کد خبر: 60882تاریخ انتشار : 2:27:37 - چهار شنبه 15 مارس 2017

آیت الله بهجت فومنی(ره) ؛

با اینکه هیچیم، خود را همه‌چیز می‌دانیم

آیت الله بهجت(ره) در مورد از خود راضی بودن مطلق در کتاب در محضر بهجت، جلد دوم، صفحه 81 می فرمایند:با اینکه هیچیم، خود را همه‌چیز می‌دانیم.

به گزارش بهجت نیوز؛ آیت الله بهجت(ره) در مورد از خود راضی بودن مطلق در کتاب در محضر بهجت، جلد دوم، صفحه 81 می فرمایند: شخصی را که بنده خود دیده بودم ـ ولی این داستان را به‌واسطه از او شنیده‌ام که ـ گفت: در مشهد یکی از مرتاضین، محلی را در روستای ما، واقع در اطراف قزوین نشان داد که جوانی یکی را با بیل زد و کشت. وقتی به روستا برگشتم و مردم، از جمله آن جوان قاتل، به دیدن من آمدند، به او گفتم: بنشین. بعد از رفتن مردم به او گفتم: فلان شخص را که کشت؟ آن جوان اعتراف کرد که من کشتم.

خدا کند از خود راضی نباشیم. اگر از خود راضی باشیم، هرگز نمی‌توانیم حق ربوبیت را در عبودیت و بندگی ادا کنیم. با اینکه هیچیم، خود را همه‌چیز می‌دانیم. چقدر مورد لطف و نعمتش هستیم! وای بر ما اگر از گناهان و یا از خدا در روز جزا غافل باشیم و در فکر استغفار نباشیم. سر تا پا در حال نزولیم، و حال اینکه قاصدِ صعودیم. خدا نکند که از هر کجا و از هر کس سخنی برآمد ـ خواه آمِر به چیزی باشد و یا ناهی از چیزی ـ بدون یقین و اطمینان از کلام و متکلم، بگیریم و عمل کنیم!