کد خبر: 58155تاریخ انتشار : 0:34:18 - چهار شنبه 8 فوریه 2017

رئیس اداره حفاظت محیط زیست فومن؛

“بوتیمار” زخمی تحت مداوا قرار گرفت‌

اسدالله سعدی‌نژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست فومن عصر دیروز در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز گفت:مرغ بوتیمار تحویل گرفته شده از شهروند فومنی تحت مداوا و درمان قرار گرفت.

به گزارش بهجت نیوز؛ اسدالله سعدی‌نژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست فومن عصر دیروز در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز گفت: یک قطعه بوتیمار که از ناحیه دوپا مصدوم شده بود توسط یکی از دوستداران محیط زیست این شهرستان تحویل کارشناسان این اداره داده شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فومن با بیان اینکه این پرنده از گونه تحت حمایت و شکار ممنوع است ابراز داشت: این پرنده مصدوم جهت مداوا و تیمار تحت نظر کارشناسان اداره محیط زیست قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه بوتیمار پرنده‌ای گوشه گیر و مخفی کار و از تیره حواصیلیان است افزود: این پرنده کمیاب در اکوسیستم‌های آبی، کنار آبی، نیزارهای انبوه مناطق باتلاقی، شالیزارها و آب بندان‌های با پوشش گیاهی انبوه زندگی می‌کند.

سعدی‌نژاد خاطرنشان کرد: این اداره با هدف ارتقای سطح مشارکت و تشویق شهروندان برای کمک به حیات وحش از دوستداران و حامیانی که این نوع پرندگان را به سازمان حفاظت محیط زیست تحویل می‌دهند به شیوه‌های مختلف قدردانی خواهد کرد.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان فومن از همشهریان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه‌ای ازپرندگان نایاب، کمیاب و یا مصدوم مراتب را از طریق تلفن 34726199 به اداره حفاظت از محیط زیست این شهرستان اطلاع دهند.

بوتیمار فومن

/الهام حیدری