کد خبر: 58378تاریخ انتشار : 15:23:19 - جمعه 10 فوریه 2017

نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی ؛

ملت برای عزت و استقلال خود با هیچ کشوری تعارف و مذاکره ندارد

حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در راهپیمائی 22 بهمن شهرستان فومن اظهار کرد:خواسته های ملت ایران در ۲۲ بهمن نهفته است و بدانند که این ملت برای عزت و استقلال خود با هیچ کشوری تعارف و مذاکره ندارد.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در راهپیمائی 22 بهمن  شهرستان فومن اظهار کرد: عظمت و بزرگی و حمایت های آن روز غیر قابل توصیف می باشد همه ملت یک اقیانوس بیکران شدند یک روز استثنایی در تاریخ ملت بود عظمت و بزرگی آن روز را باید در تاثیرات شگرف در روزهای بعد آن ببینیم.

نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت: ملت ایران با ورود حضرت امام خمینی(ره) به وطن یک پنجره متفاوت به سوی عالم باز کردند. بیان زیبای مقام معظم رهبری که فرمودند ۲۲ بهمن عید فطر، عید قربان و عید غدیر ملت مسلمان ایران است. دلیل تشبیه به عید فطر آن است که ملت از تغذیه مادی و معنوی محروم بودند و در حکم عید قربان به این معناست که مردم اسماعیل های خود را به قربانگاه بردند و قربانی کردند کسانی که پرچم را به دست گرفتند و نگذاشتند علم امام راحل(ره) به زمین بیفتد و  در حکم عید غدیر از آن سبب است که در آن روز نعمت ولایت،  اتمام نعمت و تکمیل نعمت الهی برای مردم ایران بود.

وی با اشاره به توجه ایرانیان به اعتلای ارزش های انسانی تصریح کرد: جهانیان مردمی را دیدند که بسیاری از مظاهر مادی را کنار زدند و دوشادوش هم بدون توجه به سلایق و رنگ و زبان در اعتلای ارزش های انسانی تلاش کردند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اخلاق و کرامت انسانی افزود: مسئله اخلاق و کرامت انسانی یک مسئله حیاتی برای ملت ما می باشد. ما با دیگر ملت ها فرق داریم، ما در زمینه های  دینی، تاریخی و انسانی با بقیه ملت ها فرق داریم. در درازنای تاریخ کهن ملت ایران ارزش های اخلاقی همیشه برای ملت ما از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است. ملت ما اهل مروت، مهربانی، اهل شجاعت،  غیرت و حیا است.

حجت الاسلام و المسلمین افتخاری با اشاره به تاریخ ایران باستان بیان داشت: در هیچ اثر باستانی از ملت ما موارد نامطلوب نمی بینیم و این نشان از حیا و عفت ملت  ایران می باشد و امام به این ملت امیدوار بود. اسلام هم که آمد با مسائل جاهلیت برخورد کرد، بسیاری از منش های ناپسند را زدود و بر رفتارهای ارزشمند مهر قبولی زد و یکی از دلایل رجوع ایرانیان به اسلام همین بود. در بدو شروع اسلام همه ایرانیان آن را پذیرفتند.

نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در رابطه با تاریخ کهن کشور ایران تاکید کرد: ما صاحب تاریخ و تمدنی کهن هستیم و جزء چهار تمدن قدیمی جهان بوده ایم و اولین دانشگاه جهان برای ایرانیان بود اولین عدلیه و دادگستری را ایرانیان بنا نهادند، کانال سوئز به دست جوانان ایرانی حفر شد لذا ما ریشه دار هستیم.

وی در ادامه گفت: ملت ما در رجوع به اخلاق و باورهای دینی ریشه های یک انقلاب بزرگ را آبیاری کرد. چه خون ها و شکنجه ها که به پای این نهال آبیاری شد و انقلاب اسلامی را آبیاری کردند. مردم همواره از مسئولان جلوتر بودند، خواسته های ملت ایران در ۲۲ بهمن نهفته است و بدانند که این ملت برای عزت و استقلال خود با هیچ کشوری تعارف و مذاکره ندارد.

نماینده فومن و شفت در پایان خاطر نشان کرد: انقلاب برای تحول ارزش های انسانی بود. انقلاب میدانی بزرگ برای آزمون و امتحان همه بود. امتحان خون دادن و آزمون برای بیعت با امام و رهبری و حفظ استقلال و دفاع از وجب به وجب خاک این کشور که شهدا در این راه جانفشانی کردند.