کد خبر: 60176تاریخ انتشار : 1:56:13 - دوشنبه 6 مارس 2017

فرزندان صالح در کانون های فرهنگی و هنری مساجد ترییت می شوند

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه فرزندان صالح در کانون های فرهنگی و هنری مساجد ترییت می شوند، گفت: ما در طول تاریخ همه چیز را از مساجد آموخته ایم.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان صبح امروز(15اسفند) در همایش بیست و چهارمین سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در مجتمع شهید مطهری اظهار داشت: داشتن فرزندی که برای پدر و مادر استغفار کند از فوایدات انسان بعداز مرگش است.

وی با بیان اینکه فرزندان صالح در کانون فرهنگی و هنری مساجد ترییت می شوند، افزود: ما در طول تاریخ همه چیز را از مساجد آموخته ایم.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه پیامبر و علما مردم را در مساجد با اخلاقیات دینی آشنا کرده اند، گفت: در لاهیجان مسجد آقاسید حسین وجود دارد که نماز جماعت در ماه مبارک رمضان در آنجا اقامه می کردم و در آنجا تفسیر قرآن انجام می دادم.
آیت الله قربانی با بیان اینکه صدای انقلاب و امام از آن مسجد بلند می شد، تصریح کرد: ستارگان آسمان علم و ادب و تقوا در مجالس متلاله هستند و در راسش ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری است.
وی خاطرنشان کرد: قرآن یا کتابی اگر انسان از خود بگذارد و مردم بعد او آن کتاب و قرآن را بخوانند برای انسان دارای فواید زیادی است.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه ما ریزه خوار خان عالمان دینی و قرآن شریف هستیم، اظهار داشت: پژوهشی نو پیرامون قرآن آیین زندگی نوشته بنده است که امروز عرضه می شود.
آیت الله قربانی افزود: در این کتاب نشان داده شده که قرآن کتاب زندگی است و حدود 100موضوع را بیان کرده ام.
وی با بیان اینکه از دیگر فواید برای انسان ها، کندن چاه و بیرون آمدن آب و استفاده مردم از آن است، گفت: آب مهمترین مسئله جهان امروز است و می تواند وسیله نجات افراد زیادی باشد.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه باید در صرفه جویی آب دقت کنیم، تصریح کرد: باید اصراف در آب نکنیم.
آیت الله قربانی با اشاره به 15 اسفند و روز درختکاری، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از استفاده های انسان بعد از مرگش که دیگران از آن بهره می برند درخت است.
وی با بیان اینکه درختکاری سنتی خوب است و باید بیشتر ترویج داده شود، اظهار داشت: گیلان بهشت ایران است زیرا  فضای بهشتی دارد.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری افزود: برخی ها انجمن های قرائت های قرآن در شهر و ده به وجود می آورند و مردم در آنجا مسائل دین و قرآن می آموزند که این کار هم سبب فایده برای انسان است.
آیت الله قربانی با بیان اینکه عزاداری اباعبدالله الحسین(علیه السلام) سنت خوبی است، گفت: کسانی که مجالس روشنگری و محافل دینی برگزار می کردند حال از دنیا رفته اند اما آن مجالس پابرجاست، خیر به روحشان می رسد.
وی با اشاره به انتخابات پیش رو تصریح کرد: تند و تیز حرکت کردن دلیل بر انقلابی بودن نیست و کسانی که بی تحرکند باید بدانند انقلابی بودن با سکوت نمی سازد.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان خاطرنشان کرد: انقلابی بودن به موقع صحبت کردن و ارزش ها را پاس داشتن است.