کد خبر: 58330تاریخ انتشار : 14:28:18 - پنجشنبه 9 فوریه 2017

در ایام الله دهه مبارک فجر؛

نگاهی کوتاه به زندگی نامه شهید انقلاب شهرام طلوعی

شهید شهرام طلوعی یکی دیگر از شهدای انقلاب شهرستان فومن می باشد که به رسم ایام و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره این ستارگان افلاکی نگاهی کوتاه به زندگی نامه این شهید انقلاب برای همه اهالی جبهه انقلاب آموزنده می باشد.

به گزارش بهجت نیوز؛ شهید شهرام طلوعی یکی دیگر از شهدای انقلاب شهرستان فومن می باشد که به رسم ایام الله دهه فجر و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره این ستارگان افلاکی نگاهی کوتاه به زندگی نامه این شهید انقلاب برای همه اهالی جبهه انقلاب آموزنده می باشد.

شهید شهرام طلوعی فرزند رحمان در سال تولد ۱۳۳۷ در دهستان لولمان شهرستان فومن دیده به جهان گشود. شهید طلوعی بعد از سپری کردن دوران کودکی وارد مدرسه گردید و توانست ابتدائی و راهنمایی را به پایان برساند و دوره متوسطه را در یکی از دبیرستان صومعه سرا به تحصیل بپردازد .

 فردی مودب و با وقار بود و به واسطه تربیت صحیح به پدر و مادرش بسیار احترام می گذاشت و نصایح آنان را با جان و دل می پذیرفت و به همین دلیل  از محبوبیت خاصی در نزد آشنایان برخوردار بود. در اوان جوانی زمزمه های آغاز انقلاب شکوهمند اسلامی را به رهبری داهیانه حضرت امام خمینی (ره) شنید و مانند  دیگر دلاوران و فرزندان میرزا کوچک جنگلی علیه رژیم منحوس پهلوی قیام کرد و در تظاهرات و راهپیمایی ها نقش موثر و چشمگیری داشت.

از شهریور ماه ۱۳۵۶ که فعالیت های انقلابی و مبارزه بر ضد رژیم پهلوی چهره واقعی تری به خود گرفت، شهید شهرام طلوعی رابط روستای خود با ستاد مبارزین صومعه‌سرا گردید و اعلامیه ها و دستورات امام را در میان اهالی توزیع کرده و مردم را با اهداف امام آشنا می کرد.

شهیدطلوعی در این مسیر فعالیت داشت که سرانجام در تاریخ نهم دی ماه ۱۳۵۷ در طی تظاهراتی در شهر صومعه سرا به ضرب گلوله یکی از افسران وقت شهربانی به شهادت رسید و پیکر مطهر این شهید والامقام در کنار ۱۴ شهید والامقام روستای شنبه بازارآرمیده است.photo_2016-12-29_14-32-47photo_2016-12-29_14-32-51