کد خبر: 60711تاریخ انتشار : 12:39:32 - یکشنبه 12 مارس 2017

امام جمعه بندر انزلی؛

مسیر زندگی اولیای خداٰ به مسئله کربلا ختم می گردد

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین امام جمعه شهرستان بندر انزلی در مراسم وفات حضرت ام البنین (س) یادبود شهیده طلبه زهرا دقیقی شب گذشته در مسجد جامع فومن گفت:مسیر زندگی اولیای خداٰ، اهداف و برنامه هایشان به گونه ای است که به مسئله کربلا ختم می گردد.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین امام جمعه شهرستان بندر انزلی در مراسم وفات حضرت ام البنین (س) یادبود شهیده طلبه زهرا دقیقی شب گذشته در مسجد جامع فومن گفت: انسان ها باید بدانند خدا آنها را هدفمند آفریده است چرا که آیالت متعددی در قرآن کریم نازل شده که می گوید آیا شما فکر می کنید آنچه در بین زمین و آسمان خلق شده از روی تفریح و سرگرمی ایجاد شده است؟ و لذا انسان در زندگی دنیائی خود باید هدفی را برای خود ترسیم کند.

امام جمعه انزلی با اشاره به پایان کار انسانها اظهار کرد: مجموع رفتار و کردار انسان ها در پایان عمرش محاسبه می شود لذا در پایان کار است که سعادتمندی و یا شقاوتمندی انسان ها تعیین می گردد.

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین در ادامه بیان داشت: قرآن می فرماید در قیامت پرونده عمل هر انسانی را در درست خودش می دهند لذا باید اشکالات کار خود را در این دنیا رفع کنیم.

وی افزود: مسیر زندگی اولیای خداٰ، اهداف و برنامه هایشان به گونه ای است که به مسئله کربلا ختم می گردد.

امام جمعه انزلی در ارتباط با مسئله ازدواج تصریح کرد: ازدواج امری مهم و موثر در زندگی فردی و اجتماعی انسان است که آثاری بر آن مترتب است لذا کسی که بخواهد ازدواجش دینی و فقهی باشد باید تلاش کند از دستورات دین بهره ببرد چرا که ازدواج یکی از دستاوردهایش آرامش روحی و روانی است و دین مبارک اسلام همه این موارد را در نظر گرفته است.

حجت الاسلام شمس الدین با اشاره به زندگانی حضرت ام البنین تاکید کرد: انسان های مومن در ازدواج باید زندگانی حضرت ام البنین را بخوانند و هدف از ازدواج امیرالمونین(ع) با ایشان را بفهمند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیرالمومنین(ع) بعد از شهادت حضرت زهرا(س) وقتی به عقیل می گوید انظر و می خواهد ازدواج کند می گوید بانوئی را انتخاب کن که از قبیله شجاعی باشد تا ثمره این ازدواج فرزندانی باشند که در حادثه کربلا که محور تاریخ است نقشی تعیین کننده داشته باشند.