کد خبر: 58211تاریخ انتشار : 3:15:18 - پنجشنبه 9 فوریه 2017

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران؛

ذخایر نظام چمران و رجایی بودند نه حقوق‌‌بگیران نجومی

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران گفت: برخی‌ها نجومی‌بگیران را ذخایر نظام معرفی می‌کنند، در حالی که ذخایر نظام چمران و رجایی بودند.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از  تسنیم، محمدامین مظلوم عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران در نشست خبری این شورا که امروز چهارشنبه (20 بهمن‌ماه) در محل خبرگزاری تسنیم برگزار شد، با بیان اینکه هر جامعه و ملتی اگر بخواهد به اهداف و آرمان‌های خود برسد باید همت و تلاش و کوشش کند، گفت: آموزش و پرورش ما برای اینکه بخواهد به آرمان‌های خود برسد سندی را تهیه کرده به‌نام سند تحول بنیادین که در آن سیر حرکت و آرمان‌ها مشخص شده است. نقطه مقابل این همت بلند برای رسیدن به آرمان‌ها، تنبلی، محافظه‌کاری، ناامیدی و عدم داشتن روحیه جهادی و انقلابی است. دشمن سال‌هاست تلاش می‌کند با حربه‌های مختلف همچون شبیخون فرهنگی، پروژه نفوذ و تغییر سبک زندگی مانع رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی باشد.

وی با ابراز اینکه دشمن با استفاده از تمامی ابزارهای فشار مشکلاتی را در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی به‌وجود آورده است، خاطرنشان کرد: راه برون‌رفت از این مشکلات داشتن روحیه انقلابی و جهادی است.اگر مدیران ما دارای روحیه جهادی و انقلابی بوده و با همین روحیه با مسائل و مشکلات برخورد کنند، مشکلات برطرف خواهند شد.

مظلوم در تبیین شاخصه‌های انقلابی بودن افزود: انقلابی بودن مستلزم داشتن روحیه جهادی بوده و روحیه جهادی یعنی گذشتن از همه چیز برای رسیدن به آرمانها. یکی از مشخصه‌های روحیه جهادی عدم دلبستگی به مادیات است اما می‌بینیم که در موضوع فیش‌های نجومی  مسئولین و مدیران دولتی ما با انقلابی بودن و انقلابیگری فاصله بسیاری دارند. هنوز هم این موضوع برای مردم روشن نشده و سؤالات بسیاری در اذهان مردم باقی است.

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران با اشاره به سخن برخی مسئولین مبنی بر معرفی مدیران حقوق‌های نجومی به‌عنوان ذخیره انقلاب تصریح کرد: برخی این افراد را ذخیره نظام می‌دانند در حالی که ذخیره نظام انقلاب اسلامی چمران و رجایی بودند که از همه تعلقات خود در جهت پیشرفت نظام اسلامی دست کشیدند.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از مشخصه‌های نیروی جهادی این است که خود را به جامعه بدهکار می‌داند نه اینکه از بیت‌المال طلبکار باشد، خاطرنشان کرد: کدام‌یک از مسئولان ما این‌طور هستند؟ برخی مسئولان دنبال منافع شخصی خود بوده و منافع مردم را نادیده می‌گیرند. مردم باید در انتخابات شخصی را انتخاب کنند که روحیه جهادی و انقلابی داشته باشد.

انتهای پیام/*