کد خبر: 58027تاریخ انتشار : 15:15:12 - دوشنبه 6 فوریه 2017

بخشی از وصیت نامه شهید انقلاب محسن نیکمرام؛

برای مبارزه آگاهانه قدم بردارید

شهید انقلاب شهرک تاریخی ماسوله از توابع شهرستان فومن در بخشی از وصیت نامه خود اعلام کرد برای مبارزه آگاهانه قدم بردارید.

به گزارش بهجت نیوز؛ شهید محسن نیکمرام در تاریخ اول فروردین سال ۱۳۳۵ در شهر ماسوله به دنیا آمد. پس از سپری شدن دوران کودکی برای تحصیل علم و دانش به مدرسه رفت و مدارج تحصیلی خود را یکی پس از دیگری با موفقیت طی کرد. سال آخر (ششم متوسطه نظام قدیم) رشته بازرگانی بود که انقلاب عظیم اسلامی شروع شد و به اوج خود رسید. او هم همگام با ملت قهرمان ایران در راهپیماییها و مراسم مذهبی، سیاسی رژیم منحوس پهلوی شرکت می کرد و جز افراد فعال بود و در راه پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی تلاشهای فراوانی کرده و پیامها و اعلامیه های حضرت امام خمینی (ره) را به انقلابیون دیگر می رساند و آنان را نسبت به مسائلی که در کشور اتفاق می افتاد آگاه می ساخت.

تا آنکه هنگام تظاهرات در نزدیکی بیمارستان رازی رشت مجروح شد و بعد در تاریخ ۲۱ بهمن سال ۵۷ در حال شعار دادن علیه نظام پوسیده شاهنشاهی بر اثر اصابت گلوله مزدوران رژیم ستم در میدان صیقلان رشت به درجه شهادت نائل شد و پرنده روحش به آسمان پرواز کرد و به خیل شهدای انقلاب اسلامی پیوست و با خونش به تاریخ رنگ و سو  الهی بخشید و هویت معنوی و ملکوتی تاریخ را تعیین کرد.

مرحوم آیت الله احسانبخش فرمود” شهید نیکمرام جلوی ما حرکت می کرد تا زمان درگیری تیر به ما اصابت نکند”

احمد نیکمرام، برادر شهید محسن نیکمرام با توجه به اینکه مادر شهید به دلیل کهولت سن قادر به سخن گفتن نبود، با بیان اینکه برادرم قبل از به شهادت رسیدن در درگیری‌های رژیم مجروح شده بود، گفت: به دلیل حمله‌های رژیم به نظامیان در مشهد، اعتصابی در بیمارستان رضا شاه که الان به نام امام رضا(ع) است صورت گرفت و در پی آن برادرم محسن در رشت همراه با اعتصاب کنندگان به سمت بیمارستان رازی حرکت می‌کرد که در آن درگیری، مجروح شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برادرم محسن متولد سال 1335 بود که در سن22 سالگی در تاریخ 22 بهمن 57 در تظاهرات انقلابی به فرمان حضرت امام که بی توجه‎ا‌ی به حکومت نظامی بود، وارد درگیری با ساواک شد، گفت: برادر شهیدم در کلانتری 3 میدان صیقلان به ضرب گلوله به شهادت رسید و در زادگاهش، گلزار شهدای ماسوله به خاک سپرده شد.

وی به مراسم تشییع پیکر شهید اشاره کرد و ادامه داد: مرحوم آیت الله احسانبخش(نماینده فقید ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت) در روز مراسم تشییع شهیدان نیکمرام و بیابانگردی گفتند: این دو شهید در راهپیمایی‌ها و تظاهرات به من می گفتند شما بزرگ ما هستید پس اجازه دهید ما جلوی شما حرکت کنیم تا زمان درگیری تیر به شما اصابت نکند.

برادر شهید نیکمرام، در خصوص رفتار و اخلاق شهید نیکمرام، اظهار کرد: برخورد اجتماعی شهید بسیار با مردم پسندیده و خوب بود و آنها را به سمت خود جذب می کرد.

برای خودکشی نروید، برای مبارزه آگاهانه قدم بردارید
وی اذعان کرد: شهید علاقه مند کارهای گروهی و خیرخواهانه بود و در هر کار پسندیده‌ای داوطلب می‌شد.

 نیکمرام با اشاره به وصیت شهید محسن نیکمرام که باید برای مبارزه آگاهانه قدم برداشت نه اینکه ناآگاهانه خودکشی کرد، گفت: رسیدگی به مادر و واقع شدن مزارش در ماسوله از دیگر خواسته‌هایش بود.

وی در ادامه هدف شهدا را خارج از هر گونه مادیات و تعلقات دنیوی برای خانواده و بازماندگانشان، عنوان کرد و افزود: نه تنها رسیدگی به خانواده شهدا دین و وظیفه بنیاد شهید و سایر مسئولان نیست بلکه لطف و بزرگ منشی این نهادهای انقلابی است.

  1. روشن گفت:

    سلام خداوند بر شهیدان. سلام بر مادران شهداء که این عزیزان را در دامن خود پروراندن. سلام بر شهید نیکمرام.