کد خبر: 58121تاریخ انتشار : ۱۵:۱۸:۴۳ - سه شنبه ۱۹ بهم ۱۳۹۵

قهرمانان دیارمان را بیشتر بشناسیم؛

نگاهی به زندگی شهید والامقام محمد احراری

شهدا ستارگان درخشان آسمان پرافتخار ایران هستند و بر ماست تا با نگاهی هر چند کوتاه و مختصر بر زندگی این شهدای والامقام از جمله شهید محمد احراری که در تاریخ ۱۹ بهمن به فیض شهادت نائل شد اسطوره ها و قهرمانان دیارمان را بیشتر بشناسیم.

به گزارش بهجت نیوز؛ شهدا ستارگان درخشان آسمان پرافتخار ایران هستند و بر ماست تا با نگاهی هر چند کوتاه و مختصر بر زندگی این شهدای والامقام از جمله شهید محمد احراری که در تاریخ ۱۹ بهمن به فیض شهادت نائل شد اسطوره ها و قهرمانان دیارمان را بیشتر بشناسیم.

شهید محمد احراری‌ فرزند عباس‌ به‌ سال‌ ۱۳۴۴ در روستای‌ گسکره شهرستان فومن تولد یافت‌. در خانواده‌ای‌ کشاورز و زحمتکش‌ رشد و نمو یافت‌، تا اینکه‌ در سن‌ هفت‌ سالگی‌ وارد مدرسه‌ شد و تا پایه‌ی‌ اول‌نظری‌ در رشته‌ی‌ اقتصاد به‌ ادامه‌ی‌ تحصیل‌ پرداخت‌.

در سالهای‌ انقلاب‌ بود که‌ با انقلاب‌ و برخی‌ از دستاوردهای‌ آن‌ آشنا شد و در راستای‌ حفظ‌ دستاوردهای‌ آن‌، در پایگاه‌ مقاومت‌ بسیج‌ محل‌ به‌ فعالیت‌ مشغول‌ گردید.

این شهید والامقام از سوی‌سپاه‌ فومن‌ بعنوان‌ پاسدار مشمول‌ به‌ جبهه‌ی‌ جنوب‌ اعزام‌ گردید. شهید احراری‌ پس‌ از چند ماه ‌خدمت‌ و جنگ‌ در میادین‌ نبرد بود که‌ سرانجام‌ در ۱۹‌ بهمن‌ ۱۳۶۵ در منطقه‌ی‌ شلمچه‌ بر اثر اصابت ‌ترکش‌ دشمن،‌ به‌ فوز عظیم‌ شهادت‌ نایل‌ آمد و جاودانه‌ی‌ خون‌نگار تاریخ‌ شد.

پس‌ از مدتی‌ پیکرش ‌به‌ شهرستان‌ فومن‌ منتقل‌ و در مراسم‌ تشییع‌ با شکوهی‌، در گلزار شهدای‌ کلرم‌ به‌ خاک‌ سپرده‌ گردید.
/میلاد پورمحسن