کد خبر: 57946تاریخ انتشار : 0:42:07 - دوشنبه 6 فوریه 2017

چگونه با خنده بیماریهای سخت را معالجه کنیم؟

شادی و خنده می تواند تمام بیماری های شما را درمان کند کافی است به این سه روش توجه کنید تا بتوانید همیشه خوشحال باشید و مریضی های خود را فراموش کنید.

به گزارش بهجت نیوز؛ شادی و خنده می تواند تمام بیماری های شما را درمان کند کافی است به این سه روش توجه کنید تا بتوانید همیشه خوشحال باشید و مریضی های خود را فراموش کنید.

همانطور که میدانید شادی و خنده از قدیم والایام گفته اند درد هر بی درمانی است و میتوان به جرات گفت اکثر افرادی که روحیه شادی دارند کمتر پیش میات دچار بیماریی هایی همچون فشار خون , چربی , معده درد و … شود. چراکه تمام بیماری ها منشاء از فکر و عذاب کشیدن برای هر مشکل کوچیکی که در زندگی داریم.

1–  درلحظه زندگی کنید: تمرین کنید تا بتوانید حواستان را روی آنچه که در حال حاضر در اطرافتان رخ میدهد، متمرکز کنید. به جای فکر کردن به کارها و جلسه فردا، هماکنون متوجه شامی که با اعضای خانوادهتان میخورید، باشید و لذت ببرید.

2- باصدای بلند بخندید: حتی فکر کردن به یک اتفاق خندهدار و شاد هم میتواند باعث تحریک و ترشح اندورفین در بدن شود و سطح شادی و نشاط شما را باالتر ببرد. عالوه بر این، فکرهای شاد باعث کاهش ترشح هورمونهای استرس در بدن میشود. این نکته درگوشی را هم به خاطر بسپارید که خندیدن باعث افزایش ترشح هورمون رشد در بدن میشود و به تقویت سیستم ایمنی کمک میکند.

3- گاهی هم نه بگویید : فعالیتهای غیرضروری را که هیچ نفعی برایتان ندارد، محدود کنید. اگر برگزاری یک مهمانی یا رسیدن به یک پروژه جدید فقط استرس روزانهتان را بیشتر میکند و آدمهای دیگری هستند که میتوانند این کار را به خوبی شما انجام دهند، بهتر است برای یک بار هم که شده »نه« بگویید تا شادی و آرامش بیشتری را تجربه کنید.

/هانیه نجومی