کد خبر: 60909تاریخ انتشار : 0:06:46 - پنجشنبه 16 مارس 2017

یادداشت/مهدی نیکبخت(مسئول فرهنگی بسیج دانشجویی پردیس فومن دانشگاه تهران)

پویشی فرهنگی را آغاز کنیم

پویشی فرهنگی را آغاز کنیم که شروع آن از انقلابی درونی و با هدف همسو شدن با آرمان های اصیل و ایجاد عدالت از دست رفته درون نظام است.

به گزارش بهجت نیوز؛ در آستانه عید نوروز که جامعه و مردم همراه و همگام با طبیعت رخت نو بر تن می کند و آماده تغییری بزرگ می شوند زمانی نیز برای ما میسر می شود که حتی خودمان از درون دچار تغییر و تحول شویم و با ترسیم اهداف عالی‌ خود و انقلاب اسلامی و آنچه که به عنوان وظیفه بر گردنمان است پویشی فرهنگی را آغاز کنیم که شروع آن از انقلابی درونی و با هدف همسو شدن با آرمان های اصیل و ایجاد عدالت از دست رفته درون نظام است.انقلابی که ریشه های آن در آحاد مردم و در بند بند جامعه در دهه های قبل از انقلاب و حتی در دوران دفاع مقدس و تا هم اکنون در محافل خواص انقلابی حس می شود.‌

انقلابی که در آن به جای بازو های عملی، افکار و قلم ها به روی کار بیایند و احساس درد زدایی از جامعه مهدوی با شعار عدالت و پیشرفت و اجرای تعالیم اسلام ناب محمدی حکم فرما شود.
تعالیمی اجرای آن با وجود گذشت سه دهه از انقلاب همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد
آرمان هایی که شاید به عقیده عده ای روشنفکر اصلاح طلب دور از واقعیت های موجود باشد ولی در بحبوحه انقلاب با وجود تمامی مشکلات سرانجام بر گُرده عمل نشست.

ولی به راستی چه عامل و یا چه عواملی این پویایی و حرکت مداوم انقلابی را در جامعه امروزی ما ضایع می کند.
بر همین اساس سخنان رهبر معظم انقلاب تاکید بر وجوب انقلابی در دل انقلاب اسلامی می باشد.
انقلابی که از جنس فرهنگ و عدالت طلبی و افزایش روحیه مطالبه گری است آن هم در آحاد جامعه به خصوص قشر جوان و دانشجو که پایه و اساس هر نوع حرکت انقلابی و جهادی است.

در این ایام برای هر دانشجویی که خود را پیروی راه شهیدان و وابسته به جریان انقلابی میداند فرصت خوبی مهیا میشود تا با مطالعه وافزایش بینش و بصیرت سلسله اتفاقات انقلاب اسلامی را مرور کرده و به طرحی برای رهایی از بن بست های فرهنگی جامعه دست یابد و بتواند هدفی روشن را برای خود و جامعه اش تبیین نماید.
هدفی که روحیه مطابه گری و صبر زیادی را برای اجرایی شدن طلب می کند که به گفته رهبر معظم انقلاب در قشر جوان بیشتر احساس می شود. روحیه ای که تغییر و خود سازی ای را در راستای قرار گیری در صف انقلاب می طلبد و آغاز این پویش تنها با انقلابی درونی شروع می شود.انقلابی که با شروع از افراد جامعه در دهه های پیش از انقلاب باعث پیروزی در عرصه های مختلف و پیشرفت و توسعه انقلاب تا امروز شده است.روحیه ای که برای پویا ماندن و حرکتی به سمت جلو بیش از پیش برای جامعه امروزی به خصوص جوان این جامعه لازم است.