کد خبر: 57881تاریخ انتشار : 15:54:50 - یکشنبه 5 فوریه 2017

معاون عمرانی استاندار گیلان؛

وضعیت مسکن مهر فومن را مناسب ارزیابی نمی کنیم

حجت شعبان پور معاون عمرانی استاندار گیلان به مناسبت بزرگداشت دهه فجر در جلسه شورای اداری شهرستان فومن گفت: در مورد مسکن مهر باید گفت که ما 75 هزار واحد مسکن مهر در شهرهای بالای 25 هزار و پایین 25 هزار نفر جمعیت توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و راه و شهرسازی در استان گیلان داشته ایم. حدود 13 درصد باقی مانده است که پروژه مسکن مهر به اتمام برسد که در این ارتباط ما وضعیت فومن را مناسب ارزیابی نمی کنیم.

به گزارش بهجت نیوز، حجت شعبان پور معاون عمرانی استاندار گیلان به مناسبت بزرگداشت دهه فجر در جلسه شورای اداری این شهرستان در رابطه با افتتاح پروژه های مختلف گفت: ما در این ایام 882 پروژه را با اعتباری بالغ بر 3442 میلیارد تومان در سطح استان افتتاح کردیم که از این مبلغ 596 میلیارد تومان اعتبارات دولتی بود، 481 میلیارد تومان مربوط به مسکن بود و 2364 میلیارد تومان هم مربوط به بخش خصوصی بود یعنی همان اهدافی را که آقای استاندار به عنوان یک دانش آموخته اقتصاد پیگیری داشتند در حال نتیجه دادن می باشد زیرا او معتقد بود که باید به طرف سرمایه گذاری در بخش خصوصی برویم و همان طور که میبینید 68 درصد از پروزه های ما با پول مردم بوده است و ما داریم به هدف خودمان نزدیک می شویم.

معاون استاندار گیلان در رابطه با افتتاح پروژه های ده فجر امسال اظهار کرد: ما نسبت به سال قبل پیشرفت قابل ملاحظه ای در رقم افتتاح پروزه های خودمان داشته ایم.

وی تصریح کرد: در بحث گاز روستایی شاخص برخورداری استان ما 64 درصد بود و با توجه به پیگیری های سیزده نماینده محترم الان شاخص ما به 98 درصد رسیده است و اکنون ما هفت شهرستان سبز در حال حاضر داریم. تلاش ما  بر این است که تا شش ماهه اول سال 96 بحث گازرسانی را به اتمام برسانیم و سراغ مسائل و حل مشکلات دیگری برویم. در راه روستایی شاخص ما 39درصد بود میانگین کشوری 50 درصد بود و این قابل قبول نبود ما الان با تلاش توانستیم شاخص را به 50 درصد برسانیم.

شعبان پور با اشاره به شاخص آبرسانی تاکید کرد: در بحث آبرسانی هم مشکلاتی وجود دارد شاخص ما 64 درصد بود که اکنون به 76 درصد رسیده است و تنها 2 درصد باقی است که به میانگین کشوری برسیم.

معاون استاندار گیلان با اشاره به نرخ بیکاری افزود: نرخ بیکاری ما در اوایل کار دولت 15/6 بود که الان به 9/6 رسیده است و تک رقمی شده است البته باید گفت این به منزله حل مشکل بیکاری نمی باشد باید تلاش کنیم بیکاری در استان گیلان با توجه به توانمندی که دارد بیکاری نداشته باشیم.

 وی در پایان در رابطه با مسکن مهر خاطر نشان کرد: در مورد مسکن مهر باید گفت که ما 75 هزار واحد مسکن مهر در شهرهای بالای 25 هزار و پایین 25 هزار نفر جمعیت توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و راه و شهرسازی در استان گیلان داشته ایم. حدود 13 درصد باقی مانده است که پروژه مسکن مهر به اتمام برسد که در این ارتباط ما وضعیت فومن را مناسب ارزیابی نمی کنیم.