کد خبر: 60726تاریخ انتشار : 0:27:44 - دوشنبه 13 مارس 2017

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛

شهدای دفاع مقدس در کنار شجاعت به ادب و سخاوت هم مجهز بودند

سردار خسرو عروج مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شب گذشته در مراسم تکریم مادران شهدا و بزرگداشت مقام شهیدان در آستان مقدس امام زاده میرزا(ع) و گلزار شهدای فومن گفت: شهدای دفاع مقدس هم از ویژگی های حضرت عباس(ع) بهره مند بودند و در کنار شجاعت به ادب و سخاوت هم مجهز بودند.

به گزارش بهجت نیوز؛ سردار خسرو عروج مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شب گذشته در مراسم تکریم مادران شهدا و بزرگداشت مقام شهیدان در آستان مقدس امام زاده میرزا(ع) و گلزار شهدای فومن گفت: در دنیای امروز علوم تجربی را از علوم انسانی بالاتر می دانند که به تجارب بستگی دارد و ملت ما از تجربه دوران دفاع مقدس و جانفشانی شهدا بهره مند است که به نظر امام راحل این مسیر در تاریخ سیر دارد و استوار است.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به ایام رحلت حضرت ام البنین(س) اظهار کرد: بنا بر پژوهشی که در اسناد معتبر شده است هیچ کدام از اجداد خانم ام البنین(س) مشرک نبوده اند و یا اینکه اجدادشان همگی اهل سخاوت بودند و بر مبنای نظرات امام(ره) اگر کسی اهل سخاوت باشد علامتی دارد که آن شجاعت است و هر کس این صفات را داشته باشد مودب و سر به زیر است لذا ما می بینیم که حضرت ام البنین (س) خود را کنیز فرزندان حضرت زهرا(س) معرفی می کند لذا شما ببینید که جناب عباس بن علی(ع) هم همین خصوصیات را دارد.

سردار خسرو عروج در رابطه با به جنگ سی و سه روزه حزب الله لبنان با رژیم صهیونیستی تصریح کرد: رزمندگان مقاومت در جائی گیر کردند و برای اینکه خلاص شوند روز ها روزه می گرفتند و ثواب آن را نذر حضرت زهرا(س) و حضرت ام البنین(س) کردند و الحمدالله ورق برگشت و شرایط به نفع جبهه مقاومت گشت.

وی در ادامه بیان داشت: شهدای دفاع مقدس هم از ویژگی های حضرت عباس(ع) بهره مند بودند و در کنار شجاعت به ادب و سخاوت هم مجهز بودند.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: امروز اسنادی از دوران دفاع مقدس در بهترین آکادمی های نظامی دنیا تهیه شده است که می گوید شعوری بالاتر از شعور نظامی در جنگ در اختیار ایران بود.

سردار خسرو عروج افزود: رئیس جمهور جدید ایالات متحده در جائی گفت که رزمندگان ایرانی از جائی درس می گیرند که آن کانون غیبی است و لذا استکبار جهانی برنامه ای را طراحی کرد تا به منافع اسلام در منطقه ضربه بزند به عنوان نمونه همین جریانات وهابی و تکفیری بهترین استفاده برای آنهاست تا اسلام را وارونه در دنیا جلوه بدهند.

وی در پایان خاطر نشان کرد:(ع) فرمودند ارواح ما 2000 سال قبل تر به وجود آمد که در همین راستا حبیب بن مظاهر در شب عاشورا از سید الشهدا (ع) می پرسد که شما قبل از ورود به عالم چه می کردید که ایشان فرمودند که ما تسبیح خداوند را به ملائکه یاد می دادیم.