کد خبر: 58110تاریخ انتشار : 2:22:14 - سه شنبه 7 فوریه 2017

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان؛

باید در مجالس روضه ولایتمداری به جوانان منتقل شود

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان شب گذشته در مراسم ایام فاطمیه اول هیئت محبان فاطمه(س) فومن که در حوزه علمیه آیت الله بهجت فومنی(ره) برگزار می شد گفت:امروز ترس مذهبی برای جوانان ما بسیار لازم است تا دلخوش ظواهر روضه در هیات و مجالس خود نشوند چرا که باید در این مجالس دغدغه اصلی حضرت فاطمه(س) یعنی ولایتمداری امام زمان خودشان به جوانان منتقل شود.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین مهدوی دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان شب گذشته  در مراسم ایام فاطمیه اول هیئت محبان فاطمه(س) فومن که در حوزه علمیه آیت الله بهجت فومنی(ره) برگزار می شد گفت:یکی از مصادیق شعائر دینی حضور در مسجد و شرکت در نماز جماعت می باشد اگر یک انسان هر چقدر هم مذهبی باشد ولی نسبت به مسائلی مانند حج یا نماز توجهی نشان ندهد فایده ای ندارد چون خداوند این مراسم و مناسک را گذاشته است. شعائر دینی یعنی هر چیزی که نشانه ای از حاکمیت خداوند باشد. کسی که صدای اذان را بشنود و به طرف مسجد نشتابد پس به شعائر دینی بی توجهی کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی در ادامه بیان داشت: مسجد به اندازه مدرسه باید موضوعیت داشته باشد. کسی که قلبش در تصرف خداوند باشد تقوای قلب دارد یعنی قلبش تحت تاثیر خداوند قرار گرفته است.
فعال فرهنگی گیلانی در رابطه با تقوای قلبی اظهار کرد:اگر بخواهیم به کمال برسیم اول از همه باید قلب هایمان پاک باشد. اگر قلم ما، زبان ما، دست ما تقوا را رعایت کند ولی قلب ما بی تقوا باشد عین شرک است. تعظیم شعائر الهی آنقدر اهمیت دارد برای مثال با روضه حضرت زهرا (س) ما به تقوای الهی می رسیم اما اگر هر کسی به نیت رفع حوائج فقط و فقط بخواهد با نیت رفع حاجت شرکت کند دیگر تعظیم شعائر الهی نیست و فایده ندارد بنابراین گرامیداشت خود روضه و به خاطره صاحب روضه به مجلس عزا رفتن اهمیت قابل ملاحظه دارد لذا در اینجا تعظیم داشتن یعنی روضه حضرت زهرا (س) آنقدر برای ما مهم باشد که وقت آمدن فقط دغدغه قبولی روضه را داشته باشیم.
دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان در رابطه با نماز اول وقت تصریح کرد:امام سجاد (ع) نماز را امری عظیم می دانست، چهره حضرت موقع نماز زرد می شد با سلطان عالم هستی حرف زدن را کار کمی نمی دانستند. یکی از خصایص درک عظمت داشتن دلهره می باشد مثلا قبل رفتن به روضه حضرت زهرا س نگران این هستیم که آیا بی بی جواب سلام ما را می دهد اصلا به ما نگاه می کند یا نه!
حجت الاسلام مهدوی در پایان خاطر نشان کرد: قبل از گریه کردن در مجالس ائمه خوب باید فکر کنیم اگر دغدغه ائمه از دغدغه های شخصی ما بیشتر برایمان مهم شد این به معنی تعظیم شعائر دینی است. امروز ترس مذهبی برای جوانان ما بسیار لازم است تا دلخوش ظواهر روضه در هیات و مجالس خود نشوند چرا که باید در این مجالس دغدغه اصلی حضرت فاطمه(س) یعنی ولایتمداری امام زمان خودشان به جوانان منتقل شود.

/هانیه نجومی