کد خبر: 61215تاریخ انتشار : 14:15:26 - دوشنبه 27 مارس 2017

یادداشت/ زهرا خوشگفتار؛

به مهربانی های مجازی اعتماد نکنیم/ والدین گوشی های تلفن همراه را اسباب بازی برای کودکان خود ندانند

با ورود گوشی های هوشمند و چت روم هایی که اکثرا در گوشی های همگان نصب می باشد حواسمان باشد که به مهربانی های مجازی اعتماد نکنیم و والدین نباید این گوشی های تلفن همراه را، اسباب بازی برای کودکان خود بدانند.

به گزارش بهجت نیوز؛ با ورود گوشی های هوشمند و چت روم هایی که اکثرا در گوشی های همگان نصب می باشد حدود سه سال است که با موجی از اتفاقات ناگزیر همراه هستیم. متاسفانه به دلیل عدم فرهنگ سازی و آموزش استفاده درست قبل از ورود این چت روم ها، با اتفاق های ناشایست روبرو بوده ایم و این امر منجر شده است که به کانون گرم خانواده ها آسیب جدی وارد بشود بنابراین نیاز است تا چاره ای اندیشیده بشود و به مهربانی های مجازی اعتماد نکنیم و والدین نباید این گوشی تلفن  را اسباب بازی برای کودکان خود بدانند.

لازم به ذکر است که اکثر مشکلات اجتماعی و فرهنگی موجود در جامعه به طور مثال انواع پرخاشگری ها، اختلافات خانوادگی، طلاق، اعتیاد و مثال هایی از این قبیل نتیجه ورود این فناوری و استفاده نادرست از آن می باشد که با گذشت زمان با دعوا و پرخاشگری در راهروی دادگاه ها ختم می شود. ما امروزه در خانواده ها با طلاق های عاطفی روبه بو هستیم که تبعات آن می تواند برای استحکام خانواده خطراتی را به همراه داشته باشد.
دختران و پسران مجرد و  کم سن و سالی که در فضای مجازی به دنبال جبران کمبود محبت و عاطفه هستند به دلیل نبود شناخت کافی و اعتماد بیش از حد دچار روابطی از پیش تعریف نشده قرار می گیرند. ارتباطاتی که با یک پست و لایک به وجود می آید به دوستی های حضوری کشیده می شود و در پایان به انواع جنایت ها ختم می شود.
با کمی تامل و بینش متوجه می شویم بذر تمام این آفت ها را خودمان کاشته ایم متاسفانه فرزندان جامعه ما به دلیل کم توجهی والدین و خوش خیالی بیش از حد و پدر مادرانی که برای راحتی کارها و افکار خود با دادن گوشی به دست فرزندان خود می خواهند به کارهای روزمره خود برسند دچار مشکلات عدیده ای در این زمینه شده اند که اگر به آن ها توجه نشود متحمل هزینه های جانی و مالی هنگفتی خواهیم شد.
در واقع این گوشی های تلفن یک آفت و ویروسی هستند که مهمترین عامل در از بین بردن ذهنیت ها و افکار درستی است که می تواند ثمرات ارزشمندی در جامعه داشته باشد، در ظاهر قضیه ممکن است که مثلا با یک کارتون یا بازی ساده شروع بشود و والدین دلخوش به این قضیه باشند که اسباب سرگرمی فرزندان خود را متناسب با پیشرفت فناوری فراهم کرده اند اما اگر مدیریت و کنترل صحیح و به موقع وجود نداشته باشد مطمئنا آسیب هایی جدی به دنبال خواهد داشت.
امید است که در آینده ای نزدیک مسئولان بیشتر و بهتر از قبل با آموزش دادن مخصوصا در کتب درسی نیازهای نسل سوم را برطرف کنند چرا که متاسفانه تیتر اکثر صفحات حوادث، قتل ها و اتفاقات ناگواری که امروزه مشاهده می کنیم جرقه آن توسط همین گوشی ها و فضای مجازی زده شده است و این یک فاجعه می باشد.

/ زهرا خوشگفتار