کد خبر: 58804تاریخ انتشار : 6:50:10 - چهار شنبه 15 فوریه 2017

با ارائه طرح 34 نماینده صورت گرفت؛

طرح مدعیان آزادی برای زندان کردن منتقدین!

۳۴ نفر از نمایندگان مجلس از جمله عارف اقدام به تهیه طرحی دو فوریتی کردند که براساس آن فردی که در مراسم سخنرانی سوالی بپرسد ممکن است به دو سال حبس محکوم شود.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از  ۸دی،  ۳۴ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله عارف اقدام به تهیه طرحی دو فوریتی کردند که براساس آن  فردی که در مراسم سخنرانی سوالی بپرسد که این سوال موجب جلب توجه شود، ممکن است به دو سال حبس محکوم شود. در ماده واحده این طرح آمده:

هر کسی با هر اقدامی اعم از طرح سوال و یا غیر آن در مراسم سخنرانی اعم از مراسم رسمی یا مراسمی که عرفاً بدون مجوز تشکیل می‌شود موجبات توقف یا جلب توجه به خود و یا تشنج شود به حبس از ۶ ماه تا دو سال محکوم می‌گردد!

نیروی انتظامی موظف است فوری فرد یا افراد را بازداشت و تا تحویل به مقامات قضایی نگهداری کند!

ایسنا درباره این خبر نوشت:

در ماده واحده این طرح آمده است:

۱- هر کسی با هر اقدامی اعم از طرح سوال و یا غیر آن در مراسم سخنرانی اعم از مراسم رسمی یا مراسمی که عرفاً بدون مجوز تشکیل می‌شود موجبات توقف یا جلب توجه به خود و یا تشنج شود به حبس از ۶ ماه تا دو سال محکوم می‌گردد.

نیروی انتظامی موظف است فوری فرد یا افراد را بازداشت و تا تحویل به مقامات قضایی نگهداری کند.

۲- مسئولان در هر مقام از اداری، اجرایی، نظامی، انتظامی، سیاسی و غیر آن باید امنیت جلسات مذکور را تأمین و از هر اقدامی که موجب اخلال و توقف و تعطیل جلسات شود جلوگیری نمایند و در صورت تعلل حسب مورد به انفصال موقت یا دایم از خدمات دولتی محکوم می‌شوند.

قوه قضائیه موظف است بدون تشریفات رسیدگی در کمتر از یک ماه حکم لازم را صادر و اعلام نماید.

۳- مجازات بند یک شامل کسانی است که در هر مقام و مسئولیتی باشند و مانع برگزاری جلسات موصوف شوند نیز می‌گردد.

این طرح که با قید دو فوریت تقدیم هیأت رئیسه مجلس شده است به امضای ۳۴ نماینده رسیده و با صلاحدید هیأت رئیسه در دستور کار مجلس قرار می‌گیر

  1. من انقلابی ام گفت:

    واقعا اگر چنین قانونی به تصویب برسه برای این دولت متاسفم که تامل انتقاد برای پیشرفت کشور رو نداره باید اسم دولت تدبیر و امید رو گذاشت دولت ترسو و بزدل.اگر چنین قانونی بیاد ما از حرفامون نمیگذریم و اشتباهاتتون رو میگیم تا روزی انشالله اصلاح بشه

  2. زنده باد اصلاحات گفت:

    از قدیم گفتن جوجه رو آخره پاییز میشمارن.اینجا واس ماس.دور دور ماهاس.گردن کلفته.میتونیم میزنیم میبندیم میگیریم مسبریم

  3. دوستان انقلابی گفت:

    دیگه دوره حرف زدن با چنین ادبیاتی دور از ادب و احترام تلقی میشه.نباید به اسم اصلاحات حرفهایی زد که موجب غش در اذهان مردم بشه .نه تنها در اصلاحات بلکه در اصول گرا هم باید چنین باشه.ما همه باهم در یک خط بنام انقلابی و مسلمان هستیم .بعد لطفا از اسم احزاب سوء استفاده نکنند و به اسم آنها چنین حرفهایی زده نشود.