کد خبر: 58957تاریخ انتشار : 0:24:02 - جمعه 17 فوریه 2017

معاونت فرهنگي و جوانان اداره كل ورزش و حوانان گيلان

جوانان باید بتوانند در فضای صمیمی توانائی های خود را به نمایش بگدارند

هاشم اسماعيلي معاونت فرهنگي و جوانان اداره كل ورزش و جوانان گيلان صبح امروز در مراسم افتتاح اولین خانه جوان استان که در شهرستان فومن با حضور فرماندار این شهرستان و سایر مسئولین برگزار شد گفت:جوانان باید بتوانند در یک فضای دلنشین و صمیمی گفتگو و توانائی های خود را به نمایش بگدارند.

به گزارش بهجت نیوز؛ هاشم اسماعيلي معاونت فرهنگي و جوانان اداره كل ورزش و جوانان گيلان صبح امروز در مراسم افتتاح اولین خانه جوان استان که در شهرستان فومن با حضور فرماندار این شهرستان و سایر مسئولین برگزار شد گفت:از همه جوانان فومنی در جهت ایجاد فضایی مختص خودشان تشکر می کنم.

معاونت فرهنگي و جوانان اداره كل ورزش و حوانان گيلان در ادامه در خصوص افتتاح اولین خانه جوان استان گیلان در فومن اظهار کرد:طبق دستور وزارت ورزش و جوانان ادارات کل  در سطح استان ها موظف شدند که فضاهایی را به عنوان خانه های جوان برای بحث جوانان در نظر بگیرند چرا که در آن فضا جوانان استعدادهای خود را شکوفا کنند و گفتگو و جلسات کارشناسی برگزار کنند و همه فعالیت های که در بخش جوانان قابل تصور است در اینجا صورت بگیرد.

وی حضور جوانان در سطح وسیع در قلیانسراها را ناشی از کمبود فضا برای جوانان دانست و گفت:جوانان باید بتوانند در یک فضای دلنشین و صمیمی گفتگو و  توانائی های خود را  به نمایش بگدارند.

هاشم اسماعيلي ضمن تاکید بر افتتاح اولین خانه جوان در شهرستان فومن تصریح کرد: ما هنوز در مرکز استان نتوانستیم یک فضای حداقلی که جوانان فومنی در اینجا کرده اند را ایجاد کنیم و این عمل را نشان دهنده ذوق و سلیقه، مطالبه خیلی خوب وخلاقیت عالی جوانان فومنی دانست.

معاونت فرهنگي و جوانان اداره كل ورزش و جوانان گيلان تاکید کرد: در معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان بحث این است که ما از جوان هراسی به جوان باوری برسیم. در این راستا ما باید صبر خود را در خصوص شنیدن حرف های جوانان بالا ببریم و در بحث مشارکت های اجتماعی باید با جوانان صحبت کنیم چرا که در توان دولت نیست خیلی از کارها را انجام بدهد و آنجا باید جوانان و مردم باید بیایند و کارها را با حمایت و نظارت دولت انجام بدهند.

در ادامه این مراسم رئیس اداره و ورزش جوانان فومن، امید اکبرزاده را به عنوان سرپرست خانه جوان فومن(سمن سرا) معارفه کرد.

شایان ذکر است در این مراسم دکتر حسین اسماعیل پور فرماندار فومن آمادگی خود را جهت حمایت کامل از خانه جوان و جوانان شهرستان در رسیدن به اهدافشان اعلام کرد.

/زهرا خوشگفتار