کد خبر: 60242تاریخ انتشار : 15:42:42 - چهار شنبه 8 مارس 2017

فرماندار فومن؛

شهروندان فضای تغییر و تحول را سیاسی نبینند/پویایی نظام جمهوری اسلامی در تحول آن است

فرماندار فومن صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیریت آموزش و پرورش شهرستان فومن که در تالار شهید بهشتی این شهرستان برگزار شد گفت: شهروندان فضای تغییر و تحول را سیاسی نبینند.

به گزارش بهجت نیوز، صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیریت آموزش و پرورش شهرستان فومن، طی حکمی از سوی مدیر کل آموزش و پرورش شاهین کوچکی گل افزانی به سمت سرپرست آموزش و پرورش فومن منصوب شد.

در همین راستا در ابتدای این مراسم، دکتر حسین اسماعیل پور فرماندار فومن گفت: تغییر، تحول و تطول واژه هایی هستند که ما در زندگی روزمره و مطالعات علمی از آن ها استفاده می کنیم. تغییر پدیده ای کوتاه مدت و سریع می باشد تحول پدیده ای عمیق و طولانی مدت است. ما در آموزش و پرورش تغییر و تحول توام و به عبارتی تطول داریم. امروز نیز روزی است که ما تطول فرهنگی در آموزش و پرورش داریم یعنی همکار محترمی جایگزین مسئول قبلی می شود.

 دکتر اسماعیل پور خاطرنشان کرد: بنده دو انتظار اساسی از آموزش و پرورش دارم؛ مورد اول توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب در زمینه تعریف های دقیق از سبک زندگی می باشد. در این جا از دبیران محترم خواستارم که یک تعریف بومی از سبک زندگی در شهر مذهبی فومن برای دانش آموزان ارائه بدهند. مورد دوم سازماندهی آن چه که دارند یعنی امکانات و منابع و هر آن چه را که دارند، ساماندهی بکنند.

فرماندار فومن تصریح کرد: ما دو موضوع اساسی سال بعد داریم، موضوع اول بحث انتخابات می باشد. انتظار این است با استفاده از معلمین شهرستان در راستای برنامه ششم توسعه یک کارگروه خاصی تشکیل بدهند. دوم معرفی نیروهای قوی و ایجاد تشکل های سیاسی و از مهم تر مشارکت حداکثری اعضا می باشد که طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب هم مشارکت حداکثری همه اعضا بسیار مهم می باشد. انتظاری که از آقای کوچکی دارم این است که به این فرمایش رهبری  توجه ویژه ای داشته باشند.

در پایان یادآور می شوم که هیچ کدام از شهروندان و حاضرین در این مکان این فضای تغییر و تحول را نباید سیاسی ببینند زیرا لازمه بقا آموزش و پرورش بحت تغییر و تحول و به عبارتی جامع تر بحث تطول می باشد.

در ادامه این مراسم عباس رجب پور رئیس قبلی آموزش و پرورش فومن گفت: بنده در شرایط خاصی به شهرستان فومن آمدم، 8 ماه قبل انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی من قبول مسئولیت کردم و همگان می دانند که نزدیک انتخابات چه شرایطی در شهر وجود دارد و تمام تلاش من همواره این بود که امنیت را در فضای آموزشی حفظ کنم. بنده نماینده مدیر کل استان جناب آقای حاجتی در شهرستان بدون هیچ وابستگی حزبی و سیاسی بودم و تا زمانی که ایشان تشخیص دادند بنده خدمتگزار مردم این شهرستان بودم و الان هم با تشخیص این عزیز در جای دیگر با پست دیگری خدمت گزار خواهم ماند.

رجب پور تصریح کرد: شرایط بسیار سنگینی را ما تحمل کردیم به این نیت که فضای آموزش و پرورش را حفظ بکنیم. در این جا لازم است ضمن تشکر از همه مسئولین شهرستان عارض بشوم که اگر دهیاران و بخشداران فومن نبودند جایگاه آموزش و پرورش در رده سی و سوم استان بود که ما به رده نهم آوردیم و از لحاظ کیفی و تعداد جذب بی سوادان و باسوادها ما نفر اول استان شدیم. از لحاظ عملکرد باز بنده آن چه را که انتظار داشتم نتوانستم تحقق ببخشم چون همیشه مشکلات و مسائل وجود دارد.

در پایان مراسم معاونت مدیر کل آموزش و پرورش، محمد امجدی گفت: اینکه نقش فرهنگیان در به وجود آوردن انقلاب اسلامی چیست؟ باید بگوییم فرهنگیان فداکاری های زیادی کردند نقش دانش آموزان وقتی که به خیابان ها می آمدند و علیه رژیم ظالم ستم شاهی اعتراض می کردند و از آن مهم تر نقش فرهنگیان در تثبیت نظام جمهوری اسلامی می باشد و اینکه مدیران ارشد از فرهنگیان انتخاب می شدند و چه بسا همین تدبیر مدیریتی فرهنگیان در طول دهه شصت انقلاب را از بسیاری از گزندها نجات داد.

امجدی خاطرنشان کرد: این انقلاب مدیون فرهنگیانی است که با بسیاری از توطئه های فرهنگی دشمنان مقابله کردند. امروزه یکی از برنامه های دشمنان ایجاد اختلاف در بین آحاد مردم و مسئولین است. پویایی نظام جمهوری اسلامی در تحول آن است و از همه مهم تر تاثیر آرا مردم در انتخاب مسئولین می باشد، در این میان آموزش و پرورش بر افکار و زندگی افراد تاثیر بسزایی دارد.

معاونت مدیر کل آموزش و پرورش گفت: فرصت جدید همراه با همدلی مردم و مسئولان می تواند باعث بالندگی این شهرستان بشود.

/زهرا خوشگفتار

  1. روشن گفت:

    سلام. فرمایش سیاسی نبودن عزل و نصب های فرماندار محترم فومن مرا یاد این شعر شیون فومنی انداخت. ))چقدر مشت سنگ بگم مرمره/ گیرم من بوگفتم کیه باوره))

  2. جعفر گفت:

    کاملا سیاسیه.شکی دران نیست