کد خبر: 58152تاریخ انتشار : 4:11:49 - چهار شنبه 8 فوریه 2017

عضو شورای اسلامی شهر فومن؛

ایرانی ها همواره در مقابل دشمنان متحدند/لازمه انقلاب ولایت پذیری است

سید نورالدین نعمتی عضو شورای اسلامی شهر فومن شب گذشته در یادواره شهدای حلقه قرآنی مهدیه که به همت پایگاه بسیج آیت الله اریب فومنی(ره) در مهدیه فومن برگزار شد گفت: ایرانی ها همواره با اختلاف سلایق زیاد در مقابل دشمنان متحدند.

به گزارش بهجت نیوز؛ سید نورالدین نعمتی عضو شورای اسلامی شهر فومن شب گذشته در یادواره شهدای حلقه قرآنی مهدیه که به همت پایگاه بسیج آیت الله اریب فومنی(ره) در مهدیه فومن برگزار شد گفت: ما اگر به تاریخ نگاه کنیم می‌بینیم که نسبت به دو قرن قبل در دوران شاهان قاجار ما یک سوم خاک خود را از دست داده ایم و اگر وسعت ایران اسلامی الان یک میلیون و ششصد و چهل و هشت هزار متر مربع می باشد اگر معاهده‌ ی ترکمنچای نبود  دو میلیون و پانصد هزار کیلومتر مربع وسعت جغرافیایی ایران ما بود یا در دوران رژیم ملعون پهلوی همین بحرین که مردمانش سال ها در حال مبارزه هستند در ابتدای دهه 1350 با توطئه انگلیسی ها توسط شاه از ایران جدا شد.

جانباز و آزاده دوران دفاع مقدس با اشاره به نهضت امام خمینی اظهار کرد:امام در سال ۱۳۴۲ قیام کرد و جرقه انقلاب زده شد. ما قبل از قیام امام باید از مستشاران آمریکایی دستور می گرفتیم آنها باور نمی کردند که امام(ره) بتواند کاری کند و مردم به صحنه بیایند و رژیمی که مطرح بود را به زانو در بیاورد. در ۱۲ بهمن که قرار بود امام به ایران تشریف بیاورند خیلی ها فکر می کردند هواپیمای امام را مورد حمله و شلیک قرار دهند اما ایشان به موطنشان بازگشتند و در طی ده روز انقلاب ما را به پیروزی رسانید بعد از آن هم دشمنان ما را رها نکردند.

سید نورالدین نعمتی در رابطه با ولایت پذیری تصریح کرد: آن چیزی که لازمه انقلاب است ولایت پذیری است چگونه است که یک فرمانده لشکر مانند شهید همت می توانند بیست ساله باشد یا همین آقای قالیباف که شهردار تهران است در بیست سالگی فرمانده عملیات نصر بود چون اطاعت از ولایت واجب بود و سن عامل تاثیرگذاری نبود.

عضو شورای اسلامی شهر فومن در ادامه افزود: آیت الله بهاالدینی کسی بود که قدرت پیش بینی آینده را داشت و همه مواردی که در آینده قرار بود اتفاق بیفتد را به امام(ره) گفته بود، اینکه جنگ در راه است و …

وی در ارتباط با فرماندهان دوران دفاع مقدس تاکید کرد: سردار تهرانی مقدم کسی بود که روی سنگ قبرش نوشته است من کسی بودم که می خواستم اسرائیل را محو کنم، حضرت آقا درباره ایشان می فرمایند در سی سال زندگی سردار هر قولی که به من دادند عمل کردند.فرماندهان ما در هشت سال دفاع مقدس جانفشانی کردند، در عملیات خیبر حمید باکری زخمی شد فرمانده لشکر شان برادرش مهدی باکری بود اما او دستور داد تا جنازه های سایرین را نیاوردند جنازه حمید باکری را نباید بیاورند یا حاج ابراهیم همت کسی بود که  فرمان تیراندازی به او را داده بودند او  فاتح خیبر بود و همیشه از خداوند می خواست که مرگش را شهادت قرار بدهد لذا او با تن بی سر شهید شد و امروز خاک قبرش را به عنوان خاک تیمم می بردند.

جانباز و آزاده دوران دفاع مقدس بیان داشت: امام(ره) فرمودند که صدام مانند سگ هاری می ماند که همسایه هایش را گاز می گیرد لذا ما دیدیم که بعد از جنگ با ایران کویت را اشغال کرد و در آن جنگ لباس نظامی به تن نکرد که از او پرسیدند چرا در جنگ با ایران لباس نظامی به تن کردی که پاسخ داد ایرانی ها مرد جنگ هستند باید برای آن ها لباس نظامی پوشید، آری او درست می گفت ایرانی ها همواره با اختلاف سلایق زیاد در مقابل دشمنان متحدند.

سید نورالدین نعمتی با اشاره به برخی از شهدای والامقام فومنی افزود: ما شهدائی مثل شهید خوش روش، شهید رنجبر و یا شهید مرآت ها را داریم. شهید مجید مرآت در کردستان یک فرد سرشناسی بود. شهید خوش روش و شهید مرآت از اساتید قرآن بودند. یا شهید هدایت پناه و شهید کدیور از شهدائی بودند که در همین حلقات قرآنی مرحوم استاد پورجانی در مهدیه فومن حضور داشتند و بعد ها به توفیق شهادت نائل شدند.

عضو شورای اسلامی شهر فومن در پایان خاطر نشان کرد: امام خمینی(ره) فرمودند که ما شیشه ایم هر چقدر ما را بشکنند ما برنده تر خواهیم شد. امروز هم با تمام فشار ها و تهدید ها نمی توانند مانعی برای پیشبرد آرمان های انقلاب اسلامی ایجاد کنند چرا که ما در این کشور ولی فقیه داریم و با مدیریت ایشان امروز در منطقه ناامن خاورمیانه بیشترین امنیت را برخوردار هستیم. ما باید بدانیم آمریکا هرگز با ما دوست نخواهد شد چرا که آمریکا قلدری است که نمی خواهد ما روی پای خود بایستیم.حضرت آقا در همین دیدار افسران نیروی هوائی فرمودند من از آقای ترامپ تشکر می‌کنم که چهره واقعی آمریکا را به مردم نشان داد.