کد خبر: 58121تاریخ انتشار : 15:18:43 - سه شنبه 7 فوریه 2017

قهرمانان دیارمان را بیشتر بشناسیم؛

نگاهی به زندگی شهید والامقام محمد احراری

شهدا ستارگان درخشان آسمان پرافتخار ایران هستند و بر ماست تا با نگاهی هر چند کوتاه و مختصر بر زندگی این شهدای والامقام از جمله شهید محمد احراری که در تاریخ 19 بهمن به فیض شهادت نائل شد اسطوره ها و قهرمانان دیارمان را بیشتر بشناسیم.

به گزارش بهجت نیوز؛ شهدا ستارگان درخشان آسمان پرافتخار ایران هستند و بر ماست تا با نگاهی هر چند کوتاه و مختصر بر زندگی این شهدای والامقام از جمله شهید محمد احراری که در تاریخ 19 بهمن به فیض شهادت نائل شد اسطوره ها و قهرمانان دیارمان را بیشتر بشناسیم.

شهيد محمد احراري‌ فرزند عباس‌ به‌ سال‌ 1344 در روستاي‌ گسكره شهرستان فومن تولد يافت‌. در خانواده‌اي‌ كشاورز و زحمتكش‌ رشد و نمو يافت‌، تا اينكه‌ در سن‌ هفت‌ سالگي‌ وارد مدرسه‌ شد و تا پايه‌ي‌ اول‌نظري‌ در رشته‌ي‌ اقتصاد به‌ ادامه‌ي‌ تحصيل‌ پرداخت‌.

در سالهاي‌ انقلاب‌ بود كه‌ با انقلاب‌ و برخي‌ از دستاوردهاي‌ آن‌ آشنا شد و در راستاي‌ حفظ‌ دستاوردهاي‌ آن‌، در پايگاه‌ مقاومت‌ بسيج‌ محل‌ به‌ فعاليت‌ مشغول‌ گرديد.

این شهید والامقام از سوي‌سپاه‌ فومن‌ بعنوان‌ پاسدار مشمول‌ به‌ جبهه‌ي‌ جنوب‌ اعزام‌ گرديد. شهيد احراري‌ پس‌ از چند ماه ‌خدمت‌ و جنگ‌ در ميادين‌ نبرد بود كه‌ سرانجام‌ در ۱۹‌ بهمن‌ 1365 در منطقه‌ي‌ شلمچه‌ بر اثر اصابت ‌تركش‌ دشمن،‌ به‌ فوز عظيم‌ شهادت‌ نايل‌ آمد و جاودانه‌ي‌ خون‌نگار تاريخ‌ شد.

پس‌ از مدتي‌ پيكرش ‌به‌ شهرستان‌ فومن‌ منتقل‌ و در مراسم‌ تشييع‌ با شكوهي‌، در گلزار شهداي‌ كلرم‌ به‌ خاك‌ سپرده‌ گرديد.
/میلاد پورمحسن