کد خبر: 61161تاریخ انتشار : 7:30:56 - شنبه 25 مارس 2017

امام جمعه فومن؛

درخصوص انتخاب معتمدین فومن خیلی از گروه های انقلابی و خانواده های شهدا ناراحت و نگرانند

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسن صفوی امام جمعه فومن در خطبه های نماز جمعه امروز اظهار کرد: درخصوص انتخاب معتمدین هیئت اجرائی انتخابات شورای فومن که خیلی از گروه های انقلابی و ولایت مدار و خانواده های شهدا ناراحت و نگرانند.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسن صفوی امام جمعه فومن در خطبه های نماز جمعه امروز اظهار کرد: همه ما باید هر لحظه خدا را در زندگی خود در نظر داشته باشیم، باید به یاد امام زمان(عج) باشیم چرا که حضرت مهدی(عج) از طریق یکی از نوابش به شیعیان فرمود برای فرج من بسیار دعا کنید و در توقیعی به آخرین نائبش نوشت رسیدن فرج من گشایش شماست.

امام جمعه فومن با اشاره به صفات اهل تقوا گفت: متقین کسانی هستند که اگر منکرات و بدی ها در جامعه رواج یابد مردم را به مسیر صحیح هدایت می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسن صفوی در ادامه بیان داشت:بندگان خاص خدا کسانی هستند که با آرامش و تواضع زندگی می کنند و با مهربانی با مردم برخورد می کنند.

استاد حوزه علمیه آیت الله بهجت(ره) تصریح کرد:ما با سه بهار و سه عید در ابتدای سال 96 مواجه شدیم که اولین آن میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) بود و دومین عید، نوروز باستانی بود که البته روایت شده نوروز روز فرج امام زمان (عج) است و یا اینکه نوروز روزی است که آتش نمرود بر ابراهیم گلستان شد و عید نوروز هم همواره مورد تائید بزرگان بوده و خود امام خمینی (ره) همواره در ایام نوروز پیام ویژه صادر می کردند و مسئولین کشور را به دیدار خود می پذیرفتند و رهبری معظم انقلاب هم در سیره خود علاوه بر پیام نوروزی هر سال در روز اول عید به مشهد مقدس سفر می کنند و این به نوعی تائید کننده سنت باستانی نوروز می باشد و عید سوم نیز فرارسیدن ایام پرخیر و برکت رجب و میلاد امام محمد باقر(ع) می باشد که امیدواریم قدر درک این ایام را داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد:در آغاز سال جدید از ارشاد رهبری معظم انقلاب بهره مند شدیم که رهبری معظم چند اصل ویژه را مورد توجه قرار دادند که باید توجه شود در کشور مدیریت انقلابی در راس قرار بگیرد و همچنین ما مشکل غیر قابل حل نداریم لذا مدیران متدین،انقلابی و کارآمد باید بیایند تا مشکلات را مرتفع کنند و نکته بعدی معظم له اشاره به تولیدات داخلی است که فرمودند با رونق تولید داخلی مشکل اشتغال جوانان حل خواهد شد. ایشان تبیین کردند به درستی که امروز واردات کالاهائی که در داخل کشور تولید می شود باید به صورت حرام قانونی و شرعی شناخته شود.

امام جمعه فومن در پایان با اشاره به انتخابات پیش رو تاکید کرد: آرامش قبل از انتخابات وظیفه همه گروه های سیاسی می باشد و این در سطح کشور و شهرستان فرقی نمی کند و امام جمعه نیز وظیفه رهبری و هدایت را در شهرستان دارد و بنده همواره همه گروه ها را به دعوت به آرامش کرده ام لذا اخیرا بحثی مطرح شده درخصوص انتخاب معتمدین هیئت اجرائی انتخابات شورای شهر که خیلی از گروه های انقلابی و ولایت مدار و خانواده های شهدا ناراحت و نگرانند. در همین راستا بنده با هر دو گروه صحبت کردم و هر دو گروه را به آرامش دعوت کردم و قرار شد گروه ها صبح شنبه به دفتر بنده بیایند تا با خرد جمعی به نتیجه دلخواه برسیم و بتوانیم انتخابات پرشکوه برگزار کنیم.

/هانیه نجومی

 1. فرهنگی فومنی گفت:

  با سلام آقای نماینده جوان شهرستان با این کار ها و حرکات و انتخاب افراد نا لایق و لااوبالی بعنوان معتمد هیئت اجرایی در انتخابات بعدی مجلس موفق نخواهی شد چون مشاوران خوبی دور و برت نیستند از جمله ….. از مخالفین اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت مطلقه ولی فقیه در استان و شهرستان و امثال وی خیلی زیادند

 2. روشن گفت:

  امام جمعه محترم هم نباید فقط ابراز تاسف کند و دو پهلو تذکر دهند اگر این مطالبات مردم به حق است باید از مسئولان شهر بویژه نماینده محترم و جناب فرماندار مطالبه گری کرد.

  • فرهنگی فومنی گفت:

   با سلام کو گوش شنوا که بشنود …. که آلت دست است به شرط و شروط از صومعه سرا به فومن آورده اند ایشان هرگز جرات ندارد حرفی بزند یا تجدید نظر کند فعلا حرف حرف مشاورین مخالف نظام نماینده همه کاره اند