و توجهی به آن نداشتند.

مدتي نگذشت كه مجدداً جوانان هيئتي هيئت هاي خادمين الحسين و راية العباس (ع) براي دومين حركت انقلابي و جهادي در سطح شهرستان، رسيدگي به خانواده هاي نيازمند را سرلوحه كار خودشان قرار دادند. باید شرایطی اندیشیده بشود که مسئولین فکری برای این خانواده های نیازمند بکنند. اينگونه اقدامات باید الگويي برای همگان قرار بگیرد و خوب است بدانیم که گاهی با کمترین و کوچکترین کارها می شود مشکلات بزرگی را حل کرد.

/نعیم فرج پور