کد خبر: 57881تاریخ انتشار : ۱۵:۵۴:۵۰ - یکشنبه ۱۷ بهم ۱۳۹۵

معاون عمرانی استاندار گیلان؛

وضعیت مسکن مهر فومن را مناسب ارزیابی نمی کنیم

حجت شعبان پور معاون عمرانی استاندار گیلان به مناسبت بزرگداشت دهه فجر در جلسه شورای اداری شهرستان فومن گفت: در مورد مسکن مهر باید گفت که ما ۷۵ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار و پایین ۲۵ هزار نفر جمعیت توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و راه و شهرسازی در استان گیلان داشته ایم. حدود ۱۳ درصد باقی مانده است که پروژه مسکن مهر به اتمام برسد که در این ارتباط ما وضعیت فومن را مناسب ارزیابی نمی کنیم.

به گزارش بهجت نیوز، حجت شعبان پور معاون عمرانی استاندار گیلان به مناسبت بزرگداشت دهه فجر در جلسه شورای اداری این شهرستان در رابطه با افتتاح پروژه های مختلف گفت: ما در این ایام ۸۸۲ پروژه را با اعتباری بالغ بر ۳۴۴۲ میلیارد تومان در سطح استان افتتاح کردیم که از این مبلغ ۵۹۶ میلیارد تومان اعتبارات دولتی بود، ۴۸۱ میلیارد تومان مربوط به مسکن بود و ۲۳۶۴ میلیارد تومان هم مربوط به بخش خصوصی بود یعنی همان اهدافی را که آقای استاندار به عنوان یک دانش آموخته اقتصاد پیگیری داشتند در حال نتیجه دادن می باشد زیرا او معتقد بود که باید به طرف سرمایه گذاری در بخش خصوصی برویم و همان طور که میبینید ۶۸ درصد از پروزه های ما با پول مردم بوده است و ما داریم به هدف خودمان نزدیک می شویم.

معاون استاندار گیلان در رابطه با افتتاح پروژه های ده فجر امسال اظهار کرد: ما نسبت به سال قبل پیشرفت قابل ملاحظه ای در رقم افتتاح پروزه های خودمان داشته ایم.

وی تصریح کرد: در بحث گاز روستایی شاخص برخورداری استان ما ۶۴ درصد بود و با توجه به پیگیری های سیزده نماینده محترم الان شاخص ما به ۹۸ درصد رسیده است و اکنون ما هفت شهرستان سبز در حال حاضر داریم. تلاش ما  بر این است که تا شش ماهه اول سال ۹۶ بحث گازرسانی را به اتمام برسانیم و سراغ مسائل و حل مشکلات دیگری برویم. در راه روستایی شاخص ما ۳۹درصد بود میانگین کشوری ۵۰ درصد بود و این قابل قبول نبود ما الان با تلاش توانستیم شاخص را به ۵۰ درصد برسانیم.

شعبان پور با اشاره به شاخص آبرسانی تاکید کرد: در بحث آبرسانی هم مشکلاتی وجود دارد شاخص ما ۶۴ درصد بود که اکنون به ۷۶ درصد رسیده است و تنها ۲ درصد باقی است که به میانگین کشوری برسیم.

معاون استاندار گیلان با اشاره به نرخ بیکاری افزود: نرخ بیکاری ما در اوایل کار دولت ۱۵/۶ بود که الان به ۹/۶ رسیده است و تک رقمی شده است البته باید گفت این به منزله حل مشکل بیکاری نمی باشد باید تلاش کنیم بیکاری در استان گیلان با توجه به توانمندی که دارد بیکاری نداشته باشیم.

 وی در پایان در رابطه با مسکن مهر خاطر نشان کرد: در مورد مسکن مهر باید گفت که ما ۷۵ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار و پایین ۲۵ هزار نفر جمعیت توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و راه و شهرسازی در استان گیلان داشته ایم. حدود ۱۳ درصد باقی مانده است که پروژه مسکن مهر به اتمام برسد که در این ارتباط ما وضعیت فومن را مناسب ارزیابی نمی کنیم.