کد خبر: 60717تاریخ انتشار : 15:29:30 - یکشنبه 12 مارس 2017

رئیس بسیج اساتید سپاه قدس گیلان؛

اگر می خواهیم در مسیر شهدا حرکت کنیم باید غفلت را به بیداری تبدیل کنیم/در هیچ صحنه ای ندیدم شهید عباس خدمتگذار کم بیاورد

محمد جلائی رئیس بسیج اساتید سپاه قدس گیلان شب گذشته در یادواره شهدای خدمتگذار در مسجد میرسرای فومن اظهار کرد: ما اگر می خواهیم در مسیر شهدا حرکت کنیم باید غفلت را به بیداری تبدیل کنیم، باید سرگرمی را به استفاده مفید از شرایط در مسیر خدا تبدیل کنیم، تجمل را به سادگی تبدیل کنیم لذا باید نفس خود را بشناسیم تا خدا را بشناسیم.

به گزارش بهجت نیوز؛ محمد جلائی رئیس بسیج اساتید سپاه قدس گیلان شب گذشته در یادواره شهدای خدمتگذار در مسجد میرسرای فومن اظهار کرد: در ارتباط با مردم متدین این منطقه باید عرض کنم که در قبل از انقلاب همیشه مراسم ویژه شب های قدر در این مسجد با حضور اهالی این محل برگزار می شد و هیئت عرب ها توسط مرحوم شفیع پور در این مسجد ساماندهی می شد.

رئیس بسیج اساتید سپاه قدس گیلان اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم در سوره بقره می فرماید به آنهائی که در راه خدا کشته شده اند مردگان نگوئید آنها زنده هستند لذا می شود گفت که شهید حیات جاودان دارد.

جلائی در ادامه بیان داشت: وقتی از امام صادق(ع) برخی از یارانشان خواستند که شما دعا کنید تا ما شهید بشویم ایشان فرمودند مومن شهید است و بعد اشاره کردند به آیه 19 سوره حدید که خداوند می فرماید” کسانی که به خدا و رسولانش ایمان آوردند ، آنها صدّیقین و شهدا نزد پروردگارشانند برای آنان است پاداش ( اعمال ) شان و نور ( ایمان ) شان و کسانی که کافر شدند و آیات ما را تکذیب کردند ، آنها دوزخیانند. ”

وی تاکید کرد: ما اگر می خواهیم در مسیر شهدا حرکت کنیم باید غفلت را به بیداری تبدیل کنیم، باید سرگرمی را به استفاده مفید از شرایط در مسیر خدا تبدیل کنیم، تجمل را به سادگی تبدیل کنیم لذا باید نفس خود را بشناسیم تا خدا را بشناسیم.

استاد دانشگاه گیلان با اشاره به دستورات خداوند در قرآن افزود: نگاه ما به دنیا باید همانند مزرعه باشد همانطور که قرآن می گوید دنیا مزرعه ای برای آخرت است که شهدا این مسیر را درست طی کردند.

سردار جلائی با اشاره به پدر شهدای والامقام خدمتگذار تاکید کرد: در بین پدران شهدای فومن، پدر شهدای خدمتگذار یک ویژگی کم نظیری داشتند و آن این بود که ایشان خودشان رزمنده بودند.

رئیس بسیج اساتید سپاه قدس گیلان با اشاره به شخصیت شهید عباس خدمتگذار اظهار کرد: بنده در هیچ صحنه ای ندیدم این شهید کم بیاورد و خسته شود، در محاصره، در رفاقت، در تمامی شرایط سخت دوران دفاع مقدس وی همواره استوار بود و عزمی راسخ داشت.

استاد دانشگاه گیلان در رابطه با مومنان در جامعه اسلامی بیان داشت: نزد معصوم(ع) آمدند و گفتند این که می فرمائید مومن شهید است را برای ما معنا کنید که فرمودند در جامعه اسلامی مومن شهید است یعنی مومن به دنبال امام زمان خود است و او مانند کسی اسنت که در رکاب پیغمبر(ص) شهید می شود و در عصر حاضر باید زمینه را برای ظهور امام زمان(عج) فراهم می کند.

فرمانده دوران دفاع مقدس اظهار کرد: مجلس شهید مجلس نور و صفاست و پیام شهدا برای ما این است که در این دنیا بازیچه نشوید و درگیر این دنیا پرستی و تفاخر و قدرت طلبی و شهوات مختلف نگردید و خدای ناکرده مظاهر دنیا شما را از هدف آفرینش دور نکند و شما را در آخرت گرفتار نکند.

جلائی تاکید کرد: انسان ها حیران و سرگردان هستند و همه انبیاء و صدیقین و قرآن و سنت پیغمبر(ص) آمدند تا ما را از حیرانی و سرگردانی نجات دهند و به مسیر اصلی برگردانند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مرحوم آقای بهجت(ره) فرمودند در عالم زر مومنان بیشتر از عالم دنیا کار از دستشان بیرون می آید و برای همین است که می گویند برای اینکه مشکلات ما رفع شود چهل روز یا شب جمعه به دیدار اولیای الهی برود و به اهلبیت(علیهم السلام) نمی توان دست پیدا کرد مگر اینکه طاهر باشیم و باید بدانیم عباس خدمتگذار اینگونه بود.